Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
K zamyšlení     (str. 37 z 37)
Sekce: Doplňková vlákna - Různá
   |   Rolovat dolů
  Str.: 1, ... 35, 36, 37

Psát příspěvky můžete po přihlášení

Poslední příspěvek z předchozí strany:
Pafixa  ...pro mnohé to je hodně bolesti, pro jiné mission impossible. Kdo je připraven a dostává se mu r...

Adam   
04.12.2023 15:41
Bydliště: Praha
5869 566 5873 
Atomy pro mír
 
Skutečný medailonek z doby po rozmachu jaderné energie.
Hoďte ho do davu náhodně vybraných lidí a porvou se
spolu o své postoje a různá přesvědčení jak na to pohlížet.
Což poukazuje na to, že taková drobnůstka poskytuje
obrovské spektrum úvah - k zamyšlení.
 
Přílohy jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat 
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Pafixa   
24.12.2023 20:33
Bydliště: Masada
2318 134 2190 
Advent....
 
....nejklidnější období v roce Advent,
nejklidnější období v roce, nasáklé teplou září.
Jdete do sebe a skutečně cítíte svou nejhlubší, nejstydlivější bytost.
Den se zkracuje - věci se rychle hýbou, vnější světlo je stále vzácnější.
Vaše esence ve vás září jasně, čistě a jasně. Vnitřní světlo přichází z nebe.
Brána, ta je dokořán otevřená pro vás i pro mě, pro celý svět, nám umožňuje pokorně doufat v milost, štěstí, spravedlnost, lásku a mír.
Otevřete se úplně, buďte připraveni na božské dary zde níže.
S každým dalším dnem se Štědrý večer slibně blíží.
A cokoli vás stále tíží, pusťte to velmi jemně.
Protože každý okamžik je požehnaný a nese teplo a pohodlí.
Dejte vědět tomu, kdo vás potká.
To zmírňuje bolest a chlad. Advent - zastavte se a vyprázdněte se, zřekněte se světského shonu, dokud se i ve vás nenarodí Pán k nebeskému jásání andělů.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Hana   
15.03.2024 08:22

685 47 953 
Inspirace od Ella Deloria

„My indiáni víme o tichu, nebojíme se ho. Ve skutečnosti je pro nás ticho mocnější než slova. Naši starší byli vycvičeni ve způsobech ticha a tyto znalosti nám předali. Pozorujte, poslouchejte a pak teprve jednejte, řekli nám. Takový byl způsob života.
U vás lidí je to ale naopak. Učíte se mluvit, odměňujete děti, které ve škole nejvíce mluví, na svých večírcích se všichni snažíte mluvit současně, ve svých pracích máte neustále porady, ve kterých každý každého přerušuje a všichni mluví pětkrát, desetkrát, stokrát a skáčou si do řeči. A vy tomu říkáte řešení problémů. Když jste v místnosti a je tam ticho, jste nervózní. Musíte vyplnit prostor zvuky, musíte něco říct, aby přece nebylo ticho, aby to nebylo trapné. Mluvíte tedy povinně, ještě před tím, než víte, co budete říkat a často mluvíte tedy zbytečnosti. Bílí lidé rádi diskutují, nedovolí druhé osobě ani dokončit větu, vždy vyrušují.
Pro nás Indiány to vypadá jako nevychování nebo dokonce hloupost. Pokud začnete mluvit, nebudu vás rušit. Budu vás poslouchat, možná přestanu poslouchat, když se mi nebude líbit to, co říkáte, ale nebudu vás přerušovat. Až domluvíte, rozhodnu se o tom, co jste řekl. Ale neřeknu vám, že nesouhlasím, pokud to není opravdu důležité. Jinak mlčím a jdu pryč.

Řekla jsi mi vše, co jsem potřebovala vědět, víc není co říct.
Existuje totiž mnoho hlasů kromě našeho, mnoho hlasů.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Poota   
07.04.2024 14:33
Bydliště: Praha
9096 604 7599 
Zamyšlení Velikonoční
 
Ukřižování Ježíše Krista je církví vykládáno v tom smyslu, že Ježíš svojí smrtí vykoupil hříchy celého lidstva jako Beránek Boží. Předpokládám že nejspíš svou smrtí neměl vykoupit komplet celé lidstvo, ale že to se má týkat jenom těch, kdo přijmou víru Krista, kterou předal pod správu prvního papeže, kterým jmenoval Šimona přejmenovaného při té příležitosti současně na Petra.
Jen ta na okraj - až příliš nápadně se při mších zdůrazňuje, že jenom ta církev Petrem spravovaná je pravá a pochází přímo od Krista.
Tak nějak se přitom pomíjí, že křesťanství jako takové existovalo už před Kristem, který měl fungovat jako předpovězený a očekávaný Mesiáš. Docela nápadně se už příchod Ježíšův shoduje se vším, čím se měl podle proroctví rozeznat příchod Mesiáše. Pokud by se tím někdo hodlal zabývat podrobněji tak jeho pozornosti doporučím osobnost Jidáše - například v "Sethových promluvách" se vyskytují věci, které naznačují že současný názor na Jidáše nejspíš neodpovídá skutečnosti a že "všechno bylo jinak".
Ale ještě k tomu Beránkovi - existoval prý takový obyčej, že na malého beránka se naložily všechny hříchy a beránek se vyhnal do pouště kde zahynul a svou smrtí "vykoupil" hříšníky.
Což se mně osobně vůbec nelíbí.
Beránek - proč má umírat kvůli cizím hříchům?!
Hříšníci - proč se mají tak snadno a levně zbavit povinnosti nést následky svých hříchů a mít možnost rovnou začít s pácháním dalších hříchů, kterých se zase příště snadno zbaví.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Pafixa   
09.04.2024 19:22
Bydliště: Masada
2318 134 2190 
  Poota napsal(a):    Předpokládám že nejspíš svou smrtí neměl vykoupit komplet celé lidstvo, ale že to se má týkat jenom těch, kdo přijmou víru Krista, kterou předal pod správu prvního papeže, kterým jmenoval Šimona přejmenovaného při té...

Není tomu tak. Vykupitel, ať se jím stane ten či onen, byl vtělen na Zemi s misí vykoupit celé lidstvo. Pokud některá zralá duše na sebe vezme tuto úlohu, koná tak z Lásky ke všem lidem bez rozdílu. Všichni jsme "děti Boží", není mezi námi žádného rozdílu ani v národnosti, ani v rase, ani podle svých názorů, činů nebo víry. Bůh miluje všechny svoje děti bez rozdílu. Před Bohem neexistuje žádná diskriminace. Ta je tvořena "zlem", z vnějšku, mimo srdce a přirozenost lidskou.

Všichni jsme tu byli vtěleni, na tuto "školící planetu", abychom se v evoluci Vesmíru posunovali k vyšším formám života a existence, nebo naopak k nižším. Je to na každém, na jeho svobodné vůli.

Všichni lidé ve svém srdci touží v podstatě po stejné věci - po štěstí, po lásce, po bezpečí, po plném naplněném životě, po spokojenosti a radosti ze života a z tvoření ve Stvoření. A Bůh jim vše toto jako jejich Otec dává, je to všude kolem, stačí se na to "Boží" jen "napojit", rozpoznat tuto svou vnitřní a přirozenou touhu, a následovat ji.

Milovat život a "kvést" stejně jako každá květina, "žít naplno" jako každé zvířátko", spokojeně užívat všeho, čeho je lidem a světu od Boha dáno, radovat se z každého okamžiku a "příst jako kotě", pokud na chvíli spočinete v "přítomném okamžiku", tady a teď.

Církev, hierarchie, vyčleňování se a nadřazenost - to je vše v podstatě a v pravdě proti Bohu, to jde z jiného zdroje myšlenek, to není z čisté "boží kapky uvnitř živého lidského srdce." Je to živeno touhou vlastnit víc než všichni ostatní, touhou ovládat ostatní, porobit je a využít k prospěchu svému.

Bůh také nikoho netrestá. Trestají kněží, fráteři, církevní dogmatici a ti co prosazují svou vůli a moc na úkor bližních svých.

Protože Bůh netrestá, rozhodně také nepožaduje žádných obětí. Obětování pochází z "malé lidské touhy" zavděčit se, očistit si svědomí a smazat svou temnou karmu. Ale za svou temnou karmu si může každý sám a také je za ní poslán k odpovědnosti jakmile jeho duše opustí své "mrtvé" tělo.

Věřím ve svrchovaný zákon spravedlivého vyrovnání.

Podle svých skutků se každá duše dostává buď ke spáse či k zatracení. "Boží soud" je jen přirozený zákon vyrovnání, souladu skutků s úrovní vyzrálosti na cestě každé duše k "osvícení". K posunu do vyšší formy života, do další dimenze existence.

Rozhodně nechci poučovat, nemusíte tomuto vůbec věřit, ale jako bližní byste měli mít možnost "nazřít pravdu" o zákonitostech "duchovní říše". Bez ohledu na svůj světonázor, víru, náboženství či intelekt. Pokud chcete poznat Pravdu, naleznete ji hluboko v sobě, ve svém srdci, ve své lidské přirozenosti, pokud ji v sobě ještě dokážete vůbec pocítit.
Každé jiné stvoření, kromě "manipulovaných lidských Zombies" to umí......
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Karel 124   
18.04.2024 13:20
Bydliště: Praha a okolí
563 41 741 
Přišlo mi poštou ,a tak poslouchám a uvažuji, a žasnu nad vládci této země.
To nevymyslíš!.
https://youtu.be/YU4dBEYd4q4?si=C50j9ngYKnf5cGjD
Vše bude napraveno.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

la   
19.04.2024 10:32
Bydliště: Brno
286 62 580 
Tady se dá pěkně kouknout na to, co nám nad hlavou létá (hodně družic)
https://stuffin.space/
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

  Str.: 1, ... 35, 36, 37

Psát příspěvky můžete po přihlášení

 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2024 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License