Str.: 1, 2, 3, 4 Psát příspěvky můžete po přihlášení
Poslední příspěvek z předchozí strany:
Adam
Opravdu je. Potvrzuji to. Ale jak píše Energy1, jen v případě
technologie, která opravdu může...
fana 19.02.2023 11:16
6
2
9
běžně dostupná data
Vložím úplně veřejná data.
Tabulku, ze které si můžete odvodit kolik hydraulického oleje (myslím, že standardně se uvažuje s HLP46 při 40stC, viskozita) proteče dírkou (průměr clony) při určitém tlaku.
Příklad v generátoru tlaku dosáhneme 100 bar a chceme průtok 30 dm3/min, tak použijeme jednu dírku d 2,5 mm nebo třeba tři dírky o průměru cca 1,4 mm.
A obrázek ze skript.
buky: teplo je v „hydro“ ztráta, olej je přenašeč energie, čerpadlo dodá energii a spotřebič ji odebere = vykoná práci, pro příklad ztráta třeba v zubovém čerpadle = prosak oleje z vysokého tlaku na výstupu do nízkého tlaku na sání, protože tam jsou „škvíry“.
„odstředivý tepelný čerpadlo“
Pokud roztočení vytvoří v oleji tlak,,, což vzorečky tak nějak podporují.
Tak vypouštění natlakovaného oleje dírkou = teplo. Tohle říkají skripta a mají na to vzoreček.
Technické řešení = ?
Účinnost = ?
Byl by to strojírenský výrobek, kde nejvyšší „preciznost práce“ bych viděl ve vyvážení. Vlastně asi to uložení hřídele by určovalo životnost. A jako takový se to bude opotřebovávat (ložiska). Tak, že potřebujeme servis, náhradní díly, recyklaci atd. Elektřina pohání motor, dodává to teplo = kotel nebo tepelné čerpadlo u kterého vrt nahrazuje odstředivá síla (že by toto problémek).
Dyk ani FVE si „výpočtář věštec návratnosti“ nekoupí, pokud nezmění „pohled na věc“. Mít kam a za co, tak si FVE nainstaluji jako "uložení peněz", bez přemýšlení kolik mi to ušetří na "měru".
Kdyby mě bavilo rotopedování tak, si tím dobíjím baterku k počítači, takhle aspoň malý FVE panel na okně „pro zábavu“.