Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Paradoxy dnešní doby
Sekce: Člověk, společnost a globální otázky
   |   Rolovat dolů
Věda versus pokrok, poměrná efektivní hodnota, digitalizace, medicína na scestí, apod.

Psát příspěvky můžete po přihlášení

Karel 124   
27.06.2023 18:30
Bydliště: Praha a okolí
736 44 863 
V jiné sekci se nachází příspěvek, který jsem ocenil.
https://www.omforum.cz/p.php?idx=49724
Vzhledem k tomu, že jsem skoro 20 let pracoval ve dvou vědeckých institucích, předpokládám, že zde mohu mít názor. Tedy pokud je zde skutečně otevřená platforma.
Teze : Skutečně schopný vědec, to znamená samostatně myslící a všestranný, odchází do korporací, nebo sám svoji zakládá.
Dělá to, ale proč ?
Viděl jsem to ve třech případech. Bylo to vždy podobné.Peníze na výzkum jsou rozdělovány chybně, protože v grantových agenturách nejsou lidé s všeobecným přehledem. Viděl jsem tam dokonce lidí s pouze ekonomickým vzděláním.
Kdo má otevřené myšlení vždy vybočuje z řady.
Kdo vybočuje z řady stává se trnem v oku té řadě průměrných .
Všichni co odešli pokračovali ve svém vzestupu.
Zaprdlý akademik škodí zpravidla hlavně tím, že má myšlení na úrovni svého v studia třeba před skoro 50 lety . .. a zastává vedoucí místo . Novým věcem rozumět nemůže.
Diskutovaná turbína má velké šance. Schauberger získal velké ambice svými vodními turbínami. Namontovali je do již existující přehrady.
Existuje přehrada Lipno s velkým převýšením. Sama přehrada je nízká, ale strojovna je hluboko pod zemí.
Poměrnou efektivní hodnotu časem proberu, pokud by byla vůle její aparát použít, byl by to konec vyhazovaných vysokých financí zbytečně každý rok do vědy.

Ahoj
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Energy1   
27.06.2023 21:03

1952 112 2041 
Existuje skutečná věda, která je samostatnou korporací, která je veřejnosti nepřístupná, na tomto poli jsou vyvinuté nejmodernější technologie od zdravotnictví, přes energie, stavebnictví až kvantovou dynamiku a různé kvantové pochody, není nic, co by tato věda neznala. Pak je tu konvenční "věda" veřejnosti přístupná, tyto pokroky se užívají v praxi a akademici hrdě jásají čeho dosáhli. Je to celé jedna velká fraška, věda totiž podléhá přísné regulaci. To, co se bude/nebude využívat v praxi, nebo jakým směrem se pokroky budou ubírat určují elity. Další věcí je slepota těchto zarputilých vědců, sebestřednost a neochota učit novým věcem. Celé je to o myšlení, které stagnuje desítky let. V současném systému není prostor pro zdokonalování, rozvíjení se. Drtivá většina lidí musí řešit existenční problémy a celý život tak utopí jako otroci, to jest tento systém, který byl za tímto účelem stvořený, aby z lidí udělali armádu neschopných, nemyslících robotů. Malé procento, které vybočuje z řady myšlením a schopnostmi svět nezboří a hlavně neohrožuje plány globalistů. Nejsem vědec, ale mám jiné zdroje a životní zkušenosti. Pravda je jen jedna a ta je krutá
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

martin11    Schval. r.
28.06.2023 07:33
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858 110 3651 
...vzniká mnoho otázek a jedna jest zásadní...
kdo jsou ta ELITA...jak určují vývoj, co se proletariátu povolí a co ne, kde provozují svoji skutečnou vědu a výzkum, z čeho vše financují...kde jsou výsledky tohoto výzkumu, po nějaké době jsou tyto výzkumy k ničemu, jsou zastaralé...
...diskuze zde vznikla na základě úvahy o volné energii...máme ji nadosah a neumíme, či nesmíme ji využívat...místo toho platíme svojí prací - otroctvím energie drahé. Tomu rozumím, někdo nechce pracovat, tak žije tímto způsobem na úkor druhých...takových je podle mého odhadu cca deset procent populace. prostě prožijí život bez starosti o existenci...
...ale ...ti chudí si za to mohou tak trochu sami...konzumují nesmyslné umění, módní extravagance, vypiplaná nesmyslně přetechnizovaná auta auta a techniku vč. elektroniky vůbec, nesmyslné převážení potravin po planetě, dalo by se najít mnoho dalšího....potřebujeme to všechno, cestovat na tři dny z Prahy do Dubaje, jíst steak z argentinského býka, nebo koupit puget holandských tulipánů...
...vše je o energiích, každý se může zařídit podle svého, chci to, nebo to musím nezbytně mít, je to rozmar, vlastnit to či ono, navíc, nadstandard...
...představme si, že nikdo nekoupí ani jedno elektrické auto....
...je to stále dokola, každý by se měl sám nad sebou zamyslet, co chci, kam chci jít...
...je to složité...každý podle svého - vědomí a svědomí - bohužel, kolem sebe vidíme, že mnoho z nás si ani jedno neuvědomuje...
...tak...a jdu si hrát....Trabant čeká....
....
 
Přílohy jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat 
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Karel 124   
28.06.2023 09:19
Bydliště: Praha a okolí
736 44 863 
Taky nejsem "vědec" jen technika jsem tam dělal. Když čtu příspěvek od E1 tak mi napadá, že z veřejné vědy se rekrutují ti schopní do oblastí opravdovějších. Navíc to vypadá tak, že
materiální paradigma muselo být uměle vštípeno, aby dav šel ovládat přes energiji peněz .
Lidské vědomí ale samo od sebe jde jinou cestou. Jinými slovy : Efekt "sté opice" se projeví
naplno a bude čím dál tím víc soběstačných lidí, kteří budou vědět, že obsah jejich myslí ZCELA určuje vše co se s nimi děje.
Moje babička říkávala : V televizi to říkali tak to bude pravda . Dnes je to jinak, zcela naopak. Televize je nadbytečná. A s ní i mnohé další "výdobytků."

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Energy1   
28.06.2023 11:42

1952 112 2041 
  Karel 124 napsal(a):    Navíc to vypadá tak, že materiální paradigma muselo být uměle vštípeno, aby dav šel ovládat přes energiji peněz . Lidské vědomí ale samo od sebe jde jinou cestou.

Ono je to tak nějak přirozené a přirozený materialismus vzniká na základě systému ve kterém žijem. To, do čeho jsme se narodili, v čem jsme vyrůstali a v čem žijem nyní, vše se promítá do našeho života a vše nám připadá přirozené. Peníze v tomto systému jsou na prvním místě, daleko před zdravím lidí. A všichni se tomuto systému musí podřídit. Samozřejmě je velká část lidí, které to nevadí a snadno se přizpůsobí. Tento systém vytvořili elity za účelem ovládnutí světa, což se jim podařilo, nyní tento systém nechávají řízeně zhroutit, protože je neudržitelný. Dokonalý nástroj k ovládání lidstva jsou pak energie, proto je volná energie tolik potlačená. Přístup k volné energii totiž umožňuje absolutní nezávislost a svobodu
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Karel 124   
15.01.2024 21:32
Bydliště: Praha a okolí
736 44 863 
Když někdo vybočí z řady, dokument o Bruce Da Palmovi
 
https://pin.it/3Ne5STSab
O zkoumámí VE v minulém tisíciletí

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Karel 124   
21.12.2025 12:03
Bydliště: Praha a okolí
736 44 863 
Hrátky s AI
 
Ne každá rada je špatná , někdy je pěkná :
https://share.google/aimode/56AB4D1HP9lhHiBHN
Možná by to chtělo zvláštní vlákno, třeba ho nazvat AI a náš život ?
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Adam   
21.12.2025 14:15
Bydliště: Praha
6423 584 6133 
  Karel 124 napsal(a):    Hrátky s AI --- Ne každá rada je špatná , někdy je pěkná : https://share.google/aimode/56AB4D1HP9lhHiBHN Možná by to chtělo zvláštní vlákno, třeba ho nazvat AI a náš život ?

Určitě by to mělo pojmout toto vlákno:
https://www.omforum.cz/forum.php?t=732
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět



Psát příspěvky můžete po přihlášení

 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License