Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Alternativní historie - Diskuze     (str. 3 z 4)
Sekce: Historie
   |   Rolovat dolů
Diskuzní vlákno k Alternativní historii  Str.: 1, 2, 3, 4  

Psát příspěvky můžete po přihlášení

Poslední příspěvek z předchozí strany:
farkas  Nejsme opičího původu
Video o Árijské rase https://www.youtube.com/watch?v=SV0IpIOUleQ

Píďalka   
24.03.2016 09:43
Bydliště: ČR
1379 446 1788 
Dva odkazy na němé video s trochou angli-titulků. Jde o sbírku snímků stop opracování kamene s tím, že autor navrhuje, že to bylo děláno na nějak, neříká jak, změkčeném kameni, s čímž srdečně souhlasím, a co se mne týče, Leedskalnin tu techniku zmákl taky.

Nicméně, spousta těch záběrů stejně poukazuje na nějakou mechanizaci, a kdo se někdy pokusil už jen vyvrtat kolmou díru do kusu dřeva ruční vrtačkou ocení, že to je velice obtížné, hraničící na nemožnosti, bez nějakých udělátek.

https://www.youtube.com/watch?v=TqUtb1O4TkA
https://www.youtube.com/watch?v=A7xBwGNLnpo
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Píďalka   
28.03.2016 20:28
Bydliště: ČR
1379 446 1788 
  Adam napsal(a):    Občas se totiž některé alternativní proudy snaží spolehlivost této metody zbytečně shodit.

Radiokarbonové datování a další.

Tak si to radiokarbonové datování vědecky rozeberme snad až do mrtě.
Vzhledem k tomu, že je založeno, jako dnes vše vědecké, na nějakých předpokladech (postulátech, někdo se prostě rozhodl), tak začneme s nimi.

a) Základním předpokladem je, že rozpad probíhá po parabole zvané poločas rozpadu jak se již zmínil Adam. Neověřeno. I kdyby, za tímto postulátem se skrývá ještě mnoho dalších předpokladů.

a1) Tento poločas je prohlášen za funkci, která není ovlivnitelná:

a1a) teplotou - Neověřeno.
a1b) tlakem – Neověřeno.
a1c) elektrickými proudy – Neověřeno.
a1d) elektrostatickým polem – Neověřeno.
a1e) světlem – Neověřeno.
a1f) vylouhováním ať již přímo, nebo za pomoci mikroorganismů Neověřeno

I kdybychom tuhle loterii vyhráli a dali tomu:

a1g) přirozenou radiací - třeba radioaktivního radonu a dalších prvků, v podstatě hustotou neutronové radiace jiných zdrojů z jejich vlastních rozpadů. Zde narážíme na první a podstatný zádrhel, protože je to fyzikální nesmysl, jak už víme z metod obohacování a moderování nukleárních reaktorů. Specielně u ruského typu (Černobyl), který používá jako moderátor co? Grafit, tedy karbon. A moderátor co? Absorbuje tuto radiaci a stává se sám radioaktivním. Takže nám tady problém narůstá o přirozené podmínky, které nejsou konstantní a kterými se nikdo nezaobírá a přepokládá se, že nezáleží na radiologickém profilu lokality. No a například o zmíněném radonu víme, že se liší a i dost podstatně v rámci pár desítek metrů. Už proto není překvapivé, že metoda může dát u vzorku stáří nikoliv minulé, ale budoucí. A ne, že se to nestává, i když ne moc často. Ověřeno

b) Metoda dále předpokládá, že radiologický profil lokality je neměnný po dobu existence vzorku. – Neověřeno.

c) Všechny živé organizmy metabolizují C14 stejně, od ředkvičky až po člověka. Z metabolizace těžké vody je známo, že to tak vůbec nemusí být. Neověřeno

d) Jakýsi postulovaný průměr přirozeného C14 ve vzduchu a v zemi atd. je konstantní všeobecně a neměnný v čase. Neověřeno

e) Měřící metody neměří radiaci přímo, ale přes ionizaci prostředí, nebo čidla, což při hodnotách, o kterých je řeč, je zoufale ovlivnitelné laboratorními podmínkami.

To jsou teoretické problémy a máme tu

10x Neověřeno - (a1, a1a – a1f, b, c, d)
1x Pitomost – (a1f)
1x velmi ovlivnitelná citlivost měření – (e)

A praxe?

Jak již zmíněno, vzorky, pokud jde o jakž takž poctivou práci, se posílají minimálně do tří až pěti nezávislych laboratoří. Proč? Protože výsledky přicházely ve velikém rozmezí a dělal se průměr. Jenže ono to nepomohlo, protože čísla se rozcházela nejen mezi sebou, a to s přehledem o stovky procent, ale také se v mnoha případech rozcházel diametrálně i ten průměr s alternativními metodami, například paleontologickou stratifikací a dalšími a mnohokrát se do toho nevešel žádný z C14 výsledků. Vědci to ale samozřejmě vyřešili, a jak jinak než vědecky, a dnes je běžnou praxí, že se vzorkem jakž takž odhadnutého stáří je do laboratoří zasláno i rozmezí, kam se mají vejít. Tak se holt vejdou.

Nicméně, z toho také vyplývá, že i samotný poločas není vůbec ověřený a je jen velice hrubým odhadem, protože laboratorní odchylky jasně poukazují na fakt, že je se současným vybavením a metodou měření prakticky nezjistitelný s použitelnou přesností a čím je poločas delší, tím hůř.

No a u toho C14 je to těch velice teoretických 5 730, což je zatra doba na to čekat se stopkama u detektoru a měřit to byť i 100 let.

V podstatě je to nepoužitelné. A aby se nikomu moc nestýskalo po dalších ukazatelích, ještě jeden.

Jsme v Gobi, to je čínská poušť. Mraky dinosauřích pozůstatků leží v písku a aj z něj trčí, prý cca 65 000 000 let starých, a ony jsou to nejen kosti, ale ony na sobě semo tamo mají co? Svaly a kůži. Takže, kdo to kdy jak datoval? Samozřejmě je to datováno z geologických vrstev zkamenělých exemplářů jinde. Najde se tu někdo, kdo má pocit, že nejen kost, ale i maso a kůže vydrží, při všech těch geologických změnách, potopách, polárních posunech atp, ŠEDESÁT PĚT MILIÓNŮ LET?

No a to se týká dalších radioaktivních metod, používaných především v geologii, a je to jak vidno ještě horší. Například jakž takž nezávislí křesťané několikrát zaslali známé vzorky šutrů do laboratoří a jeden z výsledků si pamatuju z hlavy. Necelých dvacet let staré vyvřeliny z hory St. Helen v US vykázaly stáří, podle různých laboratoří (a bez udání původu vzorků), 200 000 až 800 000 let. Takže, pokud na to půjdeme vědecky a vezmeme si průměr, vloudila se chybička 500 000 : 20 = 1 : 25 000. Malina.

No a to je jen jeden a byly daleko horší, jedno někde z Nového Zélandu. Navíc se ty výsledky velice liší nejen od laboratoře k laboratoři, ale stejný problém je i mezi metodami, pokud jich lze použít víc. Proto se také nachází organika v šutru a zatímco karbon udává v tisících let, řekněme žulové nadloží bývá klíďo píďo a povětšinou v milionech.

Vidím to tedy tak, že po těch metodách nic není absolutně nic, ani u C14 ani u argonové metody rozpadu a jde jen o “vědecké voblbování” důvěřivých lidí. Přitom stačí se trochu víc popídit.

No a pro zajímavost, když dotlačil přes jeho veliké protesty jistý William Bengston, vědecky to založený rukoléčitel, svého učitele Mayricka do ctihodného Ústavu Parapsychologie na testy, a Mayrick na dvou testovacích přístrojích prokázal, že je schopen psychicky ovlivnit poločas rozpadu radioaktivního césia nahoru i dolů, urychlit i zpomalit, prohlásil výzkumník obě mašiny za porouchané.

Tak se dělá věda.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Adam   
28.03.2016 23:16
Bydliště: Praha
5793 563 5842 
Stále častěji se mi stává, že si spoustu "vědeckých voblbováků" lidé jen špatně nebo zkresleně vykládají a pak vědu zbytečně shazují v místech, kde to třeba opravdu není až tolik třeba. Nerad bych se ale pouštěl do nějaké dlouhosáhlé oponentury. I vzhledem k jakési slušnosti k ostatním, buďme struční. Proto svou reakci omezím na toto:

Nebylo by přesnější použít ve Tvém příspěvku místo četného "Neověřeno" alespoň někde třeba:

"Není mi známo, že by to bylo ověřeno" nebo
"Zřejmě dostatečně nerozumím principu, kterým je to údajně ověřeno"
?
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Píďalka   
28.03.2016 23:37
Bydliště: ČR
1379 446 1788 
Nebylo, mám to ověřeno.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

farkas   
29.03.2016 06:14
Bydliště: Střední Čechy
2929 344 3995 
  Adam napsal(a):    I vzhledem k jakési slušnosti k ostatním, buďme struční.

Adame, myslím si, že v případě "vedeckých" metod ověřování stáří historických artefaktů bychom měli postupovat úplně stejně, jako v případě pátrání po důkazech skutečného demografického a kulturního vývoje.
Lži, podvody a manipulace s lidským vědomím ze strany oficiálně uznávaných vědeckých kruhů jsou už po několik století na denním pořádku a nevidím jediný důvod
věřit například tomu, že ocelová sekera v miliony let staré skále musí být zákonitě miliony let stará. Aspekty jako zemětřesení, závaly a sopečná činnost nebývají
v porovnávacích postupech radiokarbonové metody určování stáří zohledněny.
Skeptici s oblibou rozdávají bludné kameny všem, kteří objeví něco, co má zůstat ukryté. Účelem jejich bytí je zamést všechny stopy, které by vedly ke zpochybnění výsledku obrovského úsilí vyvinutého v 18. a 19 století našeho letopočtu.
Do tohoto období spadá kolonizace světa, francouzská revoluce, napoleonské války, nástup cizích entit na ruský carský trůn, reformace katolické církve v Německu, občanská válka v severní Americe a konec konců i české národní obrození a staré pověsti české.
Diskutujme.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Adam   
29.03.2016 23:34
Bydliště: Praha
5793 563 5842 
  farkas napsal(a):    ... nevidím jediný důvod věřit například tomu, že ocelová sekera v miliony let staré skále musí být zákonitě miliony let stará. ...

K tomu taky nevidím jediný důvod. Zastávám se radiokarbonové metody datování jako takové, ne jejímu případnému vadnému použití. A tohle platí ve všem - je potřeba rozlišovat dobré (třeba vědecké) věci od nevhodného použití či interpretace.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Adam   
08.05.2016 22:23
Bydliště: Praha
5793 563 5842 
  Adam napsal(a):    Vzpomněl jsem si na nález zatopeného pyramidálního města u západního konce Kuby a našel i jeden z článků, který o něm pojednává ...

A čirou náhodou jsem narazil na další mořem zatopené gigantické stavby, a to tentokrát na druhé straně zeměkoule. U Japonska:

http://www.inuru.com/index.php/planeta/otazniky-vedy/21-pyramidy-japonsko
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Jarin's   
10.11.2016 16:51
Bydliště: Zádveřice-Raková
947 141 903 
Pro doplnění rozmanitosti informací.
http://jpavol.sweb.cz/S%20stary_svet%20pred_atlantidou.htm
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

MichalM   
06.12.2016 14:10
Bydliště: Brno
11 11 
Doplňující informace k 8. dílu - muslimské půlměsíce nad Vídní
 
Na Stream.cz je seriál Výleták. V jednom z dílů je informace, že na místním kostele v jakési vsi byl půlměsíc ještě před 100 lety (na věži). Bohužel to nemůžu najít, zkusím ještě pohledat.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Šolim   
07.12.2016 00:16
Bydliště: na sever od Práglu
565 65 918 
  MichalM napsal(a):    Na Stream.cz je seriál Výleták. V jednom z dílů je informace, že na místním kostele v jakési vsi byl půlměsíc ještě před 100 lety (na věži). Bohužel to nemůžu najít, zkusím ještě pohledat.

Takový to půlměsíc ?
 
Přílohy jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat 
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Brbla   
07.12.2016 05:49
Bydliště: Kambodza
777 128 824 
Neco podobnyho jsem videla v Dharamshale, sidle Dalajlamy v Indii... jestli ono to nema jeste nejakou dalsi skrytou symboliku?
 
Přílohy jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat 
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

farkas   
07.12.2016 06:10
Bydliště: Střední Čechy
2929 344 3995 
V jednom z dílů vlákna Atlantida se vynořuje Slávek Křepelka popisuje obrázkové video s památkami odněkud z Kyjevské Rusi, na kterém jsou záběry kříže i půlměsíce jako jednotného symbolu.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Poota   
07.12.2016 10:41
Bydliště: Praha
9068 603 7583 
Ve středověku v našich zemích nebyl brán obraz měsíce jako symbol mohamedánů, kterým se tenkrát říkalo machometáni.
Například v heraldice se měsíc jako figura běžně používal, ale neznázorňoval nebeské těleso, ale ve většině případů "myšku" nebo "kůrku", což byly běžné části plátového odění kryjící koleno a holeň a nikoho ani ve snu nenapadlo je nějak spojovat s islámem.
Podobná situace je i s ostatními nebeskými tělesy, kdy hvězda není hvězdou ale jiskrou, slunce není Slunce ale puklice, koule nebo kotouč tzv. "hořící".
Zmiňuji se o tom hlavně z toho důvodu, že na význačnějších stavbách bylo zvykem na nějaké obtížně vyměnitelné části, jakou je třeba svorník klenby, zobrazit erb stavebníka a nebo aspoň nějakou jeho část. Cibule věží byly využívány k uložení listin a drobných předmětů souvisejících se stavbou a nad sebou nesly většinou kříž, ale často i jiné "věci" jako třeba různě tvarované korouhvičky, hvězdice, "monstrance" či "slunce".
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

farkas   
09.01.2017 10:48
Bydliště: Střední Čechy
2929 344 3995 
Otázka vědoucím
 
Vkládám fotografii kachliček vyfocených o Vánocích ve Valencii.
Zobrazuje motiv gryfy?
 
Přílohy jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat 
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

proud    Schval. r.
09.01.2017 11:24
Bydliště: svet
1922 42 793 
  farkas napsal(a):    Vkládám fotografii kachliček vyfocených o Vánocích ve Valencii. Zobrazuje motiv gryfy?

Moje parketa to vubec neni,nicmene pohledal jsem a odpoved je neuspokojiva,to znamena ze "muze" bejt,ale osobni pocit je ze neni.Abys to zjistila lip,potrebujes sehnat obrazky z co mozna nejstarsich knih nebo rukopisu.Podoby ktery jsem nasel zobrazujou vlastne kridlatyho lva se zobakem a ctyrma nohama bez kopyt..........coz me hodne pripomina naseho lva ze statniho znaku a rovnou vyvstava otazka: nebyl to nahodou kdysi davno prave grif? Paklize podobnej tvor treba zil,ale lev u nas nezil nejspis volne nikdy........
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Poota   
09.01.2017 12:05
Bydliště: Praha
9068 603 7583 
Jednoduchá otázka a složitá odpověď!

Pátráš po gryfech jako po "heraldických" symbolech z doby ještě dávno předcházející době fungující heraldiky. Tedy jako po jakési obdobě orla, který v dobách pozdějších označoval věci a území patřící pod správu Říma a jeho říše a později byl převzat i jako skutečný heraldický symbol Říše Římské národa Německého s tím rozdílem, že byl dvojhlavý.

Ke gryfům - není zcela jasné, jak přesně mají vypadat a co vlastně zobrazují. Vzhledem k tomu, že se jedná o "bájná" zvířata, tak nejblíž mají k drakům, u kterých se spojují vlastnosti silných šelem s vlastnostmi dravých ptáků. Pro tyto nadpřirozené vlastnosti byl drak i symbolem čínských císařů.

Podle ne zcela přesných údajů heraldiky by měl být drak čtyřnohým ještěrem s blanitými křídly. Pokud má pouze dvě nohy, tak se popisuje jako saň.
V heraldice je gryf nestvůrou složenou z horní půle supa a dolní půle lva. Hlavním důvodem jeho existence v heraldice je potřeba naznačit horní červenou půli spojenou se spodní půlí stříbrnou, kteréžto barvy jsou barvami supa a lva.
Ovšem heraldika je záležitost středověká a nelze její pravidla beze zbytku aplikovat na záležitosti předvěké, takže v tomhle směru jsme odkázáni jenom na nějaké dohady.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

farkas   
09.01.2017 20:00
Bydliště: Střední Čechy
2929 344 3995 
Měla jsem na mysli gryfa jako symbol Velké Tartárie
http://www.omforum.cz/p.php?idx=6222
Zobrazení na kachlíkách se znaku původních Romanovců docela podobá.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

proud    Schval. r.
09.01.2017 20:27
Bydliště: svet
1922 42 793 
To te zklamu,me to prijde ze se nepodobaj ani byt jen vzdalene:-)
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Poota   
09.01.2017 21:09
Bydliště: Praha
9068 603 7583 
  proud napsal(a):    To te zklamu,me to prijde ze se nepodobaj ani byt jen vzdalene:-)

No vidíš, a mně zase připadají docela podobní, protože ty přední tlapy lví půle nejsou bezpodmínečně nutné - ono když budeš "půlit" lva na zadních nohách stojícího na horní a dolní půli, tak ty přední tlapy přijdou k té horní odstraněné půli.
Pokud necháš lvu všechny čtyři nohy, tak přijde jenom o hlavu s krkem a aby to vypadalo aspoň trochu věrohodně, tak na ten trup nemůžeš "naroubovat" celou horní půli ptáka i s křídly.
U draka je to něco jiného, protože tam se na kompletní zvíře, ať už čtvernohé a nebo dvounohé, "implantují pouze samotná křídla.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

proud    Schval. r.
09.01.2017 21:12
Bydliště: svet
1922 42 793 
  Poota napsal(a):    No vidíš, a mně zase připadají docela podobní, protože ty přední tlapy lví půle nejsou bezpodmínečně nutné - ono když budeš "půlit" lva na zadních nohách stojícího na horní a dolní půli, tak ty přední tlapy přijdou k

Tak jasne,nic ve zlym,kazdej to vidi po svym,ja si proste ty obrazky zvetsil a dal vedle sebe..........
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

  Str.: 1, 2, 3, 4  

Psát příspěvky můžete po přihlášení

 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2024 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License