Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
 
 
 
Borelióza a její léčení     (str. 1 z 2)
Sekce: Zdraví a příroda - Léčení
   |   Rolovat dolů
Co jsou zač borélie, proč na ně moderní medicína nestačí a jak s nimi bojovat účinnějiStr.: 1, 2  

Vlákno je uzamčené.
V této sekci možná naleznete
druhé vlákno určené pro diskuzi

Poota   
15.05.2016 13:56
Bydliště: Praha
9111 609 7656 
Jaké má být vlákno
 
Pro začátek ještě zamčené, aby bylo možné základní informace soustředit na jeho začátku - a pak odemčené k volné diskuzi a prezentování zkušeností.

Citace, co nejméně upravené, budou opět kurzívou a jejich zdrojem budou:
B: Stephen Harrod Buhner - Borelióza
S: Wolf-Dieter Storl - Přírodní léčba boreliózy

Normálním písmem mohou být i moje názory, ale většinou to budou opět jenom volně převyprávěné pasáže ze zmíněných knih.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Poota   
15.05.2016 18:09
Bydliště: Praha
9111 609 7656 
Tak napřed co to vlastně borelióza je
 
S: ...průběh nemoci vyvolané bakterií Borrelia burgdorferi a přenášené klíšťaty: když pacient nedostane okamžitě antibiotika, dostaví se ve druhém stadiu ochrnutí, artritida, putující zánět kloubů, poškození srdce a nakonec i poškození nervů nebo zánět mozkových blan. Ve třetím stadiu pacient končí na invalidním vozíku, protože selhávají klouby; nakonec může dojít k poruchám pohybové koordinace (ataxie), výpadkům mozkových nervů, a dokonce i k těžkým psychózám.
Bakterie boreliózy je spirochéta příbuzná původci syfilidy. Stejně jako tato hrozná pohlavní nemoc je infekce recidivní, což znamená, že nemoc probíhá nárazově, symptomy načas mizí a sotva se pacient považuje za vyléčeného, udeří ještě silněji než předtím.


Vypadá to docela jednoduše - stačí okamžitě nasadit antibiotika a je po problémech.
Jenže tak jednoduché to ve skutečnosti nikdy není.
To okamžitě je hned první problém, protože neexistuje spolehlivý způsob, jak prokázat právě začátek nakažení. Laboratorní testy jsou především krajně nespolehlivé a navíc pokud vůbec, tak rozeznají boreliózu až když už je nákaza plně rozvinutá.
Zatím nejspolehlivější je tzv. putující zarudnutí - erythrema migrans, ukrývající se také pod zkratkou EMC, kdy se kolem místa vpichu objeví zarudlý kruh o zvětšujícím se průměru. Abych trochu zchladil případné nadšení - ta skvrna se objevuje jenom u jedné třetiny napadených, takže u dvou třetin proběhne napadení bez viditelných známek. Předpokládám, že se ta skvrna vytvoří jenom když zareaguje imunitní systém.
Ta antibiotika jsou další problém, protože značně zasahují do imunitního systému tělu vlastního: ničí symbiotickou střevní flóru, která je důležitou součástí tělu vlastní obrany; vytvářejí v těle klima vhodné pro plísně, např. Candida albicans aj.; mohou vyvolat alergické reakce i životu nebezpečný anafylaktický šok. Přirozený vnitřní "ekosystém", obvykle chránící organismus před nákazami, je přitom zničený.

Když to tedy shrnu, tak když je imunitní systém natolik v pořádku, že dokáže nákazu rozeznat, tak včasným nasazením antibiotik se docílí výrazného oslabení této nejsilnější zbraně, kterou proti borelióze máme.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Poota   
15.05.2016 20:02
Bydliště: Praha
9111 609 7656 
Kdo proti nám vlastně stojí
 
S: Borelie, kterých na celém světě existuje asi 300 druhů, jsou biologické zázraky. Jsou daleko složitější než příbuzné spirochéty syfilidy, pinty nebo frambézie. Tento záškodník vede proti nám z hlediska arzenálu školské medicíny nerovnou teroristickou válku.

Vyznačuje se mj. těmito znaky:
- v její buněčné stěně se nachází 21 plasmidů; malých kulatých útvarů, které mají vlastní geny a schopnost předávat bakteriím informace o imunitní obraně různých hostitelů a - v rostoucí míře - zprostředkovat i odolnost proti antibiotikům. Tak vysoký počet plasmidů se nenachází v žádné jiné bakterii.
- borelie jsou vysoce specializované, v laboratoři se sotva dají pěstovat, a proto jen obtížně zkoumat.
- mají tři obaly, přičemž vnější buněčná stěna se skládá ze slizké vrstvy povrchových proteinů, který je chrání pře T-lymfocyty imunitního systému. Plášť je dělá "neviditelnými", a proto je protilátky a lymfocyty nemohou rozeznat jako cizí/antigen.
U "obyčejných" gramnegativních bakterií jsou tyto povrchové proteiny zakódované jen ve třech genech, což jim stačí k účinné obraně - u borélie je k dispozici 150 genů. Tyto geny jim umožňují průběžně a okamžitě měnit své poznávací znaky. Také umožňují přizpůsobovat se různým vlivům okolního prostředí, např. teplotě, kolísání hodnoty pH a vůbec celému vnitřnímu prostředí různých organismů, které osídlují.
- podle okolních podmínek dokážou borelie měnit tvar. Kromě obvyklé spirály mohou v prostředí zamořeném antibiotiky odhodit svoji buněčnou stěnu a proměnit se v kouli. V tomto tvaru je imunitní buňky nerozpoznají, protože nemají žádné antigeny, díky čemuž jsou "bez tváře". Také se mohou za pouhou minutu zapouzdřit a v tomto stavu setrvat jako ve spánku dokud se prostředí nezlepší. Zapouzdřené, bez kyslíku a dělení jsou životaschopné nejméně deset měsíců.
- borélie mohou přirazit k tělesné a nebo i obranné buňce (B-lymfocyt), s pomocí enzymů vyvrtat díru do její buněčné stěny, usmrtit její jádro a pak používat její obal jako kostým nebo masku. I tímto způsobem se jim ve společném mikrosvětě daří klamat imunitní buňky, které tak nejsou s to je identifikovat.
- borelie kopírují části svých genů, pak je zabudují do své buněčné stěny, oddělí je a pošlou tyto střepiny na cesty organismem hostitele jako klamné cíle. Takto matou jeho obranné buňky a odpotávají jeho pozornost.
- mají schopnost různými způsoby přelstít imunitní systém hostitele a využít jeho vlastnosti ve svůj prospěch použitím molekulárních mimikry. Změní molekuly svého povrchu tak, aby se podobaly tělu vlastním molekulám. Když je i přesto imunitní systém rozezná jako antigen, může se imunitní reakce obrátit nejen proti původci, ale i proti tělu vlastní tkáni - výsledkem je autoimunitní onemocnění. Obranné buňky pak napadají vlastní tělesné buňky, např. chrupavky nebo nervové obaly.
- řídí a manipulují svého hostitele vylučováním peptidů a odpadních produktů své látkové výměny, takže si vytvářejí pro sebe vhodné prostředí. Tímto způsobem působí i na pocity a nálady svého hostitele; možná dokonce ovlivňují jeho myšlenky a rozhodnutí.
- mohou se sice skrýt v buňkách, ale žijí především v prostoru mezi nimi. V koloidních pojivových tkáních a tekutinách (chrupavka, kloubní maz, oční tekutina, endotel - buněčná výstelka krevních a mízních cév, srdce, žeber a pobřišnice, myelin - obal nervových vláken, tkáň jizev) se cítí lépe, než v řídké krvi nebo v míze. Ačkoli se v těle vyskytují, často se nedají v séru prokázat.
- jsou velmi pohyblivé, s pomocí bičíku a elastického osového vlákna se šroubují jako vývrtka skrze tělesné tkáně a tekutiny. Tímto způsobem mohou za pár dní procestovat tělo a proniknout i do hlubších tkání, kam se za nimi antibiotika nedostanou. Spirochéty mohou pronikat do tkání, očí, jater, sleziny, kloubů, měchýře, kapilár atd. Za deset dní po nakažení překonají i hematoencefalickou bariéru, oddělující mozkovou tkáň od cirkulující krve, což nedokážou ani bílé krvinky.
- k přežití potřebují málo kyslíku. Proto se mohou před obrannými buňkami skrýt v chrupavkách, tkáních jizev, nervových provazcích, endotelu cév a v jiných málo prokrvených a na kyslík chudých tkáních.
- na rozdíl od jiných bakterií nepotřebují k přežití železo.
- k dělení borelií dochází každých 12 až 24 hodin (běžné bakterie každých 20 minut!). Proto jsou pro ně méně nebezpečná antibiotika, jež většinou napadají nově se tvořící stěny buněk ve fázi dělení a rozmnožování. Pokud boréliím prostředí nevyhovuje, mohou setrvat v klidové fázi a nedělit se. Obvykle u nich dochází k jednorázovému rozmnožení jednou za lunární měsíc. Běžné baktérie mohou antibiotika vymýtit za dva týdny, u borélií by bylo ke stejnému účinku brát antibiotika rok a půl.
- jsou chemotakticky velice citlivé, takže mají schopnost velice rychle vyloučit ze svého těla antibiotické jedy.
- vydrží teplotu až do -50oC, ale nesnášejí teplotu nad +42oC.

Co na to říct? Můžeme se jen divit. Zabýváme se skutečně neobyčejným mikroorganismem.

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Poota   
16.05.2016 20:44
Bydliště: Praha
9111 609 7656 
Borelióza a lékaři
 
Máme tendenci považovat současnou medicínu za zcela neschopnou - a často i máme pravdu. Ovšem v případě boreliózy mám tendenci se doktorů spíše trochu zastat, protože proti sobě mají protivníka, který je svou úrovní mnohonásobně převyšuje - malým dětem taky nemůžeme mít za zlé, že nejsou schopné zlikvidovat třeba jednotku Útvaru Rychlého Nasazení.

S: U málokteré nemoci se lékaři tak mýlí jako v případě boreliózy. Často ji ani nerozpoznají. Většinou zůstává kousnutí klíštětem bez následků, i když je nakažené boreliemi. Zdravý imunitní systém se s nimi v raném stádiu většinou vyrovná. Někdy přece jen dojde k reakci a kruhová rudá vyrážka se odstředivě šíří od místa vpichu po těle a za pár dní nebo týdnů zase zmizí. Toto "putující zarudnutí" se považuje za nejdůležitější diagnostické znamení nákazy spirochétami, ale neobjeví se v každém případě.
Následující potíže, které se mohou projevovat jako stovky různých symptomů, si lékaři většinou špatně vyloží. Vlastně neexistují žádné typické symptomy.
Borelióza je mistr přetvářky a umí napodobit skoro každou nemoc; může vyvolat putující nemoci kloubů, svalů a šlach, hučení v uších, bolesti hlavy, potíže s očima, necitlivé končetiny, velkou únavu, poruchy srdečního rytmu, ochromení obličejových svalů, horečku, strnulý krk, poruchy vegetativního nervového systému, bolesti žaludku a střev, chvění končetin, bolesti na hrudi a mnoho jiných. Kromě toho může dojít k psychickým poruchám, poruchám krátkodobé paměti, depresi, strachu a útočnosti.
Jak se má lékař vyznat v takovém množství možných variant? Stanovuje diagnózu: fibromyalgie, syndrom chronické únavy CFS, roztroušená skleróza, lupus, Parkinsonova nemoc, Alzheimerova choroba, revmatoidní artritida, amyotrofická laterální skleróza, syndrom mnohočetné přecitlivělosti na chemické látky MCS nebo psychická porucha. A bude je léčit obvyklým způsobem.
Ale nesprávná diagnóza vede k nesprávnému léčení, a tak se vše jenom komplikuje. Kdo vkulhá do ordinace s bolestmi kloubů, dostane kortizon proti bolesti a zánětu (steroidní glukokortikoidy). Ale tyto zázračné léky mají vedlejší účinky - potlačují imunitní systém, a tím pomáhají boreliím. I jiné velice nepříjemné vedlejší účinky se dají očekávat u dlouhodobého užívání kortizonu: slábnutí svalů a kostí, poruchy látkové výměny, tzv. měsíční obličej vyvolaný ukládáním tuku a vody v obličeji, zvýšení krevního tlaku, zvýšené nebezpečí trombózy, slábnutí kůže (pergamenová kůže), deprese, poruchy spánku, u žen poruchy menstruačního cyklu.
Novější výzkum odhalil, že u 60% pacientů s diagnózou roztroušené sklerózy byly prokázané borelie - prokázané i při nespolehlivosti testů! Borelie tady porušily myelinový obal jejich nervových vláken. Pacienty s napadeným mozkem a nebo nervy posílají lékaři většinou na psychiatrii. Pro neuroboreliózu je typické i to, že člověk dělá věci, v kterých se vůbec nepoznává.
Pokud se u pacienta ukáže putující zarudnutí, zvané erithema migrans, zkušený lékař většinou nechá udělat test krevního séra. Napřed EIA (enzymová imunoanalýza), a bude-li pozitivní, pokračuje se citlivějším testem western blot. Pokud neprokáže protilátky na borelie, bude pacient léčen konvenčně podle symptomů.
Pokud je pozitivní nebo sérum obsahuje protilátky, bere pacient zpravidla pár týdnů antibiotika. Pokud toto "střílení kanónem na vrabce" nepomůže, dostane pacient ještě víc antibiotik. Někteří z nich je berou celé měsíce, někdy i přímo do žil.
Když se symptomy znovu objeví po zdánlivě úspěšné léčbě, mluví se o syndromu pozdní lymské boreliózy. Nebo je pacient prohlášen za simulanta nebo hypochondra, který si nemoc jen namlouvá.

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Poota   
16.05.2016 21:01
Bydliště: Praha
9111 609 7656 
Vypovídací schopnost testů
 
S: Mnozí lékaři věří, že EIA a western blot poskytují konkrétní spolehlivé výsledky. Ale při ověřování testů vyšla najevo jejich nespolehlivost: 55% výsledků bylo nesprávných - nesprávně pozitivních (nenakažený by testován jako nakažený) stejně jako nesprávně negativních (nakažený byl testován jako nenakažený).
Na tyto testy se tedy není možné spolehnout.
Kromě toho vyšly z různých laboratoří různé výsledky; často byly různě interpretované i stejné krevní vzorky.
V této situaci by si lékař klidně mohl hodit mincí - hlava nebo orel?
Podle názoru jednoho lékaře je nejlepší zeptat se pacienta: "Jak se cítíte?"


Následující podrobný rozbor jednotlivých testů s určením příčin jejich nespolehlivosti vynechávám, protože jenom dokládá současný stav.

S: Protože je šetření spolehlivých výsledků testů tak obtížné, neví nikdo přesně, kolik infekcí boreliemi vůbec existuje. Odhady odborníků se velmi liší.

Zajímavé je, že pravidelně nejnižší odhady jsou u těch, kdo hlásají úspěchy medicíny a nejvyšší naopak u těch, kdo se nějak podílejí na zisku.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Poota   
19.05.2016 11:36
Bydliště: Praha
9111 609 7656 
Detailní líčení toho, jak různě se borelióza dokáže projevovat si dovolím klidně nahradit tvrzením:
"Ke každé diagnóze jakékoli nemoci by si správně měli doktoři zvyknout psát dodatek 'nebo projev boreliózy'."

Storl probírá několik různých přístupů k léčení boreliózy, které se dají podle vlastní úvahy navzájem různě kombinovat.

Pomůcky přírodního léčitelství
jsou jednoduché a přímočaré, ovšem v dnešní době většinou přehlížené a leckdy i obtížně realizovatelné.
- dostatek spánku
- čerstvý vzduch a sluneční světlo
- tělesný pohyb, důležitý hlavně pro lymfatický systém, který lze ještě podpořit bylinami: jmelí, krtičník hlíznatý, svízel, mokrýš střídavolistý a jeřáb
- rozumné jídlo, tj. s velkým množstvím čerstvého ovoce a zeleniny, hlavně mrkve a červené řepy, hodně česneku, medvědího česneku a cibule, vyhýbat se civilizační stravě a cukru
- byliny pro posílení imunity: Třapatku nachovou Echinacea purpurea užívat 3 týdny, dále Sadec konopáč Eupatorium cannabianum nebo Sadec prorostlý Eupatorium perfoliatum čaj z listů a kořenů. Plody: šípek, černý bez, černý rybíz, rakytník. Čaje: kopřiva, řebříček, přeslička rolní, březové listí.
- radost ze života a jeho smysl, touha uzdravit se
- dovolená a čas na klidné rozjímání

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Poota   
19.05.2016 13:07
Bydliště: Praha
9111 609 7656 
Kúra léčitele Ortha
 
1. 2x denně 5 tablet komplexu Multiplasan H33 a 5 tablet Multiplasan Gl 17, zapít dostatečným množstvím tekutiny, mezi jídly pít hodně čaje z celíku, jaterního čaje nebo vody, protože byliny v tabletách silně odvodňují.
Na podporu jater lze i denně 3 šálky čaje z řebříčku, též nálev z kořene pampelišky, čaj ze stonků čekanky Cichorium intibus a nebo ostropestřec mariánský.
2. denně 1 litr čaje z celíku, nejlépe směsi Solidago virgaurea a S. canadiensis nebo S. gigantea
3. Ráno 5 kapek přípravku Mucokehl D5
4. 3x denně potírat tělo aromatickým olejem H-14, hlavně pod koleny a v ohybu paží
5. 1/2g propolisového prášku a 1/2g skořice zamíchat do nastrouhaného jablka nebo jogurtu

Multiplasan H 33 - vyplavuje a odvádí zplodiny, podněcuje látkovou výměnu
- jalovec Juniperus communis - bobule antiseptické a močopudné, mohou dráždit ledviny
- jehlice Ononis spinosa - kořen močopudný, dna revmatické potíže, kožní onemocnění, močové kameny
- kopřiva Urtica dioica - proplachování a odvádění chloridů a močoviny, revmatické a kožní potíže
- máta peprná Menta piperita - tiší křeče, dezinfikuje, podněcuje tvorbu žluči
- puškvorec Acorus calamus - uklidňuje, močopudný, snižuje horečku, podněcuje slinivku
- anýz Pimpinella anisum - uvolňuje křeče, tiší nadýmání, podněcuje žlázy, hlavně žlučník
- kmín Carum carvi - podněcuje zažívání, tiší křeče a nadýmání
- fenykl Foeniculum vulgare - podněcuje vyměšování hlenu, tiší křeče a nadýmání, močopudný, podněcuje žlučník, ničí bakterie
- síran sodný (Glauberova sůl) - vnitřně působí projímavě
- jedlá soda (bikarbonát) - proti překyselení žaludku
- uhličitan hořečnatý - proti překyselení a projímadlo
- chlorid sodný - kuchyňská sůl

Multiplasan Gl 17 - projímadlo, podněcuje slinivku, játra a žlučník
- pampeliška Taraxacum officinale - kořen a list močopudné, prospívá zažívání, chrání játra, podněcuje slinivku a žlučník
- řepík Agrimonia eupatoria - kořen má svíravý a protizánětlivý účinek, léčí játra a žlučník
- ostropestřec Silybum marianum - semena léčí toxické poškození jater, chronické záněty jater a cirhózu, žlučníkové potíže
- čubet benedikt Cnicus benedictus - kořen povzbuzuje žluč, sliny a žaludeční šťávy, vynikající na játra
- andělika Angelica archangelica, A. sylvestris - kořen podporuje trávení a imunitu, tlumí křeče. Chřipka, Pfeifferova nemoc, zánět tenkého střeva a žaludku, potíže se žlučníkem a játry, střevní plísně, posílení slinivky
- artyčok Cynara scolymus - výtažek z listů je antioxidant na játra, výborný při poruchách jater a žluči, snižuje cholesterol a triglycerol
- máta peprná - listy (viz výše)
- řebříček Achillea millefolium - květ a list na poruchy jater, tlumí křeče žlučníku, léčí střevní nádory, dystonie malé pánve (odchylky menstruace), močopudný, odvádí zplodiny, tlumí krvácení vnější i vnitřní, posiluje imunitu, protivirový účinek
- vlaštovičník Chelidonium majus - vynikající na játra, léčí žloutenku, záněty jater, zahlenění žlučových cest, tlumí křeče
- fenykl (viz výše)
- vachta trojlistá Menyantes triforia - povzbuzuje žaludeční šťávy i látkovou výměnu jater
- heřmánek Matricaria recutita - květ protizánětlivý vně i vnitřně, ničí bakterie, léčí rány, tlumí křeče, čaj je zvlášť účinný v žaludku a střevním traktu
- hořec Gentiana lutea - hořčina stimulují celý zažívací trakt
- puškvorec (viz výše)
- kozlík Valeriana officinalis - kořen uklidňuje při stavech nervózního vzrušení, proti srdeční neuróze a křečím žaludku a střev
- hroznový cukr (glukóza)

Olej H-14
3 díly olivového oleje
2 díly oleje z éterických olejů:
- jalovcové bobule, máta peprná, puškvorec, anýz, rozmarýn, kakost, kmín, fenykl, eukalypt, citron, meduňka, šalvěj, citronela, tymián, skořice, hřebíček, levandule

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Poota   
19.05.2016 14:56
Bydliště: Praha
9111 609 7656 
Budou i různé další způsoby, jak boreliózu likvidovat.

Takže zatím jenom malá vsuvka, ze které by mělo vyplynout, že ani dokonalým vyhubením borélií se všech potíží nezbavíme, nebo přesněji řečeno, tou jejich likvidací si způsobíme nejspíš ještě další a docela vytrvalé potíže.
Což na první pohled vypadá trochu divně, ale bohužel je to tak.
Většina z nás se už setkala s Herxheimerovou reakcí, kdy se hubením bakterií dostanou do těla toxiny, které stav zhoršují až do doby, než se tělu podaří je vyloučit.
Totéž nastává i při hubení borélií, ovšem s drobným, leč zcela zásadním rozdílem, který spočívá v tom, že u borélií se jedná o neurotoxiny.
Zřejmě většina, a možná že dokonce všechny symptomy boreliózy jsou způsobovány právě jimi a díky tomu, že a jak na ně reaguje náš organismus. A korunou všeho ještě je to, že se z těla běžně nevylučují, ale přes vazbu na tuky se místo vyloučení znovu vstřebávají, takže pouze radostně kolují organismem, ve kterém po celou tu dobu hlavně škodí.
To může být také důvodem, proč se borelióza považuje za nevyléčitelnou - i naprosto dokonalým vyhubením všech borélií se potíží nezbavíme, ale ty se naopak stanou ještě výraznějšími.
Pokud je tohle všechno opravdu takhle, tak to znamená, že každá borélie, kterou usmrtíme, v nás zanechá stejnou dávku "jedu" jako kterákoli jiná, která zajde "na sešlost věkem". Takže pokud je nehubíme, stoupá v nás množství jedu sice podstatně pomaleji, ale zato nezadržitelně.
Tím se naše pozornost bude zcela zákonitě upínat hlavně k rostlinám, které dokážou nějakým způsobem docílit vylučování těch neurotoxinů.
Dále - jestliže jsou zdrojem potíží hlavně ty neurotoxiny, tak je důležitější odstraňování neurotoxinů, než hubení borélií, které není tak akutní.
 
 
19.05.2016 14:57 Editace moderátorem.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Poota   
19.05.2016 23:31
Bydliště: Praha
9111 609 7656 
Když už jsem nakousnul to čištění a snižování hladiny tuku, tak sem k tomu dám rovnou i vhodné byliny.

- hořčiny a vlákniny: kořen štětky posiluje vylučování žlučových kyselin
- artyčok Cynara cardunculus, C. scolymus: stimulace žlučníku, snižování lipidů, cholesterolu, triglycerolu, brzdí biosyntézu cholesterolu v játrech, antioxidant, zbavuje játra volných radikálů
- ostropestřec Silybum marianum: semena - stimuluje látkovou výměnu jater a funkci žlučníku, chrání játra před otravami, lipotoxiny a poškozením léky, včas podaný pomůže i při otravě muchomůrkou hlíznatou
- kurkuma Curcuma longa: léčí zhoubné nádory, podněcuje funkci žlučníku a trávení tuků, snižuje hladinu tuků v krvi a posiluje imunitu, působí protizánětlivě a ničí mikroby
- vlaštovičník Chelidonium majus: velmi účinný při očistě jater od jedů, tlumí křeče žlučových cest, odstraňuje bradavice
- lopuch Arcticum lappa: semena mají stejné vlastnosti jako ostropestřec, kořen čistí krev i mízu, posiluje játra i žlučník, odvádí jedy močí i potem, jako náplast pomáhá při bolestech kloubů při borelióze
- chlorela: antioxidant, snižuje hladinu tuků; váže tuky, bakteriální lipoproteiny i jiné jedy a odvádí je do střeva
- koriandr Coriandrum sativum: podněcuje zažívání, tvorbu žaludečních šťáv, tlumí křeče při nadýmaní a kolice
- jitrocel indický Psyllium afrum - Plantago ovata, P. ispaghula: semena na potíže s peristaltikou, zácpa, průjem, úplavice, snižuje hladinu tuků, žlučových kyselin a cholesterolu, váže bakterie a jedy
- ovesné otruby Avena sativa: betaglukan váže a vylučuje žlučové kyseliny, přitom se vylučují i bakteriální neurotoxiny spirochét
- česnek, i medvědí Allium sativum, A. ursinum: čistí krev, dezinfikují, podporují trávení, mírně snižují tlak a vypuzují červy, antioxidanty a snižují hladinu tuků
- topinambur Helianthus tuberosus: snižuje hladinu tuků, ve střevě váže žlučové kysliny, cholesterol, triglyceridy, fosfolipidy a další mastné kyseliny a vylučuje je, zdroj inulinu
- kočičí dráp Uncaria tomentosa: blokátor neurotoxinů
- chitosan - vyrábí se z krunýřů mořských živočichů: odstraňuje tuky, ale i s rozpuštěnými vitaminy
- zelená hlína: vstřebává tuky a odvádí je střevem

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Poota   
24.05.2016 13:27
Bydliště: Praha
9111 609 7656 
Recept Rudolfa Müllera
 
Storl uvádí i několik cizích postupů léčení boreliózy, které sice sám nevyzkoušel, ale jiným se osvědčily. Tento je jedním z nich:

1. Tinktura z kořene štětky - 3 polévkové lžíce denně, užívat 3 měsíce
2. Při bolestech nervů - nasyceným roztokem himálajské soli ve studené vodě potírat, pak do celého těla vmasírovat olivový olej se 130 různými oleji z divokých bylin.
3. Horké bahenní zábaly (kolem 50oC) každý druhý den pokládat na postižená místa. Pak zase vmasírovat směs bylin v oleji.
4. Kapsle s haarlemským olejem (oleum terebinthinae sulfuratum) při střevních a žaludečních potížích - první týden 3 kapsle denně, druhý 2 denně a třetí jednu denně - pouze kapsle nebo kapky, větší množství by mohlo vyvolat smrtelnou otravu!
5. V době léčení jíst méně a zdravěji, pít hodně vody bez kyseliny uhličité.
Jako vedlejší účinek mizí stařecké skvrny.

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Poota   
24.05.2016 14:14
Bydliště: Praha
9111 609 7656 
Klinghardtova metoda
 
1. předpokladem nemoci je duševní stres, který se dá léčit pomocí psychologických opatření, např. psychologickou kinezií
2. řízení a harmonizace imunitního systému
3. odstranění jedů a kyselin
4. potírání virů, bekterií a ostatních choroboplodných zárodků

Je nutné vyloučit z těla nebo neutralizovat nejen neurotoxiny, ale i těžké kovy, jedy ze životního prostředí a jedy ze zubních plomb, které zatěžují organismus. Přitom mají intravenózně podané antioxidanty, např. glutathion, fosfolipidy, DMPS, EDTA a vitamin C, odvádět jedovaté látky z mezibuněčného prostoru k vylučovacím orgánům. V tomto procesu pomáhají látky vyvazující toxiny, jako např.:
- syrová strava - nevařená zelenina s vlákninou
- koriandr v tinktuře
- řasa chlorela
- jablečný pektin - chrání střevní stěny proti bekteriím
- africká fialová fazole Mucuna puriens - jako prášek vypuzuje červy a jedy
- sójové fosfolipidy - z lecitinu sójového bobu, chrání játra a zvyšují jejich výkonnost

Dalšími opatřeními jsou lymfatická drenáž nebo výplach střeva; použití vysokofrekvenčního mikroproudu, který má zabránit rozmnožování a růstu buněčných stěn mikrobů, terapie vlastní močí, kde moč podněcuje obrannou reakci; výtažek z kaštanu koňského zlepšuje propustnost vazivové tkáně; doplnění chybějících minerálů, mj. lithia, které má stabilizovat centrální nervový systém; sůl a vitamin C má uvádět parazity do osmotického šoku a zvyšovat účinek tělu vlastního enzymu elastázy proti spirochétám; tlumení elektromagnetického stresu (u postele, v autě aj.); injekce heparinu ředicího krev za účelem rozpouštění patologických krevních sraženin v cévách; přechod na dietu s vysokým podílem bílkovin a tuků, ale nízkým podílem cukru a uhlovodanů.

Při potírání choroboplodných zárodků a parazitů dává přednost bylinám s antibiotickým účinkem a ortomolekulárním látkám - minerálům.
- kočičí dráp Uncaria tomentosa: protizánětlivý, tlumí rakovinu, ničí viry
- Kůra noni Morinda citrifolia: rakovina, vysoký tlak, onemocnění srdce, impotence, potíže stáří
- česnek: posiluje imunitu, ničí plísně
- tinktura ze štětky soukenické a máty peprné: díky mátě je chutnější, podává se v šestitýdenním programu střídavě s kočičím drápem
- včelí jed mellitin: injekce ničí mikroby a má léčit porušený nervový systém
- niacin - vitamin B3: antibiotický účinek proti boreliím

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Poota   
24.05.2016 15:59
Bydliště: Praha
9111 609 7656 
Terapie podle Huldy Clark
 
Začíná také ozdravěním prostředí. Podle Clarkové jsou všechny nemoci vyvolané toxiny, jedy ze životního prostředí a parazity, jako jsou červi, pijavky, plísně či bakterie. I rakovinu prý způsobují střevní pijavky. Když se podaří parazity nebo jedy vyloučit, člověk se uzdraví. Je třeba ozdravit střevo, chrup, bydlení, je třeba upravit výživu. Ale hlavním opatřením je frekvenční terapie, tj. působení elektrickým proudem o kmitočtu 380 Hz na postiženou tkáň jednou až třikrát denně na pět minut http://www.drclark-verein.de, přičemž má dojít k usmrcení parazitů.
K hlavnímu opatření přicházejí další, např. použití čerstvě ozónovaného oleje s L-cysteinem, tělu vlastní aminokyselinou obsahující síru, působícím jako antioxidant a odvádějícím jedy včetně těžkých kovů. Tinktura ze slupek ořešáku černého Juglans nigra, stejně jako klasický jed na červy pelyněk pravý Artemisia absinthum a hřebíček by mělyy účinně ničit parazity.

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Poota   
26.05.2016 12:11
Bydliště: Praha
9111 609 7656 
S/C terapie - Sůl a vitamin C
 
Tato americká terapie spočívá v požívání přírodní soli (mořská, kamenná) a vitaminu C v prášku ve vysokých dávkách.
Počáteční dávka činí jeden až tři gramy obou složek každý den. Žádoucí maximální dávka je gram na šest kilogramů tělesné váhy (75 kg = 12 g soli a 12 g vitaminu). Dávkování lze snížit podle osobní potřeby nebo při silné reakci.
Každé ráno se rozpustí odpovídající množství obou složek ve vodě a roztok se pije po doušcích celý den. Ještě se přimíchá šťáva z jednoho čerstvého citronu.
Při této kúře je důležité pít hodně vody, aby se podpořilo vyplavování toxinů vzniklých při terapii, příp. mrtvých původců.
Za účelem zmírnění Herxheimerovy reakce a posílení organismu, je třeba užívat:
- dostatek minerálních látek, hlavně magnesium-orotát
- vitaminy B-komplexu
- aktivní uhlí nebo léčivou zeminu Luvos za účelem vázání jedů, usmrcených bakterií a přebytečných kyselin
- zdravou, syrovou stravu, čerstvé ovoce, nenasycené tuky
- koupele v solné lázni (síran hořečnatý, sůl)
- řasy (chlorela nebo spirulina) obsahující mnohé mikroživiny, jež vážou těžké kovy a jedy

Tato terapie se dá vhodně kombinovat s terapií frekvenční, jejíž účinnost se stupňuje zvýšením obsahu elektrolytů v tělesných kapalinách.

Zvýšeným obsahem soli a vitaminu C, jak se domnívají zastánci, utrpí borelie ve všech formách - spirála, koule (L-forma) i zapouzdřené tvary cyst - osmotický šok. Sůl vytáhne z jejich buněk vodu, "vysuší" je a ony umírají. To se vztahuje i na mikroby vyvolávající doprovodné nákazy, ale - tvrdí opět zastánci - překvapivě to neškodí užitečné střevní flóře ani vlastním tělesným buňkám.

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Poota   
26.05.2016 12:46
Bydliště: Praha
9111 609 7656 
Homeopatika při borelióze
 
Když se klíště zakouslo, je možné profylakticky vzít proti klíšťové encefalitidě homeopatickou nozódu borelie D200. Působí prvních šest hodin po kousnutí a má pomáhat i proti následkům ochranného očkování proti klíšťové encefalitidě.
Dávkování: 2 až 3 kapky nebo globule; po deseti minutách opakovat.

Mnozí homeopaté zastávají názor, že nozóda borelie D200 nebo C200 je vhodná i jako ochrana před nákazou spirochéty boreliózy. Ochrana trvá zhruba rok a pak by se měla zase obnovit.

Pro lesní dělníky nebo přátele přírody, které při práci, turistice, táboření nebo chytání ryb kouslo klíště, existuje homeopatická první pomoc: ledum C30 (rojovník, Ledum palustre).
Dávkování: 3 dny vždy jednu globuli denně, pak ještě 6. a 12. dne vždy 1 globuli nozódy borelie.

V lidovém léčitelství je rojovník močopudný a potopudný lék proti revmatu, artritidě a artrózám. Ve větších dávkách je jedovatý, dráždí žaludek i nervy. Na venkově se prý případně používal při potratech nebo jako opojná přísada při vaření piva. Sibiřské kmeny používaly vedle jalovce i listí rojovníku při vykuřování vyvolávajícím trans.

Zdrojem nových homeopatických poznatků jsou výzkumy dr. Petera Alexe. Našel prostředek nejvíce odpovídající symptomům epidemie boreliózy: Aurum arsnicosum 2200 - sloučeninu dvou hlavních léků proti syfilidě Aurum metallicum (zlato) a Arsenicum album (arzén).

 
Přílohy jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat 
 
Rojovník bahenní
Rojovník bahenní
(Dostupné jen pro přihlášené uživatele) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Poota   
26.05.2016 13:57
Bydliště: Praha
9111 609 7656 
Terapie podle Storla
 
Storl svoji metodu popisuje spíš formou vyprávění o tom, co všechno použil a jak to probíhalo, takže jeho terapii raději jenom volně popíši, a to nikoli jako přímou citaci. Pokud by to chtěl někdo "přesně" a spolehlivě, tak ať si pořídí jeho knížku.

Za hlavní účinnou bylinu (v TČM císař) považuje Štětku soukenickou, lesní či planou Dipsacus sativus, D. sylvestris, D. fullonum. Vychází v tom z čínské medicíny a také ze zkušeností Matthewa Wooda. Ten doporučoval sklízet kořen štětky v prvním roce na podzim a nebo pak na jaře ještě než vyrazí stonek. K užívání doporučoval 3 kapky tinktury 3x denně 3 až 4 týdny a pak další rok jednou za měsíc na tři dny.
Na rozdíl od Wooda považuje Storl za vhodnější zvýšit dávku podle vlastního uvážení klidně až na jednu polévkovou lžíci 3x denně.
TČM přidává ještě pelyněk Artemisia argiji (ministr), toten krvavec Sanguisorba (pomocník), kozinec Astragalus (hlasatel) a děhel Angelica (posel).
Ovšem TČM neléčí nemoci ale "vzory" a ty se u jednotlivých osob vždycky liší, takže předpis je vždycky individuální.
Storl nepředepisuje žádné dávkování, tvrdí, že je nejvhodnější přizpůsobit ho přirozenosti, zdravotnímu stavu těla i duše, výšce, váze, stáří, citlivosti a podobným kritériím. Užívání třikrát denně považuje za nejvhodnější.
Za další nutné doplnění léčby považuje zdravou stravu, čerstvý vzduch a dostatek slunce, dlouhé procházky v přírodě, přehřívání zasažených míst, fyzickou námahu, dostatek spánku a duševní pohodu bez stresů.
 
Přílohy jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat 
 
Roční růžice vhodná ke sběru
Roční růžice vhodná ke sběru
(Dostupné jen pro přihlášené uživatele) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Poota   
26.05.2016 14:27
Bydliště: Praha
9111 609 7656 
Štětka pro léčení boreliózy
 
Čaj:
1 čajová lžička nadrobno nakrájeného čerstvého nebo sušeného kořene na 1 šálek, krátce svařit, pít nalačno 3 šálky denně. Čaj je vhodný hlavně pro ty, kdo nesnáší alkohol. Listy rozety se také dají svařit na čaj, samozřejmě jde i ve směsi s kořenem.
Tinktura:
čerstvě sklizený kořen i s rozetou očistíme (neloupeme, protože kůra obsahuje většinu účinných látek), nakrájíme a vložíme do sklenice se šroubovacím uzávěrem, pak zalijeme režnou nebo vodkou. Po třítýdenním macerování na teplém místě je studený výluh hotový.
Kdo nechce tak dlouho čekat, může dát do mixéru čerstvý kořen a zalít ho alkoholem: tuto tinkturu lze pít už druhý den.
Jako další možnost, na kterou mě upozornili léčitelé, je přidání tří kapek tinktury do šálku čaje ze štětky.
Prášek:
pro malé děti s boreliózou není vhodný ani hořký čaj, ani alkoholický výluh. Jeden přítel úspěšně léčil svou tříletou dceru, u níž se borelie, které dávají přednost chladnějšímu prostředí, stáhly do ušních lalůčků (Lymphadenosis cutis benigna), práškem ze sušeného kořene v medu.
Nejlepší je, když si pacient sám vyrobí čaj, tinkturu nebo prášek z kořene a nebo má bezpečný zdroj. Někteří pacienti mi napsali, že jim čaj vyhovoval víc než tinktura.

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Poota   
01.06.2016 13:52
Bydliště: Praha
9111 609 7656 
Léčení boreliózy podle Stephena H. Buhnera
 
Buhner má svůj postup rozepsaný pro stručný přehled příliš podrobně, takže použiji výtah ze Storlova přepisu.

Čtyři hlavní pilíře:
1. Zničení spirochét
Tohle používá i školská medicína, ovšem značná část nakažených neodpovídá na antibiotika nebo brzy recidivuje - proto Buhner používá byliny schopné snížit množství spitochét nebo je vyloučit z organismu.

2. Modulace imunity a posílení obranného systému
- Právenka latnatá, Měkýn latnatý Andrographis paniculata v dávkování od 400 mg do 1200 mg prášku suché substance rozdělené na tři denní dávky. Kvůli vysoké hořkosti je vhodné použít kapsle.
- Křídlatka japonská Polygonum cuspidatum, Reynoutria japonica v dávkování 9 až 30 g prášku z kořene se nechá 20 minut povařit ve vodě, ta se pak scedí, rozdělí na čtyři dávky, které se vypijí během dne - nevhodné pro těhotné a v kombinaci s léky na ředění krve.
- Kočičí dráp Uncaria tomentosa, Uncaria guianensis v dávkování 1 až 4 kapsle po 500 mg třikrát denně po dobu 8 až 12 měsíců, začít nižší dávkou.

Tyto základní byliny lze podpořit ještě dvěma dalšími:
- Kozinec blanitý Astragalus membranaeceous v dávkování 1000 mg denně, lze zvýšit až na 4000 mg čtyřikrát denně, ovšem používá se jenom u raných stádií boreliózy, nikoli v pozdějších
- Přestup, Sarsaparilla Smilax glabra, S, officinalis a další v dávkování 500 mg prášku z kořene třikrát denně.

3. Podpora a obnova kolagenů
- vitamin C v tabletách 1000 až 3000 mg denně, případně rakytník, jeřabina, šípky a citrusové a jiné plody
- přípravky dodávající zinek a měď
- kyselina křemičitá
- glukosaminsulfát
- pregnenolon
- DHEA - dehydroepiandrosteron
- ALA - alfy mastné kyseliny
- selen
- vitaminy B-komplexu
- vitamin E

4. Symptomatické léčení jednotlivých potíží

- Počáteční akutní stádium nákazy
Sibiřský ženšen Eletherococcus v dávkování "silné" tinktury (2:1) jednu lžičku 3x denně (poslední dávka v 16 hodin) po dobu 30 až 60 dní, pak dva týdny pauza a případně opakovat. Po zlepšení přejít na běžnou tinkturu (1:5) třetinu lžičky třikrát denně opět s dvoutýdenními pauzami po jednom až dvou měsících.
Při závažných potížích se osvědčilo dávkování běžné tinktury třetinu lžičky jednou až třikrát denně po dobu jednoho roku bez přestávek.

- Obrna lícního nervu a borelióza oka
Stephania tetrandra, S. cepharantha

- Odvádění neurotoxinů
Křídlatka japonská Polygonum cuspidatum a jako doplněk je vhodný selen, zinek, měď a melatonin

- Artritida kloubů
Stephania tetrandra
kořen Štětky lesní Dipsacus sylvestris
Harpagofyt ležatý Harpagophytum procumbens
Kopřiva Urtica dioica
Capsaicin
Kurkuma Curcuma longa
Úlevu přinášejí i čaje z kopřivy, přesličky, pampelišky, máty peprné, semene celeru, kořene kurkumy, harpagofytu ležatého a tužebníku jilmového

- Deprese
Jednou týdně masáž celého těla

- Potíže s pamětí, chybné kognitivní funkce
Křídlatka japonská
Stephania tetrandra kořen
Vranec Husperzia serrata
Plavuň vidlačka Lycopodium clavatum extrakt
Brčál Vinca minor, V. major

- Angina pectoris a srdeční potíže vyvolané boreliózou
Hloh obecný Crataegus oxyacantha
Khella (pravý Morač zákrovnatý) Ammi visnaga

- Oční potíže (plovoucí body, nejasné vidění)
Stephania tetrandra kořen
Brčál
vitamin C
zinek

- Svědění a škubání svalů
Hořčík
Vitaminy B-komplexu

- Otoky žláz, hromadění mízy
Zploděr americký Ceanothus americanus
Lymfatická drenáž

- Oslabení svalů a všeobecná slabost
Tinktura z pylů borovice Pinus sylvestris, amerického ženšenu Panax quinquefolius a arálie nahé Aralia nudicaulis

- Obnovení střevní flóry po léčení antibiotiky
Kapsle s probiotickou acidofilní kulturou

- Chronická únava
Kozinec Astragalus
Právenka Andrographis
Eleuterokok Eleuteococcus
Každotýdenní masáže celého těla

- Bolesti hlavy
Stephania kořen
Křídlatka japonská
Právenka latnatá
Brčál preparáty

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Poota   
01.06.2016 19:35
Bydliště: Praha
9111 609 7656 
Jak jsem už zmínil, tak za většinu potíží jsou zodpovědné neurotoxiny, které donekonečna kolují organismem, aniž by se je podařilo nějakým způsobem vyloučit. Buhner celý ten mechanismus podrobně rozebírá - zjednodušeně se dá říct, že se neurotoxiny navážou na tuky, s nimiž postoupí do střeva, ovšem místo jejich vyloučení se střevním obsahem se z těch tuků opět vstřebají do krve a vyloučí se jenom samotný tuk.
Pokud tedy léčíme boreliózu v některém pozdním stádiu, považuji za vhodnější začít s bylinami, které jsou určené na ty oblasti potíží, které se nejvíce projevují.
Běžným názorem je, že právě tam se borélie "usídlily", ale za správnější považuji formulaci, že právě tam se jejich toxiny nejvíce projevují. Pokud začneme rovnou "zabíjet" borélie, tak pokud se nám to opravdu podaří, tak stoupne hladina neurotoxinů, což se projeví zhoršením dosavadních potíží, nebo objevením se potíží nových, ale nejspíš obojím.
Vzhledem k tomu, že naší prioritou je zbavit se obtíží, tak neutralizace a vyloučení neurotoxinů by mělo být prvořadé.
V další fázi se mi zdá být vhodné soustředit se na obnovení vysokou hladinou neurotoxinů nabourané imunity a také na likvidaci autoimunitních projevů, za které většinou mohou opět neurotoxiny.
Obnovená imunita bude tím nejlepším spojencem bylin, které patří do Buhnerova základního protokolu a které se soustřeďují na přímý boj s boréliemi, jejich vyhubení a vyloučení.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Poota   
02.06.2016 13:17
Bydliště: Praha
9111 609 7656 
Křídlatka
 
Většinou je uváděna Křídlatka japonská Polygonium cuspidatum též Reynoutria japonica, ale stejně účinná je i Křídlatka sachalinská Reynoutria sachaliensis a jejich ještě účinnější kříženec Křídlatka česká Reynoutria bohemica či Fallopia bohemica, která na svých stanovištích dokáže zlikvidovat i rodičovské druhy a je ještě daleko odolnější proti chemickému likvidování.

Rozličné latinské názvy týchž rostlin vznikají díky neutuchající snaze taxonomů dokázat, že něco vědí mnohem správněji než jejich předchůdci - díky jejich stihomamu a hnidopišství se tudíž mnohé rostliny často i několikrát stěhují do jiných rodů a existují pod rozličnými a i značně rozdílnými názvy. Pokud se v tom má někdo opravdu vyznat, tak je nutné za latinským názvem v závorce uvést zkratku toho, kdo rostlině tento název přisoudil, aby bylo jasné, jak dalece se dá věřit tomu, že je to správně. Taxonomie se tak svojí snahou o přesnost a spolehlivost stala paradoxně vědou jen obtížně využitelnou.

Rostlina připomíná trochu bambus s "jinými" listy. Množí se oddenky, stačí k tomu i půlcentimetrový kousek, roste velice rychle a vytváří husté křoví, které zlikviduje předchozí porost. Křídlatka shromažďuje ve svých kořenech měď z půdy.
Kořeny(oddenky se sbírají na jaře nebo na podzim a používají se sušené. Rostlina je jedlá, výhonky i listy. Je dobrým zdrojem vitaminu C a má dobré antiskorbutické účinky.

Působení: antibakteriální, antivirové, proti schistosomóze, protispirochetální, fungicidní, imunostimulační, imunomodulační, protizánětlivé, modulátor angiogeneze, lék uvolňující centrální nervovou soustavu, chránící CNS (mozek a míchu) a působící na CNS protizánětlivě, antioxidační, působící proti ateroskleróze, antihyperlipidemické, antimutagenní, antikarcinogenní, antineoplastické, vazodilatační, brání shlukování krevních destiček, potlačuje syntézu eikosanoidů, antitrombotické, inhibitor tyrosinkinázy, inhibitor onkogenů, antipyretické, kardioprotektivní, analgetické, antiulcerózní (mírně snižuje žaludeční kyseliny a chrání proti stresovým vředům), hemostatické a adstrigentní.
Význam pro lymskou boreliózu:
má široce systémové užití, moduluje a zlepšuje imunitní funkce, aktivně působí proti mnoha gram-negativním a gram-pozitivním bakteriím včetně spirochet leptospira či Treponema denticola, na artritické i bakteriální záněty působí protizánětlivě, chrání tělo před poškozením endotoxiny, pomáhá redukovat Herxheimerovy reakce a je kardioprotektivní.
Dokáže redukovat matrixové metaloproteinázy MMP-1, -3 a -9.
Složky křídlatky procházejí i přes hematoencefalickou bariéru, takže podporuje krevní oběh v místech, která jsou při zabíjení spirochet obtížně dostupná. Působí také synergicky, takže do těchto míst podporuje i cestu dalších bylin a léků. Působí na dermatoboreliózu i bartonellovou koinfekci.

Dávkování při borelióze:
standardizované tablety (z celé rostliny, ne pouze Resveratrol!) jednu až čtyři tablety 3 až 4x denně, začít na jedné 3x denně a navyšovat o jednu každý týden až na čtyři 3x denně, pak ještě čtyři 4X denně a s tímto dávkováním pokračovat ještě 60 dnů. Pokud se obtíže zmírní, můžete dávkování postupně snížit na udržovací dávku ještě 8 až 12 měsíců nebo do odstranění potíží. Pokud se příznaky po snížení zhorší, dávku opět zvyšujte.
Celá rostlina:
připravte vývar 30 g rostliny nechte 20 minut vřít v jednom litru vody, sceďte, ochlaďte a během dne ve čtyřech stejných dávkách vypijte.
Celá sušená rostlina se také dá nakapslovat a užívat 8 až 16 kapslí velikosti 00 denně rozdělených do čtyř stejných dávek.
I u těchto rostlinných přípravků je dobré postupně zvyšovat dávkování.

Pokud se objeví trávicí potíže, snižte dávkování.
Křídlatka by se neměla užívat společně s léky na ředění krve a také je potřeba ji vysadit 10 dní před jakýmkoli chirurgickým zákrokem.

 
Přílohy jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat 
 
Křídlatka česká
Křídlatka česká
(Dostupné jen pro přihlášené uživatele) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Poota   
04.06.2016 10:54
Bydliště: Praha
9111 609 7656 
Boreliózové koinfekce
 
Jsou prý vzácné, nicméně se vyskytují.

Babesióza nebo také piroplazmóza.
Nemoc podobná malárii, léčí se pelyňkem ročním Artemisia annua; dodatečně se jako prostředek čistící a stimulující mízu podává zploděr (zpododěr, latnatec) americký Ceanothus. Při horečce a zimnici přichází v úvahu potopudný a imunitu posilující sadec prorostlý Eupatorium perfoliatum.

Skvrnitý tyf, ricketsióza či ehrlichióza.
B. doporučuje tinkturu z ocúnu Colchium autumnale, ale vzhledem k jeho jedovatosti tato léčba není vhodná pro laiky. Stejně poslouží i bezpečný kozinec Astragalus.

Bartonelóza.
Prášek z kořene křídlatky japonské, čaj ze sadce prorostlého a tinktura z latnatce amerického.

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Str.: 1, 2  

Vlákno je uzamčené.
V této sekci možná naleznete
druhé vlákno určené pro diskuzi


 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2024 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License