Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Borelióza a její léčení     (str. 2 z 2)
Sekce: Zdraví a příroda - Léčení
   |   Rolovat dolů
Co jsou zač borélie, proč na ně moderní medicína nestačí a jak s nimi bojovat účinněji  Str.: 1, 2

Vlákno je uzamčené.
V této sekci možná naleznete
druhé vlákno určené pro diskuzi

Poslední příspěvek z předchozí strany:
Poota  Boreliózové koinfekce
Jsou prý vzácné, nicméně se vyskytují. Babesióza nebo také piroplazmóza. Nemoc podobn...

Poota   
04.06.2016 11:24
Bydliště: Praha
9099 604 7606 
Další léky při borelióze
 
S rostoucím strachem z boreliózy také stoupá záplava léků a nabídka terapií. Následuje výčet nejčastěji propagovaných léků.

Lauricidin nebo monolaurin - monoglyceridy kyseliny vavřínové, nachází se v kokosovém mléce, monolaurin i v mateřském mléce, čímž poskytuje kojenci dostatečnou imunologickou ochranu.

Koloidní stříbro - širokospektrální antibiotikum blokující enzym, který mikroorganizmy jako plísně a bakterie potřebují pro látkovou výměnu. Dříve se úspěšně nahrazovalo stříbrnou mincí, která bránila kysnutí mléka.

Artemisin - účinná látka pelyňku ročního, úspěšně léčí malárii, potírá parazity i mikroby a má jen málo vedlejších účinků.

Vodilka kanadská Hydrastis canadiensis - lék na mnoho nemocí, neměly by jej brát těhotné ženy.

Olivovník - výtažek z listů ničí choroboplodné zárodky a podněcuje tělu vlastní imunitní odpověď; 3x denně 5 až 10 ml výtažku.

Jmelí - kapky brdí růst rakovinných buněk, posiluje lymfocyty, uvolňuje lymfokiny a interferony, léčí slezinu a chronické záněty kloubů.

Rizolová terapie dr. Bernarda Steindla - používá ozonizované (dlouhé řetězce) oleje. Ozonid jako nosič kyslíku se smíchá s olivovým a ricinovým olejem, přidá se 10% pelyňkové silice, 1,8% oleje z vlašských ořechů, 3% oleje z černobýlu, 5% oleje z černého pepře a 0,9% oleje z majoránky. Borélie se nedokážou ubránit dodávanému kyslíku.

Nenasycené mastné kyseliny - olej ze semen brutnáku, konopí, pupalky i lososový olej tlumí záněty a posilují imunitní systém.

Cist šedavý Cistus incanus - považovaný za zázračný lék, neutralizuje volné radikály a posiluje tělu vlastní obranu. Pitý jako čaj nebo odvar odpuzuje komáry a klíšťata.

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Poota   
22.06.2017 08:12
Bydliště: Praha
9099 604 7606 
Dvouzubec trojdílný a borelióza
 
Tento můj "milášek" mi připravil další příjemné překvapení - po nabodnutí osoby blízké neidentifikovanou potvorou se objevilo klasické "putující zarudnutí" barvy temně rudé až do fialova s bledým středem.

K tomu podotýkám, že mám v praxi ověřené, že nikoli pouze klíšťata přenášejí boreliózu! Takže opravdu není vhodné uklidňovat se tím, že "to nebylo klíště".

Klasický postup (lékař - laboratoř - antibiotika) je přece jenom poněkud zdlouhavý, takže jsme prozatím nasadili potírání skvrny zvnějšku tinkturou z dvouzubce.
Tedy přesněji octovým perkolátem z dvouzubce http://www.omforum.cz/p.php?idx=7823 protože je možné, že kromě dvouzubce hraje v tomto případě svou roli i ten jablečný ocet.
Účinek byl, alespoň pro mě, ohromující - především se zastavilo zvětšování vnějšího průměru skvrny, což znamená, že borélie přestaly postupovat dál. Další změna byla ve vybarvení - začalo přecházet do modré a to už po třetím natření. Po úplném zmodrání začala ta modrá ještě tentýž den blednout, takže druhý den už imunolog vážně pochyboval o tom, že se jedná skutečně o EMC.

Tím samozřejmě nechci tvrdit, že jsem objevil lék na borélie!
Jenom jde o bylinu, která je zřejmě schopná zastavit a likvidovat borélie v prvních fázích jejich usazování v lidském těle, tedy v době, kdy se ještě zatím nijak nemodifikují a nepřizpůsobují se novému prostředí.

Doporučoval bych potírání dvouzubcem u každého bodnutí čímkoli, protože "putující zarudnutí" se projevuje jenom u třetiny napadení boreliózou a ani u ostatních infekcí rozhodně nemůže být na škodu.
 
 
16.12.2017 22:42 Editace moderátorem. Oprava překlepu
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

  Str.: 1, 2

Vlákno je uzamčené.
V této sekci možná naleznete
druhé vlákno určené pro diskuzi


 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2024 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License