Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Proti proudu
Sekce: Zdroje energie - Převratné i běžné
   |   Rolovat dolů
Schaubergerův princip "pstružího pohybu"

Psát příspěvky můžete po přihlášení

Poota   
14.04.2023 12:00
Bydliště: Praha
9099 604 7606 
Při pozorování přírody zaujal Viktora Schaubergera každoroční tah pstruhů do jejich trdlišť proti proudu řek i potoků, při kterém dokážou proti proudu proplouvat i vodopády a přepady jezů, což vypadá až neskutečně a jakoby "proti přírodě".

"Je však pozoruhodné, že si až dosud nikdo nedal tu práci, aby prostudoval ten tajuplný motor, který pstruhovi umožňuje tak bez námahy překonávat nejen svou vlastní hmotnost, nýbrž i sílu rychle proudící horské vody v bystřině. Naprostou záhadou však zůstává tato motorická síla stroje pstružího pohybu v okamžiku, kdy tyto ryby v období tření za úplňkových nocí – jako náměsíčné – překonávají proti proudu vysoké a bouřlivé vodopády, jichž jsou v horských tocích celé tucty."
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Poota   
14.04.2023 12:03
Bydliště: Praha
9099 604 7606 
  Poota napsal(a):    ... sama rotace je úžasný a zatím ještě nedoceněný fenomén, jak naznačují třeba setrvačníky a gyroskopy; například Schauberger považoval za nejdůležitější pohyb dvojitě rotující ...

Schaubergerova "dvojitá rotace"
 
Krásně to demonstruje video, které přidal la ke svému příspěvku https://www.omforum.cz/p.php?idx=46123
Protože podle mého názoru souvisí spíš s tímto tématem, tak ho pro snazší nalezení přidávám i sem
 
Přílohy jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat 
 

Dvojitá rotace prakticky
(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)

 
Původní čas vložení příspěvku byl 17.12.2022 13:48. Následně byl přesunut z jiného vlákna.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

E_man    Schval. r.
14.04.2023 12:04
Bydliště: Kde lišky dávají dobrou noc
2217 84 1820 
  Poota napsal(a):    Schaubergerova "dvojitá rotace" --- Krásně to demonstruje video, které přidal la ke svému příspěvku https://www.omforum.cz/p.php?idx=46123 Protože podle mého názoru souvisí spíš s tímto tématem, tak ho pro...

Z hlediska energie to překvapivé není. Ta "padající voda" má dostatečný výkon, aby dostala i víc než jen "blbé dřívko" do ukázané výšky.

Z hlediska samotné technologie jde jistě o zajímavý jev, který si zaslouží pozornost, zkoumání a hledání způsobu, jak tento jev využit v náš prospěch.
 
 
Původní čas vložení příspěvku byl 17.12.2022 15:23. Následně byl přesunut z jiného vlákna.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Poota   
14.04.2023 13:41
Bydliště: Praha
9099 604 7606 
  E_man napsal(a):    ... zajímavý jev, který si zaslouží pozornost, zkoumání a hledání způsobu, jak tento jev využit v náš prospěch.

Právě to "blbé dřívko" nám názorně ukazuje dvě věci - především to, že k "pstružímu pohybu" není nutný živý pstruh, a také to, že tento fenomén závisí na kombinaci vhodného tvaru s pohybem vody.
Proudící voda roztočí spirálku a rotace té spirálky "šroubuje" spirálku proti proudu!
Jednoduché a geniální.

Pro praktické využití bude zřejmě vhodné tu jednoduchou spirálu rozdělit na dvě koncentrické části, z nichž ta vnitřní bude přizpůsobena tomu, aby zařízení proudící voda roztáčela.
Vnější část má pohánět celé zařízení dopředu proti proudu, takže pro ni bude vhodnější rozdělení do kratších "lopatek" s příčným profilem zajišťujícím vztlak podobně jako konce listů běžné vrtule.

A praktické využití?
Přibližně stejné jako u lodního šroubu, samozřejmě vhodné pro říční plavbu hlavně proti proudu.
Ovšem zatím je potřeba především ověřit funkčnost - takže kdo z nás jezdí na vodu a lákalo by ho sjet si nějakou řeku napřed odspodu?
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Karel 124   
16.04.2023 11:38
Bydliště: Praha a okolí
569 41 744 
Enem estli je to prauda ?
Video a obrazovka snesou cokoli.
Mám za to , že to "dřívko"by šlo vyrobit z plastové tenkostěnné trubky kterou za tepla natáhneme na kovovou spirálovou oporu rajčat .
No a pokud by to šlo, další úvahy mají smysl.

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Poota   
16.04.2023 12:56
Bydliště: Praha
9099 604 7606 
Zatím je to jenom v teoretické rovině, ale už teď považuji za výhodné to rozdělení na dva systémy.

Ten první, vnitřní, převádí podélné proudění na rotaci celého zařízení, čemuž by měla vyhovovat jeho větší délka společně s malým počtem závitů spirály pro docílení co nejvyšších otáček.

Druhý, vnější systém, má převádět rotaci na dopředný tah, takže by měl připomínat spíš lodní šroub nebo vrtuli, čemuž vyhovuje šroubovice s velkým počtem závitů na kratší délce a rozdělená do kratších úseků, které by měly mít navíc "vztlakový" profil.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Píďalka   
16.04.2023 13:52
Bydliště: ČR
1379 446 1789 
  Karel 124 napsal(a):    Mám za to , že to "dřívko"by šlo vyrobit z plastové tenkostěnné trubky kterou za tepla natáhneme na kovovou spirálovou oporu rajčat . No a pokud by to šlo, další úvahy mají smysl.

Pokud by to někdo chtěl zkoušet, je jistá šance, že musí mít to "dřívko" správnou točivost, tedy pravý závit, a když už by se patlal s plastovou tyčkou, nebo trubičkou, bylo by vhodné namotat pravou i levou a vyzkoušet je obě.

Jedna věc je jistá. Každé proudění a především ve vodivých tekutinách a každá rotace především vodičů vytváří své vlastní elektrické pole a s ním i proud a magnetizmus, i když ne nezbytně feromagnetizmus. Stejně tak každé elektrické pole v nich způsobuje za danných okolností mechanickou turbulencí, tedy vír, nebo rotaci, viz tornáda a třeba Faradayův homopolární motor/generátor.

Všechny tyto jevy jsou organizované spirálovitě o čemž je i Donald Scott, kteréhožto knihu Poota přihodil minulý týden do čítárny https://www.omforum.cz/p.php?idx=48631. Vsadím se, že je v ní i jeho grafické znázornění jeho teoretického výpočtu struktury Birkelandových proudů. Na netu je to už docela dlouho od něj vysvětlené a ukázané a to grafické schema je vír a ve skutečnosti popisuje i elektrický proces v Ranque trubici známé u nás pod názvem vortex, která mimo jiné produkuje i to elektrické pole a prakticky velmi použitelné a používané, i když nepochopené, ke kterému dochází i v průmyslových "cyklonech" odstředivých oddělovačích částic z víru plynu, obvykle prachu různých velikostí a kvalit ze vzduchu.

No a to už jsme taky u Thunderbolt (Bouřkový blesk, Hromový úder - nelze přeložit naprosto doslova) projektu, kde byl ve skutečnosti nejvýřečnějším fyzikem nedávno zesnulý Wall Thornhil, především co se týče astronomie, a s tím i Safire projekt, který už před několika lety demonstroval sluníčko v lahvi, tedy i vodíkovou fůzi a transmutaci prvků s přebytkem energie, dále mezihvězdná, intergalaktická atd. kosmická síť, jak ji vidí teleskopy v Roentgenových paprscích a konec konců i Velikovského (Emanuel) interpretace leged (Světy v kolizích) a celý průšvih se standartní fyzikou a kosmologií včetně principů gravitace, komet, uspořádání a dynamiky proudění éteru atd. atd.

Všechno je jinak.

Ahoj, Pídalka
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Antena   
02.06.2024 00:42

68 49 
Ahoj, také jsem nad tím přemýšlel, proč pstruh pluje proti proudu. Viktora Schaubergera VS jsem četl cca před 10 lety, ale došlo mě to cca před týdnem. Všechno souvisí se vším.
Na obrázku Submarine je zobrazena přírodní biotechnická ponorka.
Výchozí podmínky jsou následující. Zařízení se ideálně pohybuje ve vodě, která se ještě nestačila ohřát od svého vzniku ve formě pramene. (Mimochodem viděli jste někdy pramen, kde by vyvěrala voda ze země, dírou o průměru 30cm ? Viděl jsem jenom pramínek o průměru cca 1cm. .. nebo voda pramení v mokřadech, kde konstantně vyvěrá ve větším množství... Ale kde se pak vezme to množství vody, třeba ve Vltavě v Praze, to by museli být tisíce s tisíce pramínků. VS říká, že tím jak voda meandruje a teče do spírály tak vzniká další a další voda. Tj. vznik hmoty není až takový problém, když v každém pravém horském potoku, kde je ještě energeticky nabitá, živá, pramenitá voda, svým převalováním do spirály vzniká další a další voda. Rematerializace hmoty žádný problém. Lidé si to neuvědomují a hlavně tomu nevěří, stejně jak tomu nevěří, že rosa vznikne "v ničeho" na špičce stébla.)
Voda vniká do ponorky kuželově do spirály, následně je vlnovci, vlnitými membránami rozváděna ke kraji. (stejné membrány jsou použity v Pootově přízpěvku z 23.09.2015 13:11 ve vlákně Pramenitá voda (str. 2 z 3) Sekce: Zdraví a příroda - Různé, obrázek Schau6.jpg) No a co je pstruh biotechnická ponorka :) Respektive pstruha by mohla kopírovat biotechnická ponorka. Pstruh totiž stojí nehnutě uprostřed víru v prudké řece, protože je tam nejvíce potravy a jenom filtruje vodu. A pak z ničeho nic vystřelí proti proudu a je pryč, případně tím největším proudem propluje vodopád proti poudu a ještě výskokem překoná horní přepad vodopádu. Tlama je kuželový otvor, do kterého po spirále proudí voda, a žábra nebo něco co dělá vedení pro vodu stejné jako membrány, vlnovce, odstřeďuje vodu do boků. V případě plechů jde o 2 plechy, mezi kterými voda proudí cik cak, snahou je vytvořit proudění do spirály, a ještě se voda stlačuje a uvolňuje, ve vodě nastává tlak a podtlak. Jasně jsou tam další podmínky teploty vody 4C, teplota pstruha 4C, aerodynamický tvar pstruha. Určitě do toho hraje roli polarita vody a pstruha......VS pozoroval i pohyby oblého kamení za měsíčního úplňku. Je to vysvětlováno v knize Tajuplná a léčivá síla vody od VS.

Takže tu máme pohyb do kuželu a pak diskovitě ven, případně kužel a koule...
O těchto pohybech mluvil i Walter Russel viz obr Periodic...To je obrázek jeden z mnoha, má jich mraky...
Teslova věž byla kužel a koule nahoře.
Stejný princip se uplatňuje v případě vzniku rosy.
Jsou to základní pohyby, o těchto pohybech nepřímo mluví i David LaPoint. V jednom momentě má membrány zakresleny i Nassim Haramein, když mluví o tom jak jsou čtyřstěny vetknuty do zeměkoule. A bude se to zdát neuvěřitelné ale Figuera je na podobném principu. Kdyby primáry nebyly obdélníkového tvaru ale kuželové cívky na kuželových jádrech, mělo by to zaručit vyšší účinnost. Bylo by zajímavé mít na sekundáru 2 cívky z protisměrným vinutím, pokud by se ta indukčnost nějak neodečetla... Navinou se 2 stejné sekundární cívky a např. konci se dají k sobě, mohlo by to dosahovat vyšších coopů.
Nassim Haramein jde dále ve videu vysvětluje, že rotuje protisměrně plazmovýni toroidy, ale zároveň nechává místo na "vstupní" kužely, kužely ale nikde nekomentuje. Geometricky je to vše na jedno brdo...
A.
 
Přílohy jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat 
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
 (Dostupné jen pro přihlášené uživatele) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Karel 124   
03.06.2024 09:16
Bydliště: Praha a okolí
569 41 744 
Dost podobný nástin úvah jako v předchozím příspěvku:
https://pin.it/7hzs3ymds
Porušením jednoty pokud vzniknou dvě stejné částice, mezi nimi je místo, kde se energie projeví. Předchozí velmi vyspělá civilizace uměla i replikovat potřebné předměty, i celé budovy za podmínek, které nesmíme znát.
Dosud stojí dvojvěžové katedrály.
V Praze jsou na secesních domech neúplné rádoby návody .
Zásadním hýbatelem byl vždy člověk. !!!!!!!
To se nezměnilo.

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Adam   
03.06.2024 11:04
Bydliště: Praha
5906 567 5889 
  Antena napsal(a):    Ahoj, také jsem nad tím přemýšlel, ...

Pro komfort všem ještě přikládám obrázky od Anteny s odříznutým bílým prostorem.
 
Přílohy jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat 
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Gardenman   
03.06.2024 11:49
Bydliště: Brno
41 11 115 
  Antena napsal(a):    "Tj. vznik hmoty není až takový problém, když v každém pravém horském potoku, kde je ještě energeticky nabitá, živá, pramenitá voda, svým převalováním do spirály vzniká další a další voda."

Zase si trochu zarezonuji s Antenou. (na svou diplomku jsem dělal téma antenni prizpusobovaci clen s mericimi obvody :-)
Ono u te vody se to da celkem jednoduse vysvetlit - inicializacni pramen vytvori prvni meandry a víry (tady dam carku, at to nekdo nepochopi spatne). Ten vír zavijivym zpusobem vytvari podtlak - tah. Vtahuje do sebe vzduch. Vzduch v nizke teplote kontrahuje - smrstuje se a dochazi k podtlaku - tazna sila. Vzdusna vlkost - vzdy tam nejaka je - kondenzuje a misto pary se stava kapka vody. Tim se jeste vice snizuje tlak a dostava se podtlak pro dalsi sani. Tedy voda nevznika sama od sebe z niceho, ale jako transformace vody ve vzduchu a te je opravdu hooooooodne. Slunce opet vodu vypari a vrati do stavu plynneho a udrzuje energii vody v tlaku. Tento tlak pak zene vse. Dokonce i prameny pod zemi jsou dusledkem tlaku - ze vzduchu postupnou kondenzaci vznika vetsi a vetsi objem vody, az se nevejde do sterbiv n zemi a kapilaritou povrchovym napetim a samozrejme tlakem dalsi kondenzace se vytlacuje na povrch - prirozene. A pak po proudu reky nabira dalsi a dalsi vodu ze vzduchu - potok sili do ricky, reky, veletoku - i bez pritoku. Kapilarita je vsude. Dokonce i studny jsou vesmes kondenzacni jamy. Pokud nekdo tvrdi neco jineho, ze je tam dole pramen a kdesi cosi - ano, vidite tam dole pramen, protoze jste propojili zilu s povrchem a vytvorili podminky pro kondenzaci. Ve studni je prirozene zima, pruvan a vlhko.
No a kdyz jsem si dnes bral do prace vrtulnik, napadla me takova myslenka - jakou tu rozebirate - jak vymyslet stroj, ktery by letal a nepotreboval zadnou energii a pracoval dokonce s prebytkem energie. A ono to jde! Staci jen chytre natacet "kridla". A na tom chci trochu pracovat. Nebudu prozrazovat vice, at si muzete taky rozvinou fantazii, protoze to je nakonec cilem otevreny mysli.
Cau a napadum volny pruchod.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Karel 124   
05.06.2024 20:47
Bydliště: Praha a okolí
569 41 744 
  Gardenman napsal(a):    .........???vrtulník.... - ktery by letal a nepotreboval zadnou energii a pracoval dokonce s prebytkem energie. chytre natacet "kridla". A na tom chci trochu pracovat. Nebudu prozrazovat vice, ....... muzete...

To je škoda, Nějaký A. Maxov dává
dost srozumitelné teze k následování. Velký magnetron v jiném uspořádání. Jdete touto cestou ??? Nebo cestou tzv. samo rezonančních dutin podle Zolotareva ?
K experimentu jsem zatím nedospěl .
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědětPsát příspěvky můžete po přihlášení

 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2024 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License