Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Neutrina jako zdroj energie     (str. 2 z 3)
Sekce: Zdroje energie - Převratné i běžné
   |   Rolovat dolů
  Str.: 1, 2, 3  

Psát příspěvky můžete po přihlášení

Poslední příspěvek z předchozí strany:
ourel  Tvůrci prozradili, že velmi důležitou součástí celého zachytávače energie je GRAFEN.

Had   
29.11.2022 21:55
Bydliště: Tam kde hřmí stihačky
1309 87 1384 
Budu pesimista.
Experiment hezký, ale ale. Kolem nás je mnoho různého záření. Jenom v pásmu radivých vln to budou mW/m2 A vsadím se že oni sami nevědí co vlastně zachytávají. Museli, by nejprve vytvořit komoru, kde by bylo prokazetelně jen neutrinové záření (tok neutrin) potom by šlo zatleskat heuréka. Takto mají materiál, který něco zachytává. Spíše to odvádí pozornost od nějakého důležitějšího jevu nebo procesu. Ono o neutrinu toho víme velmi málo, ocituji:
Ta neutrina nemají žádný náboj, a obecně jsou to takové těžko zjistitelné částice (je jich všude kolem mraky, ale většina z nich si projde Zemí ani si toho nevšimnou). Ani se neví, jestli se pohybují rychlostí světla, nebo o něco pomaleji.
Neutrína vznikají a zanikají při jaderných procesech v atomech materiálu. Takže logicky, ale nemusí to platit. Pokavad zachytím neutrino v atomu vznikne v atomu nerovnováha a tu se bude příroda snažit vyrovnat. Táži se čím. Předpoklad že neutríno nárazem uvolní elektron je podstatě nemožná. Neutríno nereaguje na elektron, prostě ho mine.
Jediný nám známy spůsob by byl mechanický. Velké množství neutrín proudící přes hustou elektronovou mřížku by jí mohlo rozvybrovat. A tuto mechanickou práci již bychom teoreticky byly schopni využít.
Mám obavy aby nebylo užito slovo nanografen spíše jako módní slovo. Protože se užíva pomalu ve všem.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Pafixa   
30.11.2022 12:40
Bydliště: Masada
2309 134 2180 
  Adam napsal(a):    Velmi stručný úvod k tomu, že zlo, které nechtěně šíříte, matláte stále více po celém Omfóru,....

Myslím, že se velmi mýlíš. Ale je to tvoje věc.

Doporučuji Profesora Staňka :
https://www.omforum.cz/p.php?idx=45959
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

ourel   
19.03.2023 10:23
Bydliště: Praha
627 79 1078 
Nejnovější video s Holgerem, který se snaží uvést do výroby Power Cube, tedy kostku, která funguje podobně, jako solární panely, jenže i v noci a třeba i pod zemí. Rozjíždí seriovou výrobu a i kdyby ho teď odstranili, už o tom ví další lidi a vědí, jak to uvést do výroby.
Ve videu se mimo jiné zabývá zastaralostí konceptu přenosové soustavy, kdy se proud z elektrárny transformuje na vysoké napětí, přenáší soustavou a poté zase transformuje zpět na nízké napětí. To se v podstatě nezměnilo od průmyslové revoluce. Jeho "grafenové plátky" získávají přímo stejnosměrné napětí, které je využíváno hned ve spotřebiči. Plátky se dají vrstvit. Podle Holgera je pravděpodobné, že tu do pěti let bude telefon, který díky těmto grafenovým plátkům nebude potřebovat externí nabíječku.

https://www.youtube.com/watch?v=PSv84CEC2ds
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

ZephirAWT   
20.03.2023 11:25

155 39 157 
Co jsou neutrina v éterové teorii
 
V éterovém modelu je časoprostor cosi jako houba - trojrozměrný systém gradientů, který připomíná houbovité fluktuace hustoty superkritických kapalin https://i.imgur.com/FhG6DXI.gif. Tak nějak by vypadal vnitřek velmi hustých hvězd. Podle některých teorií může být náš vesmír skrytý v černé díře. Chování časoprostoru lze tudíž modelovat vodní hladinou, protože většina energie se v něm šíří po povrchu časoprostorových membrán.

Na vodní hladině se šíří příčné vlny, ty podélné se šíří jako zvukové vlny pod hladinou a na povrchu se projevují jen jako šum a náhodné vibrace, jelikož se šíří mnohem rychleji než vlny na hladině. Analogicky ve vakuu by k příčným vlnám - které označujeme jako elektromagnetické vlnění či světlo měly existovat i podélné, tzv. skalární vlny, o kterých se jako první zmiňoval Nicola Tesla.

Dále pak, na vodní hladině existují vlnové balíky, čili solitony obou druhů vln, tzv. Russelovy a Falacovy solitony. Solitony příčných vln ve vakuu jsou dobře známy jako tzv. fotony. Co ale tvoří solitony podélných vln? Domnívám se že jde právě o neutrina, které jsou analogií tzv. Falacových solitonů na vodní hladině https://www.youtube.com/watch?v=kTxDpLMTrMU. Neutrina jsou vlastně magnetické víry časoprostoru které se propagují jako tzv. vírové kroužky.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

ZephirAWT   
20.03.2023 11:35

155 39 157 
Z tohoto modelu, nebo řekněme analogie vyplývá řada vlastností neutrin. Stejně jako Falacovy solitony na vodní hladině neutrina oscilují, tzn. střídavě se objevují a mizí (je to hlasitě komentováno na konci tohoto videa https://youtu.be/kTxDpLMTrMU?t=60) nebo se dokonce mění na anti-neutrino s obrácenou helicitou. Stejně jako vírové kroužky se neutrina vakuem propagují téměř rychlostí světla a nelze je zpomalit, jinak by se rozpadly na skalární vlny. A hlavně to vysvětluje, proč neutrina nereagují na elektrické pole, ale pole magnetické. Jsou to vlastně magnetické monopóly a magnetické čočky, jako např. sluneční skvrny je fokusují podobně jako čočky světlo, nebo jako elektrostatické čočky elektronového mikroskopu fokusují elektrony. Projevuje se to silným zahříváním solární koróny nad slunečními skvrnami. Neutrina jako malé magnety nereagují přiliš s viditelnou hmotou, interagují ale s nabitými částicemi, hlavně těmi které samy generují magnetické pole při svých srážkách a zrychlování a zpomalování. To vysvětluje, proč neutrina reagují více s horkou plasmou (a zahřívají ji ještě více), než s plasmou studenou.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

ZephirAWT   
20.03.2023 11:56

155 39 157 
Proč neutrina reagují s grafenem? To právě souvisí s tím, že magnetické monopóly reagují s pohybujícími se - nebo ještě lépe zrychlujícími se elektrony - které generují magnetické pole více než těmi v klidu. V grafitu jsou elektrony lokalizovány na tenké atomové vrstvy. Z kvantového principu neurčitosti vyplývá, že když částici omezíme v pohybu, získá pohybový moment - a obráceně: https://i.imgur.com/Bn2yTpg.gif Díky fluktuacím vakua jsou elektrony v neustálém pohybu jako pylová zrnka na hladině vody. A když je omezíme v pohybu podél vodní hladiny, o to více začnou vibrovat napříč, v rozměru který je vlastně časovou dimenzí časoprostoru. Elektrony v grafenu jsou tzv. Diracovy fermiony a silně interagují se skalárními vlnami, zatímco pro elektromagnetické vlny je grafen významně průsvitný. Takže silně interagují i s neutriny, které jsou solitony skalárních vln a průlet neutrina na grafenových vrstvách generuje elektrický náboj - impulsy které lze ve vhodném uspořádání využít pro sběr energie.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

ourel   
20.03.2023 13:01
Bydliště: Praha
627 79 1078 
Jenom bych doplnil, že podle Holgera je jeho Neutrinový sběrač - tedy grafenové plátky spíše metaforický název a podle jeho slov to kromě zmíněných neutrin sbírá v podstatě veškeré neviditelné záření, které k nám přichází, ať už odkudkoliv. Viditelného záření jsou zhruba 4% a zbylých 96% je v neviditelném spektru, které jeho technologie zachytává a přeměňuje na využitelnou energii. Efekty některých těchto ostatních záření jsou prý dobře viditelná pod elektronovým mikroskopem.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

nenimito   
20.03.2023 13:04
Bydliště: okolo dolni Berounky
301 19 302 
  Poota napsal(a):    Neutrino jako zdroj energie? --- Bez mučení se přiznám, že jsem docela zvědav jak by se to asi tak mělo dělat!? Z toho co je kde o neutrinech napsáno mi čistě soukromě vychází, že je to úplně k ho - pardon, zkusím to...

Ani já nemám moc představu, jak by se z neutrin „měla dolovat energie“.
Ono je to podle mne trochu opačně. Neutrino, aby z něj byl nějaký užitek, potřebuje dodat energii. Pak jde o užitek….

Pokud Člověk nějak z hrubý fyziky alchymie pochopí, že částice neutrin je to, čemu alchymisté říkali éter, pak energií „svatého grálu“, tedy nějakým toroidním elektrostatickým polem, by mělo jít ze „základní častice“, co má v sobě +- stejný, tedy neutrální náboj, proto neutrino, vytvořit „základní stavební kámen“ atomů. Podle počtu záporných okolo kladných vytvořit daný potřebný atom prvku a v z nich opět „energií svatého grálu“ poskládat molekuly hmoty. Čili jde o to, z něčeho Neutrálního, co lítá všude okolo nás, „udělat“ správné počty kladných a záporných částic.

Podle mne něco takového tvoří jádro planety. Což je ten důvod, proč ze Země vyvěrá voda, křemen, láva, methan, ropa, ozón a nějaké ty pevné nerostné suroviny, co pod různým tlakem zemské kůru, na kterou ze spodu tlačí ty nově vytvořené prvky z jádra, vytváří různé druhy nerostů třeba z uhlíku, křemene, síry…. Nejjednoduší prvkem je vodík, a po něm kyslík, uhlík – tedy voda, ozón a sloučeniny vodíku, uhlíku a kyslíku…
Je tedy o to, odkud bere energii reaktor planety, co tohle vše tvoří. Z neutrin těžko. Naopak neutrino, aby z něj něco bylo, potřebuje energii.

Podle pověstí, bájí i alchymistů z celého světa, by tuhle energii „svatého grálu“ měl mít i Člověk. A tedy Člověk by měl umět z neutrin okolo sebe, tedy éteru, tvořit hmotu z vytvořených atomů a molekul, co vytvoří z proudu neutrin. Nebo chcete-li prány, asi je jedno, jak to kdo pojmenuje. Pořád to je „základní“ Neutrální částice skladby hmoty – atomu a molekul….

K. Meyl se poměrně už dlouhou dobu zabývá tzv. Neurino Power. Problém toho názvu ale je, že vlastně ten power z Neutrin nezískává, ale zaměřuje se na to, co právě z Neutrin vzniká a jak, protože to souvisí s takzvanou expanzí Země, kterou se někteří všímaví vědátoři zabývají už od 30tých let minulého století.

Pokud by někoho zajímal K.Meyl
https://www.meyl.eu/go/indexf5ea.html

Zkoušel jsem to kdysi prohnat skrz translátor... ve wordu
 
Přílohy jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat 
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

ourel   
20.03.2023 16:20
Bydliště: Praha
627 79 1078 
Takový Neutrino článek samo-domo, pro zdejší ruštináře, nebo automatický překlad.

https://www.youtube.com/watch?v=CRMpSx8xO4E
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

nenimito   
20.03.2023 17:01
Bydliště: okolo dolni Berounky
301 19 302 
  ourel napsal(a):    Takový Neutrino článek samo-domo, pro zdejší ruštináře, nebo automatický překlad. https://www.youtube.com/watch?v=CRMpSx8xO4E

Já tedy nevím... ale jak tohle může souviset s neutrinem? To je prostě nemastné, neslané, bez příchuti, bez náboje...
Tohle prostě "chytá náboj". A pokud je správně pochopeno "pole mezi nebem a Zemí", tedy uzemněno a ionosféra, pak by se teoreticky v ní dal "odchytit" její rozdílný náboj. Ale ne neutrino power?

Někde jsem jednou narazil na patent Pochmelnika, ruský fyzik. To je podle to, s čím to video souvisí. Nemyslím, že s neutriny.

https://patents.google.com/patent/RU2655932C2/ru

https://cyberleninka.ru/article/n/nepopravimyy-defekt-kvantovoy-mehaniki-i-neizbezhnyy-perehod-mikrofiziki-na-printsip-blizkodeystviya/viewer
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

ourel   
20.03.2023 17:09
Bydliště: Praha
627 79 1078 
  nenimito napsal(a):    Já tedy nevím... ale jak tohle může souviset s neutrinem? To je prostě nemastné, neslané, bez příchuti, bez náboje... Tohle prostě "chytá náboj". A pokud je správně pochopeno "pole mezi nebem...

Viz můj příspěvek před Tvým předchozím - Neutrino power je metaforický název - v podstatě to zachytává veškeré záření, které prochází zemí - 4% jsou viditelné a 96% je v neviditelném spektru. Tak zřejmě něco z té neviditelné většiny.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

nenimito   
20.03.2023 17:11
Bydliště: okolo dolni Berounky
301 19 302 
  nenimito napsal(a):    Pokud by někoho zajímal K.Meyl https://www.meyl.eu/go/indexf5ea.html Zkoušel jsem to kdysi prohnat skrz translátor... ve wordu

Ještě K.Meyl
 
Přílohy jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat 
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

ourel   
21.03.2023 23:46
Bydliště: Praha
627 79 1078 
Krátký nový rozhovor s Holgerem o Pi cars: Neutrino Power je spíš marketingový název, v podstatě to téměř žádná neutrina nezachytává, ale je zachytáváno záření v neviditelném spektru a to včetně tepelného. Jeho grafenové sběrače energie budou přidávány do elektrických aut (elektromobilů) a napojeny na baterii. Tím, že auto zaparkujeme třeba doma, nebo v práci a budeme čekat, grafenová technologie bude postupně dobíjet baterii. Při teplotě 20°C půjde získat dost energie za nějakou dobu k ujetí dalších 100 km.
Odpadne potřeba externího dobíjení baterie u dobíjecích stanic.

https://www.youtube.com/watch?v=IhS1D5379WI

Pro němčináře, případně funguje strojový překlad

Abych byl upřímný, musím dát za pravdu Emanovi, který od začátku o této technologii řikal, že neutrína jsou jen chyták a je to v podstatě tepelná pumpa. Možná na tom něco bude.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

ourel   
13.05.2023 23:10
Bydliště: Praha
627 79 1078 
Sdružení Gaia se otevírá světu. Většina příspěvků jde už číst veřejně a bez přihlášení.
Přikládám překlad nejnovějšího infa ohledně plánované výroby Neutrino Power Cube:

První závod na světě zahájí sériovou výrobu bezpalivových generátorů – tzv. „Neutrino® Power Cubes“ s čistým výkonem 5–6 kW – ve Švýcarsku na začátku roku 2024. V současné době probíhá technická certifikace, aby bylo možné uvést výrobky na trh EU. V letošním roce bude také zahájena výstavba závodu na výrobu Neutrino® Power Cubes v Koreji. Očekává se, že tento závod zahájí výrobu na konci roku 2024 a do roku 2029 dosáhne ročního výkonu 30 GW. Zhruba do 3 let se plánuje představení samonabíjecího „elektromobilu Pi“, jehož karoserie bude mít sběrná místa energie a kondenzátorový systém. Takové elektrické vozidlo vyvíjí společnost Neutrino® Energy Group společně s indickou společností Materials Center for Electronic Technology (C-MET) v Pune, přední vládní laboratoř Ministerstva elektroniky a informačních technologií (MeitY), vedená generálním ředitelem Dr. vyvinuté v Londýně.

Celý článek zde: https://gaia-energy.org/neutrinovoltaik-impulse-fuer-kraftstofffreie-energie-und-verkehrstechnologien/

Stránky sdružení Gaia: https://gaia-energy.org/

Připomínám strojový překlad: Prohlížeč Google Chrome, pravé tlačítko myši a vybrat Přeložit do jazyka Čeština.

Pro některé zvídavější opakuji, že Neutrino je pouze marketingový název a princip i vývoj celého power generátoru je popsán v tom článku.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Had   
16.05.2023 16:02
Bydliště: Tam kde hřmí stihačky
1309 87 1384 
  ourel napsal(a):    Sdružení Gaia se otevírá světu. Většina příspěvků jde už číst veřejně a bez přihlášení. Přikládám překlad nejnovějšího infa ohledně plánované výroby Neutrino Power Cube: První závod na světě zahájí sériovou.

Honza je optimista a to je dobře. Já jsem realista. Vědců co již testovali a přišli na to že lze nanografen rozkmitat pomocí vln je více, ale z laboratoře do praxe nám to trvá dvacet let. Mají tak za sebou pět let, takže bych to viděl pozdeji jak za tři roky. A vzhledem k tomu že mají na stránkách toto viz obr. https://gaia-energy.org/12kw-flywheel-generator-noman-shah-afridi-rueckblick/#comments tak jsem o to více skeptičtější. Jestli platí ten údaj 12kW, tak v tak malém provedení jak je na tom obrázku jsem neviděl žádný motor. Nehledě že do toho černého jdou jen nitky, které v žáném případě nepřenesou ani kilovatu (stálého výkonu). Takto to vypadá to spíše jako vábnička na peníze.

Abych nevypadal jako pesimista, tak řešní by bylo jedině, že to co vypadá jako setrvačník není strvačník, ale něco jiného co generuje tu energii.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Barbucha   
16.05.2023 16:44
Bydliště: Pod mostem v Praze
275 17 254 
  Had napsal(a):    .....Takto to vypadá to spíše jako vábnička na peníze.....

Copak velikost mtoru, to by se dalo ještě ustát, modelářský BLDC motor by mohl být takto titěrný, ale krom toho tenkého přívodu k zásuvkám, bych rád viděl jak výkon 12kW přenesou ty tenoučké řemínky, kterými je to všechno propojeno. Řemen na 12kW je už docal porce gumy. Jo když se nechá někdo nachytat, budiš jim přáno.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

ourel   
16.05.2023 18:55
Bydliště: Praha
627 79 1078 
  Had napsal(a):    A vzhledem k tomu že mají na stránkách toto viz obr. https://gaia-energy.org/12kw-flywheel-generator-noman-shah-afridi-rueckblick/#co... tak jsem o to více skeptičtější.

Petře máš pravdu, jsem optimista. V Power Cube věřím a doufám, že to Holger dotáhne i když to může trvat o něco déle. Říkají tomu "solární panely, které nepotřebují světlo". Pokud se to ujme, celá elektromobilita v ten moment dostane úplně nový rozměr se ztrátou potřeby externího kabelového dobíjení.

Co se týká toho generátoru od Nomana Shah Afridi, tak v článku rozhodně není uvedeno, že je to funkční model. Naopak tam nabádají k velké obezřetnosti a obzvlášť v komunikaci s uvedeným "vynálezcem Nomanem", jelikož ten se delší dobu nikomu z členů sdružení neozval. Dále tam píšou, že pokud by to mohlo fungovat, bude potřeba velmi přesné mechanické sestavení a vyladění a vyzívají k případné spolupráci na takovém konceptu ty členy, které tenhle typ generátoru zajímá. Zrovna tenhle článek patří mezi "neveřejné", takže není viditelný, pokud by to tedy někoho zajímalo, pošlu překlad článku v SZ.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

martin11    Schval. r.
16.05.2023 19:28
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6832 109 3636 
...Had napsal...
A vzhledem k tomu že mají na stránkách toto viz obr. https://gaia-energy.org/12kw-flywheel-generator-noman-shah-afridi-rueckblick/#comments tak jsem o to více skeptičtější...
...i zhlédl jsem a zavzpomínal...něco podobnoho již pře lety předvedl Adam na srazu...
...sestava měla celkem úspěch...běžela cca 2 vteřiny...když vezmeme, že to jest světová novinka, tak tento čas je velký úspěch...škoda, že Adam má jiné priority a v pokusech nepokračoval...vidím, že následníci v konstrukci vložili do systemu setrvačník...
...takž, pokud by někdo toto patentoval, tak Adam byl první....
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Energy1   
17.05.2023 22:08

1046 79 1239 
Ačkoliv jsem gravitační generátor nestavěl, z oficiálních zdrojů se jedná o zařízení s indexem mírně nad 1. Z jedné roztočené tuny lze získávat zhruba 3kw volné energie. Vyobrazený setrvačník výše má odhadem tak 120kg což dělá zhruba 360W, s tímto výkonem se stroj sotva zacykluje. Na vygenerování zmíněných 12kw je zapotřebí uvést do chodu cca 4 tuny. Když Pákistánci roztočí generátor o výkonu 12kw, neznamená, že tento výkon lze odebírat. Bohužel se spousta neznalých nachytá.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Nadsenec    Schval. r.
18.05.2023 17:52
Bydliště: Mars
82 26 
  Energy1 napsal(a):    Ačkoliv jsem gravitační generátor nestavěl, z oficiálních zdrojů se jedná o zařízení s indexem mírně nad 1. Z jedné roztočené tuny lze získávat zhruba 3kw volné energie. Vyobrazený setrvačník výše má odhadem tak 120kg...

Ahoj Energy zaujimali by ma nejake odkazy na oficialny zdroj, ktory tvrdi ze je tam nejaky prebytok, alebo nejake vypocty, ktore to dokazuju niesom skepicky len ma to zaujima a chcel by som to mat aj nejako potrvrdene ked tak na SZ dakujem :)
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

  Str.: 1, 2, 3  

Psát příspěvky můžete po přihlášení

 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2024 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License