Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Vzestup lidské společnosti     (str. 11 z 14)
Sekce: Člověk, společnost a globální otázky
   |   Rolovat dolů
  Str.: 1, ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  

Psát příspěvky můžete po přihlášení

Poslední příspěvek z předchozí strany:
Poota  Nedávám návody a nikomu nic nevnucuji - pokud něco někam napíšu, tak je to jenom jakási inspirace...

Pafixa    Schval. r.
11.06.2023 20:28
Bydliště: Masada
2464 138 2267 
  Pafixa napsal(a):    Když už jsme u toho, tak tuto neděli máme na Youtube premiéru prvního dabovaného videa https://www.youtube.com/watch?v=mK2i5hlFl2o tak se všichni můžete připojit a sdílet a bude tam živý chat na Vaše všetečné otázky.

Videonávod k učení Bruna Groeninga
 
Premiéra dabovaného videa proběhla a dokonce paní Němečková před promítnutím vše kolem "učení" Bruna Groeninga vysvětlila a v podstatě i udělala videonávod. Tak vidíš, Hade, návod je na světě. Byl jsi vyslyšen.

Věřím, že to zaujme každého, kdo je tomu otevřen, kdo je připraven. Nelze tomu věřit, člověk se o tom musí přesvědčit sám. Někomu to je přáno procítit a změní mu to život, někdo to pocítí také, ale cítí, že to není jeho cesta. To je také v pořádku. Podstatné je, že pochopil a ví, co toto učení vlastně je. No a pak jsou ti, co se k tomu staví odmítavě, ale toto učení je jen jedním z mnoha, není pro všechny, ale je dobré o Brunu Groeningovi vědět, kdo byl a co dělal, stejně jako víme co je Coka Cola, i když ji zrovna nemusíme vůbec konzumovat.

Přeji pěkný nastávající týden všem.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Had   
11.06.2023 21:52
Bydliště: Tam kde hřmí stihačky
1534 90 1475 
  Pafixa napsal(a):    Videonávod k učení Bruna Groeninga --- Premiéra dabovaného videa proběhla a dokonce paní Němečková před promítnutím vše kolem "učení" Bruna Groeninga vysvětlila a v podstatě i udělala videonávod. Tak vidíš,...

Mě nešlo o návod, to jsem byl špatně pochopen.
Jenom jsem chtěl popýchnout jít k jádru, k podstatě a nezustávat jen u toho povrchního. Jinak děkuji za snahu, ale já cestu mám. Není snadná, není lehká, dokonce i občas to bolí na těle. Druhá strana nehraje férově.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Pafixa    Schval. r.
11.06.2023 22:07
Bydliště: Masada
2464 138 2267 
  Had napsal(a):    Jenom jsem chtěl popýchnout jít k jádru, k podstatě a nezustávat jen u toho povrchního. Jinak děkuji za snahu, ale já cestu mám. Není snadná, není lehká, dokonce i občas to bolí na těle. Druhá strana nehraje férově.

No jak vidíš, tak celá ta podstata věci vyžaduje výklad od "zmocněné" osoby, což já nejsem. Paní Němečková je. Dokonce ten její úvod je v podstatě celé uvedení do učení.

Naše cesta také není jednoduchá a ten boj s druhou stranou, ten je na "duchovní cestě" vždy přítomen. A že to bolí, to u nás víme všichni. Nejsme v tom ale vůbec sami.

Přeji hezký týden.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Karel 124   
14.06.2023 07:36
Bydliště: Praha a okolí
736 44 863 
K hnutí přátel B. G. :
Paní Němečková má, alespoň v mých očích, sílu slova. Fotografie Bruno Groeninga je velmi positivní ikona, a množství lidí společenství dává léčivému egregoru sílu. Měl jsem k tomu další synchronicitu podobnou sice té první, ale vyléčených bylo v horních patrech víc, a odcházeli za hranu rokle do světla.
Nic není náhoda. Toto společenství má kredit na to , aby se stalo s několika málo dalšìmi
rozhodující silou změny vývoje od negativnìho k positivnímu.
Toho se doufám podaří docílit nechtěním, nelpěním tedy, a menší mírou reklamy.
Zatìm se vše daří a po ovoci jsou poznatelní.
Ať se daří i nadále.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Poota   
14.06.2023 10:10
Bydliště: Praha
9111 613 7695 
  Karel 124 napsal(a):    ... rozhodující silou změny vývoje od negativnìho k positivnímu. Toho se doufám podaří docílit nechtěním, nelpěním tedy, a menší mírou reklamy.

Ve všeobecném povědomí se nám ustálil názor, že reklama nám vnucuje vždycky něco, co bychom si sami bez ní nikdy nepořizovali, protože to ve skutečnosti vůbec nepotřebujeme. Popřípadě taky že nám tím vnucuje něco co zrovna nejde na odbyt a není o to zájem protože to kvalitou neodpovídá ceně.
Takže tím, že se nějaký produkt začne reklamou nabízet, tak se zároveň, byť zcela mimoděk, zařadí mezi ta ostatní "nechtěňátka", která si nikdo sám nehledá a nekupuje.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Pafixa    Schval. r.
15.06.2023 13:37
Bydliště: Masada
2464 138 2267 
  Poota napsal(a):    Ve všeobecném povědomí se nám ustálil názor, že reklama nám vnucuje vždycky něco, co bychom si sami bez ní nikdy nepořizovali, protože to ve skutečnosti vůbec nepotřebujeme.

Já bych v tomto případě úplně reklamu vynechal. Pravda, vědomí toho, jak to ve skutečnosti a v pravdě je, síla této pravdy, její záření, energie a hojnost ve všem v tomto vesmíru, to vše nepotřebuje žádnou reklamu.
Lidé nepotřebují vůbec nic z žádné reklamy, ale pravdy je jim třeba. Poznat pravdu, uvědomit si co je život a jaké nesmírné bohatství je být zdravý, čistý, dobrý, spokojený a šťastný. Vědět proč jsou tady a k čemu dostali svá těla. A co se stane až o ně přijdou. To jsou témata která jdou mimo reklamu, jednoduše protože jsou naprosto zdrama a nejdou koupit.

Někomu je dáno se přiblížit a nazřít, někomu nikoli. Je to každého svobodnou volbou. Každý svého štěstí strůjcem. Jak jednou řekl jeden moudrý člověk " ber nebo oser".


 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Hana   
16.07.2023 20:26

740 50 1030 
Jsme částí země
 
"Sám bílý muž nemůže ujít společnému určení.
Snad jsme přece bratři.
Uvidíme"

Z řeči náčelníka Seattlea k presidentu USA v r. 1855
 
 
17.07.2023 13:13 Editace moderátorem. Odkaz směřující do soukromé e-mailové schránky byl odstraněn
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Hana   
16.07.2023 20:44

740 50 1030 
  Hana napsal(a):    Z řeči náčelníka Seattlea k presidentu USA v r. 1855

https://www.janbim.cz/k-precteni/poselstvi-jinych-kultur/jsme-casti-zeme
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Adam   
17.07.2023 13:28
Bydliště: Praha
6423 584 6133 
To je jízda
 
Tak tu máme na fóru další vlákno, ve kterém je opět nepochopeno světlo a temnota
ve svých skutečných podstatách. Světlo zaškatulkováno do pozitivna a krásna
a temnota zaškatulkována do negativna a oškliva. Věrozvěsti tohoto asi věří, že takhle je to
přesně součástí "vzestupu", "kultivování" jednotlivce a od jednotlivců pak po celé lidstvo.
No, bohužel, tudy k žádnému vývoji nedojde. Nezkracujete onen čas k posunu. Natahujete ho.
Ale já nejsem nějaký Don Quiote de la Mancha, abych se do nekonečna proti vám stavěl
a sváděl diskuze a řečnění, které stejně nebudou mít žádný výsledek. Ani nemohou.
Musí se to pochopit, každý v sobě. Řečnění nemá cenu. Takže je mým přáním pouze to,
aby má slova v tomto skromném příspěvku zazněla, abych jednou po delším čase zase
nezůstal mlčet, ale to je tak vše. Sněte dál nerušeně. Vesmír, ten skutečný, pláče a já smutním
s ním. Ale jen do doby, než si vzpomeneme, že vše chce jen čas.
Vyzkoušejte si všechny konstrukty, které potřebujete. Nechť je to respektováno.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Pafixa    Schval. r.
18.07.2023 12:22
Bydliště: Masada
2464 138 2267 
  Adam napsal(a):    To je jízda --- Tak tu máme na fóru další vlákno, ve kterém je opět nepochopeno světlo a temnota ve svých skutečných podstatách.

No myslím, že ti nikdo nebrání založit vlákno, kde své pojetí, tedy to "skutečné" pojetí "světla a temnoty" můžeš prezentovat místo svého zoufalého žehrání na poměry a na pomýlení bližních tvých.

Třeba pak budou onen čas rádi zkracovat, místo prodlužování. Otevřeš jim obzory a přispěješ pravému "vzestupu".

Myšlenka vede ke slovům, ale korunou všeho je skutek. Nejdůležitější je vždy výsledek. Pokud skutek utek, zbývá jen to žehrání na poměry.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Had   
18.07.2023 13:04
Bydliště: Tam kde hřmí stihačky
1534 90 1475 
  Adam napsal(a):    To je jízda --- Tak tu máme na fóru další vlákno,

Bylo by vhodné upozornit které. Vláken je hodně a příspěvků ještě více
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

minsc   
18.07.2023 16:08
Bydliště: Příbram
666 51 716 
To neznáš.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Pafixa    Schval. r.
18.07.2023 18:48
Bydliště: Masada
2464 138 2267 
  Had napsal(a):    Bylo by vhodné upozornit které. Vláken je hodně a příspěvků ještě více

To není důležité, pro každého je jiné vlákno "jízda", já tu mám hned několik favoritů...

Ale je tu toho dost v komunitě, co rozhodně není "Ubuntu". Ale na to si musí přijít každý sám.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Pafixa    Schval. r.
18.07.2023 19:52
Bydliště: Masada
2464 138 2267 
  Adam napsal(a):    Sněte dál nerušeně. Vesmír, ten skutečný, pláče a já smutním s ním....

"...nebuťte smutný, Vaňku...."

Nastínil jsi zajímavou doktrínu plakajícího Vesmíru, nechceš se o ni podělit? Mohlo by to být i pro tebe obohacující zkušeností. Možná by to byl lék na tvé smutnění.....ale chápu, všechno chce svůj čas.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Pafixa    Schval. r.
20.07.2023 20:35
Bydliště: Masada
2464 138 2267 
  Adam napsal(a):    Vyzkoušejte si všechny konstrukty, které potřebujete. Nechť je to respektováno.

Adame, já si tě vážím. Vážím si celého tvého díla a práce na tomto portále.
Obzvláštní dík patří ti za to, že pravíš "Nechť je to respektováno".

Řekl bych, že máš pravdu, pokud vesmír je podle tebe živou bytostí. Podrobněji to popisuje ve své knize Duane Elgin "Živý vesmír" (Kde jsme? Kdo jsme? Kam směřujeme?). Vydána byla v nakladatelství Carpe Momentum, jehož náplň se hlásí k "Budapešťské iniciativě" (více zde: https://www.budapestopenaccessinitiative.org/ ).

K ostatnímu co píšeš je poměrně snadné oponovat. Není v tvých tvrzeních o co se opřít, jako vědec a ateista jsi ke svým tvrzením nic neposkytl.

Pokud vše chce svůj čas, pak tato premisa se může vztahovat jen k jednomu konkrétnímu vesmíru. Nicméně teorie Antropického vesmíru nahlíží na věc zvanou "vesmír" spíše jako na paralelní existenci "bublinových" vesmírů koexistujících ve svých specifických vlastnostech, kdy 3D- časoprostorový vesmír dle Einsteina či Hawkinse je jen jedinou entitou celého souboru.
Taktéž "všechno" ohledně času je iluzorní pokud tento antropický vesmír počítá z určitou "bezčasovostí" ve své základní prapodstatě.

Tvrzení o škatulkování do "dobra" "světla" a "temnoty" je spíše komické, protože slova jako myšlenky vyřčené mají určitou vibraci, určitou genezi a svou "DNA" podle které rezonují či disonují v myslích bytostí schopných mluvit, psát, sdílet myšlenky. Jako Slované asi rozumíme genezi slova Vesmír, podobně Věs Mir rusky, tedy celý svět, svět okolo nás, svět sám o sobě, vesmír v nás a vesmír kolem nás. Podobně o genezi slova "dobro" nejen v češtině, ale i třeba Srbochorvatštině "dobro došli". Podobně slova jako děkuji - hvala (srbochorvatsky) - chvála česky, spokojenost, vděčnost za (dar,např.). Nejsem jazykovědec, nicméně Světlo se základem "svět" "světit" "posvěcený"...světlý, svatý.....
Už jen ta ruština stačí:
světlo - свет
barva - цвет
vesmír - вселенн& (vselénaja)

Myslím že naše slovanské kořeny jsou "svaté" stejně jako všechna naše slovanská "slova". Jsme "slovutní Slované" lidé Slova. Pokud jim rozumíme a správně je interpretujeme.

Ale nechme výrazivo a jeho dekódování v rozličných myslích rozličných bytostí.....

Pokud kdokoli na tomto fóru chce nějak fundovaněji se vyjadřovat k určitým "spirituálním" či duchovnějším záležitostem, pak vřele doporučuji si prostudovat web RNDr. Vojtěcha Ullmana https://astronuklfyzika.cz/autor.htm) a zejména pak velmi dobrou analýzu zde:
https://astronuklfyzika.cz/AntropPrincip.htm

V jejím závěru autor dospívá k jedinému shrnujícímu odstavci, který bych zde velmi rád přetisknul:

" Skutečná duchovnost nevzniká slepou vírou, odříkáváním modliteb či manter, prováděním náboženských rituálů, dechovými a jinými cvičeními jógy, ani žádnými jinými pohyby či manipulacemi - toto vše může (ale nemusí) naší duchovnosti pouze napomoci. Skutečnou duchovnost dotváří až naše snaha po zušlechťování vztahů s lidmi i s ostatní přírodou, soucítění, láska, poctivost, milosrdenství, ochota pomáhat bližním, práce pro dobrou věc. Pak se celý náš život může stát jedinou meditací - neustálou, uvědomělou či podvědomou, moudrou a radostnou pozorností při každé naší činnosti..."

Myslím že tento odstavec patří do vlákna o "vzestupu lidské společnosti" i když to pro někoho je "jízda".....
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Had   
26.08.2023 10:37
Bydliště: Tam kde hřmí stihačky
1534 90 1475 
Video s paní Soňou Pekovou k dannému tématu nové z 26.8.23
Popisuje jasně a stručně současnost, video dlouhé 1:19hod.

https://www.youtube.com/watch?v=hBj4WSg9zTQ
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Karel 124   
26.08.2023 16:26
Bydliště: Praha a okolí
736 44 863 
  Had napsal(a):    Video s paní Soňou Pekovou Popisuje jasně a stručně současnost, vi https://www.youtube.com/watch?v=hBj4WSg9zTQ

Dík za upoutávku. Popisuje hezky.
Kamarád studuje sanskrt již léta. Tvrdí , že indoasijská kultura již brzy převezme hlavní místo v tomto světě. Proč převezme ? Protože asijské jazyky jsou přesnější
a významově bohatší než vysoce rozšířený jazyk anglický. No, a podle
kvality jazyka je kvalita myšlení.
Obsah myslí se uskutečňuje sám od sebe.
Jinak tento svět obsahuje nikoli jen 3 d,
K dimenzím je kompetentní autor .Drunvalo Melchizedek .
......
Zdravím.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Adam   
29.08.2023 11:59
Bydliště: Praha
6423 584 6133 
Láska
 
Spontánně jsem psal a poslal pár lidem. Kopíruji a vkládám i sem.
Obsah textu není optimalizovaný pro jednotlivce, kteří jsou dál na své cestě...
Má "upozornit" trochu jiné "posluchačstvo". Přesto vkládám i sem, jen k zamyšlení.

Stále více se mezi lidmi rozšiřuje hlásání, že základem pro všechno dobré je láska.
Že od ní se vše dobré odvíjí a že se jedná o klíčovou podstatu i pro celou (lepší) budoucnost
lidstva. Pojem "láska" každý může vnímat trochu odlišně a pokud by taková hlásání měla být pravdivá,
měla by být snaha chápat v tomto kontextu pojem "láska" tak, že je to spíše jakási celková vřelost
a jakési dobrotivé či upřímně přející vnitřní nastavení člověka. Aby se to opravdu mohlo
nějak podílet i na celé naší budoucnosti, na našem vývoji.
Pokud je pro vás pojem "láska" důležitý, je dobré připomenout, že přesto to však není tím základem
pro všechno to dobré. Daleko hlubším základem je vyspělá, klidná, vyrovnaná mysl.
Schopnost vnímat realitu v co nejširším spektru hledisek. Nadhled, prozíravost, moudrost.
Teprve když toto dozraje a správě to funguje, může se pak z člověka správně, více "čistě"
a opravdově projevovat třeba i ta "láska" či vřelost.
Lidstvo čeká ještě dlouhá cesta. A pochopit tuto rovinu věci oproti různým "zprofanovaným"
a líbivým hlásáním, to je jednou z aktuálních "zkoušek"...
Hezký den vám všem
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Pafixa    Schval. r.
24.09.2023 23:49
Bydliště: Masada
2464 138 2267 
  Adam napsal(a):    Pokud je pro vás pojem "láska" důležitý, je dobré připomenout, že přesto to však není tím základem pro všechno to dobré. Daleko hlubším základem je vyspělá, klidná, vyrovnaná mysl. Schopnost vnímat...

Zajímavý pohled, typický pro materialistický či existenciální světový názor. Tedy pro aktuální civilizační schizma - rozpor mezi rozumem a citem. Je to z hlediska logiky, rozumu, inteligence a exaktní vědy jediný možný závěr. Ale je to i vlastně ten jediný pól toho civilizačního schizmatu. Je to pól mysli.

Jak říká jeden z českých alternativních hledačů pravdy, toliko Jarda Dušek, tak podle něj se lidstvo rozhodlo "umyslet se k smrti", k totálnímu zániku.

Tím druhým pólem světového schizma je cit, přirozený instinkt tolik blízký zvířatům. Je to ten šestý smysl a v pravdě je to vlastně opomenuté pouto lidských tvorů k vesmíru, přírodě a kosmu. Pouto k věčnosti a životu, pouto ke Zdroji, spojení s Univerzem, Bohem, Stvořitelem, Inteligentním vesmírem či Velkým architektem. Každý tvor nižšího vývojového stupně toto pouto má zachováno. Lidstvo, tedy cosi jako "koruna Stvoření" s vrozenou druhou signální soustavou, pohříchu toto pouto absolutně ztratilo.

Jeden příklad za všechny: při tragédii v Indickém oceánu vlivem silné tsunami (byla to ta událost co zatopila Japonskou jadernou elektrárnu) všechny zvířata na pobřeží okamžitě obdržela přes toto pouto informaci v podobě "pocitu" že se něco děje, nějaká katastrofa a začala utíkat od pobřeží do vnitrozemí, aby se před blížící se Tsunami uchránila. Jen lidstvo, zbavené svévolně tohoto přirozeného pouta nic netušilo, ani nevymyslelo systém, který by je včas varoval, tedy nevymyslelo lidstvo žádnou náhradu za toto přirozené pouto k "Životu", a zůstalo této katastrofě napospas. Stálo to mnoho lidských životů....

U lidí, kteří se nově rodí je toto pouto stále k dispozici, ale je výchovou a civilizačními zvyky naprosto utlumeno, což se rovná "odpojení". Toto odpojení není přítomno u přírodních národů, žijících mimo civilizaci, u národů které své moudro uchovávají ve slovní podobě z generací dávno minulých až do dnešních dnů. Příkladem mohou být indiáni Kogo - "Jaguáří lidé".

Nalezení tohoto pouta je jednoduché a každý se pro jeho obnovení může svobodně rozhodnout a také pro to něco udělat. Má možnost "uvěřit" v Boha, Otce, Stvořitele. Obrátit se k tomuto přirozenému poutu s Inteligentním živým vesmírem, Zdrojem přirozené nevyčerpatelné energie, prasíly, pranajámy, qi, reiky......i když ta slova jsou jen frakcemi toho, o co reálně jde.

Pokud se obrátí k tomu, co jej jako člověka přesahuje, vystačíme si se slovy" obrat k dobru" nebo "obrat na dobrou cestu" na cestu "domů, do náruče Boží". Pak pojem Láska s patřičným "učením" duchovního dobrého směru dostává podobu oné nejsilnější energie, prasíly, Božské léčivé vlny, kterou všechna stvoření mohou využívat k životu svému, ovšem krom civilizovaného lidstva, které v metrixu samo sebe odpojuje od této prasíly.

Jinými slovy pokud přijmete to co vás přesahuje, to co lze nazvat Bohem, Otcem, a co je stvořitelem či architektem světa, pak není silnější síly a energie než otcovské lásky, Boží lásky k lidským stvořením, ke všem božím dětem. A otec chce pro své děti bez rozdílu jen to dobré, jen zdraví, vzájemnou lásku a dobrotu, pořádek ve smyslu přirozeného řádu věcí. Tato otcova láska, láska Stvořitelova, je nejsilnější silou vesmíru. A důvěra v dobro je základem celého "Božího pořádku", základem přirozeného řádu věcí.

Pokud s laskavostí a pokorou se obrátíte k Otci, objevíte vlastní spiritualitu. Patřičnou praxí pak nemusíte ničemu co jsem zde v předchozím napsal vůbec uvěřit, sami se o tom jen přesvědčíte. Přesvědčíte se o tom jakou sílu a potenciál pro řešení celosvětové civilizační krize má právě dobro, obyčejná poctivost, láska k bližním svým, kdy bližními rozumíme všechny ostatní tvory v našem stvoření včetně sebe sama. Jak obrovský potenciál nabízí vesmír lidstvu na této jeho dobré cestě, na cestě obratu zpět k přirozenému řádu věcí, na cestě k Bohu. K lásce, poctivosti, dobrotě, míru, klidu, harmonii, spolupráci a JEDNOTĚ. Tento potenciál je nezměrný a kdo si jej uvědomí, kdo jej přijme do svého vědomí a kdo si o něj své vědomí rozšíří, ten se přesvědčí o tom, co je BLAŽENOST. Dostane se mu schopnosti dostat se do stavu blaženosti. A pochopí, co je láska Otcova.

Omlouvám se, že je to dlouhé, ale pokud jste to celé přečetli až sem, tak vám přeji vše dobré, vše milé, veškerou lásku do Vašeho žití tady a teď.

Ateismus, existencialismus, nepochopení božské podstaty vesmíru, odstranění pouta lidí ke své kosmické prapodstatě vede lidstvo již po tisíciletí jen do zkázy. Víte kolikátá "lidská kalva" všichni na této naší Zemi jste?

https://lekarske.slovniky.cz/pojem/kalva)
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Had   
25.09.2023 21:51
Bydliště: Tam kde hřmí stihačky
1534 90 1475 
  Adam napsal(a):    Pokud je pro vás pojem "láska" důležitý, je dobré připomenout, že přesto to však není tím základem pro všechno to dobré. Daleko hlubším základem je vyspělá, klidná, vyrovnaná mysl. Schopnost vnímat...

  Pafixa napsal(a):    Zajímavý pohled, typický pro materialistický či existenciální světový názor.

Zkusím to stručněji.
Slovo LÁSKA je dnes promítnuto jenom do hmoty a na hmotu. Bylo z něho oddělena jeho duchovní část. Ta se těžko popisuje dnešním lidem, kteří pozbyli pravého duchovního poznání.
Kolega Pafixa se o to pokusil, nevím jestli bude pochopen.
I popsat slovy lásku mezi mužem a ženou, to je dost těžké. Teprve když otevřeme své srdce tak jí prožijeme a pochopíme nebo si uvědomíme její hloubku.
To samé platí pro LÁSKU duchovní, kterou se tak rádi všichni ohánějí. Lidskými slovy ji nejde popsat, jde se jenom přiblížit. Tím vzniká velké nepochopení a zkreslení při používání tohoto slova.
Ten to cit je skutečně ten nejvyšší, ve své ryzí podstatě, pro lidské bytosti.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

  Str.: 1, ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  

Psát příspěvky můžete po přihlášení

 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License