Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Úvahy směrem k Hadovi
Sekce: Člověk, psychika, duchovno, esoterika, magie
   |   Rolovat dolů
Vzhledem k sousedním vláknům od autora Hada.

Psát příspěvky můžete po přihlášení

Crabat   
18.09.2023 02:41
Bydliště: Krušné hory
11 
Milý Hade. Dlouho jsem tu nebyl (celé tři roky), ale pak jdu náhle kolem a ejhle, je tu hromada nových zajímavých vstupů a mezi nimi i ty Tvé. Začnu číst o tom, že: "V dnešní době je mnoho lidí, kteří komunikují s bytostmi obývajícími jiné světy nebo jiné dimenze." Nu ano, je jich opravdu dost. Vzápětí ovšem vyvozuješ i mnou kdysi poznané faktum: "Na této planetě je jenom několik jedinců (stačí na to prsty jedné ruky), kteří můžou a umí komunikovat s bytostmi lásky a světla přímo." A proč tomu tak je?.. Podmínkou totiž je plná realizace takového subjektu. Tedy až potud s textem naprosto souhlasím a ještě někdy před dvaceti lety bych Ti dal za pravdu i ve všem ostatním, ovšem časy se změnily.

Skutečnost je taková, že naše mysl vytváří stíny. Když si něco neumí hned vysvětlit, vytvoří si pro to stín. Jakousi negaci toho, co by si přála. Jestliže touží po něčem, ale není to pro ni na dosah, zdůvodní si to nějakou proti tomuto záměru působící opačnou silou. Toužíme přeci po dobru, avšak v běžném životě ho většinou nedosahujeme, proto zde musí existovat nějaká opačná energie, která nám v tom brání. A hle, myšlenka temnoty a vědomého zla je na světě. Říká se tomu dualismus. Anebo též být uvězněný v duálním světě.

Ve skutečnosti to, o čem hovoří Libor Smetana je de facto fikce. To my jsme ty temné entity vytvořili, nechali jim povstat skrze své do nich naprojektované stíny. Takhle to zní strašně jednoduše, ovšem k jednoduchosti to má hodně daleko. Naše myšlenky se totiž v určité vrstvě skutečně realizují. Musíme si nejprve uvědomit, co je to astrální úroveň a jak skrze ni povstává hmotný svět. K tomu, aby něco mohlo vzniknout v realitě, to musí nejprve být do všech detailů myšleno. A této sféře ryze myšlenkových útvarů říkáme astrální svět. Z toho vidíme, že astrální svět není nad námi, ale pod námi. Hmotný svět je vyspělejší forma projevu než astrální. No a kam všechny své obludné myšlenky či představy nakonec odhazujem?.. Přeci do podvědomí, rychle se na ně snažíme zapomenout. Takže zůstávají napůl zformované v astrální sféře. A víc se o ně nestaráme, zatímco ony tam nezávisle na nás žijou.

Vidíš, takže nakonec existují. Existují proto, že my jsme je vytvořili. Ale přeci se, k ďasu, nebudeme donekonečna bát svých stínů?.. Potřebujeme si na to sednout, uklidnit se a pak si důkladně posvítit sami na sebe. Zatímco my, zcela na vážno, uvažujeme, jak se bránit proti temnotě. No to je nehoráznost! Budeme se jí nejlépe bránit tak, že jí přestaneme vytvářet. A jak asi taková "temnota" vzniká?.. Ale to je přeci jednoduché, to naše egocentrická mysl ji neustále na každém kroku vytváří. Tedy zbavme se své egomanie a všechny stíny i potenciální nebezpečí číhající za každým rohem se spolu s ní rozplynou.

Tahle učení podobných rádobyzasvěcenců všechno jen mlží a zatemňují. Vidíš, tady máš přímo ukázku, jak temnota vzniká. Jde jen o nepochopení nás samých. Ne, nadarmo to indičtí zřeci označují za "Nevědomost". Jsme totiž skutečně beznadějně nevědomí, proto si s námi naše podvědomí, do něhož jsme vytěsnily všechny své bubáky, potom hraje a v nočních můrách nás děsí. A my, rozklepaní strachy tomu následkem prožitých stresů nakonec uvěříme, nastudujeme si k tomu potřebné informace a zakládáme všemožné duchovní spolky, přičemž vůbec netušíme, že to vlastně jsou kulty tuto temnotu podporující. Protože jakmile se proti něčemu začneme bránit, tak to vlastně přijímáme do svého života, dáváme tomu energii a tím to respektive zhmotňujeme.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Karel 124   
18.09.2023 07:18
Bydliště: Praha a okolí
462 39 650 
Velmi děkuji za správné pojmenování Crabatovi.
Nikdo nemusí žít ani v šedi, ani v temnotě. Tuto výsadu má jen ten, kdo si to sám předepíše.

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Had   
18.09.2023 08:19
Bydliště: Tam kde hřmí stihačky
1227 85 1341 
  Crabat napsal(a):    Milý Hade. Dlouho jsem tu nebyl (celé tři roky), ale pak jdu náhle kolem a ejhle, je tu hromada nových zajímavých vstupů a mezi nimi i ty Tvé. Začnu číst o tom, že:

Jsem potěšen, že jsem zujal, obvzláště v dnešní době. S něktrýma myšlenkama souhlasím s něktérýma ne a u některých jde o úhlu pohledu. Ale to podstatný co vyplývá z tvého textu je:

- že my jsme obrazně řečeno na vrcholu všeho
- neexistuje temnota, protože to je náš produkt

Z mého pohledu poznání. Hmota není dokonalejší nebo lepší než astrál. Je pouze součástí systému a plní určitou úlohu. A směr je strál potom hmota, nikoliv obráceně. Protože ani ten astrál není to prvotní.

Pojem nad náma a pod náma je jen lidské chápaní. Realita je jiná, protože lidský mozek nepojme to že to je prolnutý v sobě navzájem.

Pokavokavad příjmu tvoji tézy, že my vytváříme tmnotu, tak jsme v podstatě bohy když můžeme tvořit temné bytosti.

A já nejsem bytost jako je Ježíš. Já nenastavím druhou, tvář když mě do první někdo uhodí.

Třeba tě jenom nechápu nebo nerozumím tomu co si pod něktrými pojmy mám vysvětlit. Pouze jsem z thoho pochopyl jedno co vidím všude kolem sebe.

Temnota neexistuje.
Temnotě se nebraň te.
Temnotu přijměte.

To je opačné poznání než mám já.

Svět (universum, vesmír) je složen s + a - . To jsou jedny ze základních kamenů.
Každý má svoje poznání , svoji cestu, svoji svobodnou vůli kudy půjde. Záleží pouze na něm samotným čemu bude naslouchat a řídit se tím.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Adam   
18.09.2023 09:21
Bydliště: Praha
5465 545 5602 
  Had napsal(a):    ... Svět (universum, vesmír) je složen s + a - . To jsou jedny ze základních kamenů. ...

Nikoliv, není tomu tak.
Dílčí duální principy vesmíru se nepovedlo pochopit a všude se rozšířilo hyperduální účení,
zřejmě kvůli tomu, že takhle to pro lidi zní jednodušeji, které je našroubované nerozumem
na celou kompletní podstatu vesmíru, viz zde to "+ a -", našroubované na další záležitosti,
jako je konstrukt "dobra a zla" nebo např. vytvoření pojmu dvojplamen etc.
Mít všechno duální, mít někde svůj jeden jediný dvouplamínek, coby krásnou
psychickou oporu a naději a všechno takhle hezky zjednodušené a příjemné, nematoucí,
aby se to všechno především líbilo lidské mysli, o což tady jde především(!),
ale přitom to bylo klidně dost daleko od skutečné reality.
Tak to ale chodí. I ve zcela obyčejnějších každodenních záležitostech lidé podvědomě
chtějí spíše věřit příjemným klamům, ve kterých se najdou a získávají tím pocit jistoty
a ukotvení, než aby čelili většinou mnohem složitější, matoucí realitě,
která je v mnohém i velmi náročná na přijetí. Není snadné být na to připraven, to zcela uznávám.
Poslední zmínka, dobří lidé. Jakmile se budete stavět do výraznější opozice
vůči kterékoli hlubší podstatě vesmíru, kterékoli(!), a že opravdu nejsou jen dvě,
nakonec budete stát i sami proti sobě a tím si ublížíte daleko víc než tím,
z čeho máte strachy nebo co jste si zakategorizovali jako "špatné".
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Crabat   
18.09.2023 12:35
Bydliště: Krušné hory
11 
  Had napsal(a):    - že my jsme obrazně řečeno na vrcholu všeho - neexistuje temnota, protože to je náš produkt

Kéž by to bylo takhle prosté. Však hned v prvotním textu zmiňuji: "Takhle to zní strašně jednoduše, ovšem k jednoduchosti to má hodně daleko."

Co tedy bylo prvotní?.. Naše stíny ega anebo jiné tzv. "temné entity"?.. Tak na tohle Ti nedokážu odpovědět. Možná ony z jiné dimenze sem prostupující cizí entity. Vtip je ale v tom, ony do hmoty nemohou vstoupit. Mohou na nás jen působit skrze naše egocentrické zaměření. Tím přesouvají těžiště v nás od dobrých ke špatným činům. Ale je to pořád jen naše sobectví, které nás žene vpřed k takovému jednání. Inspirace možná není naše, avšak myšlení, tíhnutí a činy, už jsou pouze lidské.

My zkrátka tu "temnotu" svým niterným soustředěním na ni nakrmíme. A je přitom úplně lhostejné, že s ní nesouhlasíme a stojíme v odporu vůči ní. Vlastně tohle je její hlavní artikl použitý proti nám. Abychom se jí báli, abychom si ji hnusili, abychom pozvedli své líné zadky a postavili se proti ní. A v okamžiku, kdy vyjdeme ze svého středu, v němž jsme prožívali ticho, klid, pak už nás má. Je to jak v manéži. Představ si krotitele a divoké dravé zvíře. Uprostřed manéže je klec, která je jediným bezpečným místem, kam se krotitel snaží dostat. Jenže prozatím je tam zvíře, na něž nedosáhne. A tak se ho snaží vyprovokovat svým hlasem, svými postoji, posunky k nějaké akci, aby z toho středu vyběhlo ven. Jenomže jakmile tak učiní a chce dát krotiteli co proto, ten se kolem něj prosmýkne a zavře se v té kleci. Odtud pak může svým bičem zvíře ovládat. A bude ho tak dlouho týrat a honit v kruhu dokola, dokud neudělá přesně to, co si krotitel přeje. Je úplně jedno jak velký vztek vůči krotiteli cítí a že by bylo schopné ho jediným stiskem čelistí překousnout vejpůl, všechny tyhle pocity zvířete i jeho obrovská síla se totiž obrátí proti němu samému. Protože prvotní chyby se dopustilo, když opustilo ono jediné bezpečné místo, svůj střed.

A přesně takhle s námi ony "entity" pak jednají. Jakmile vyjdeme ze svého středu, jsme v jejich moci. Tím, že budu poukazovat na temnotu, která nám od nich hrozí, jež se za jistých okolností dokáže vpíjet do našeho vědomí, jim jenom sloužím. A rozsévám tuto temnotu kolem sebe do vystrašených myslí těch, co mi uvěří. Ne.., takhle to opravdu není! My si to "jejich" působení na sebe totiž můžeme zjednodušit. Jedná se jen a jen o naše ego, které nás motivuje ke špatným činům. Cizí entity?.. - Nesmysl! I kdyby nějaké byly, do našeho prostoru stejně nemohou vstoupit. Je to jen našeptávání a ten, kdo našeptává, je onen sobec v nás. Vidíš, jak je to jednoduché?.. S tímhle už se dá pracovat. Kdežto s nějakým pomyslným tentononc, co se tu roztahuje a ovládá naše pocity, se zkrátka nic dělat nedá. Můžeme jenom sedět vystrašení v koutku, než si pro nás přijde.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Crabat   
18.09.2023 12:43
Bydliště: Krušné hory
11 
Ano, Adame, naprosto souhlasím. A jsem doslova nadšen, že tu poznávám lidi, kteří se v těchto otázkách orientují.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Had   
18.09.2023 13:21
Bydliště: Tam kde hřmí stihačky
1227 85 1341 
  Adam napsal(a):    Nikoliv, není tomu tak. Dílčí duální principy vesmíru se nepovedlo pochopit a všude se rozšířilo hyperduální účení, zřejmě kvůli tomu, že takhle to pro lidi zní jednodušeji, které je našroubované nerozumem na...

Taky čteš jenom co chceš. To co popisuješ jsem v tom to příspěvku nepsal, tak mě prosím příšte stakovými tvými výroky nespojuj.
Nepsal jsem nic o dualitě, nic o tom co je dobré nebo špatné a pod.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Karel 124   
21.09.2023 07:46
Bydliště: Praha a okolí
462 39 650 
Amen, amen pravím Vám
 
Dnes ráno mi přišlo:
https://pin.it/1ZoVlYo
Zakládám si to pro dlouhé zimní večery.
Dávám zde pro inspiraci.

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

minsc   
21.09.2023 16:30
Bydliště: Příbram
619 51 667 
Nikdo nemusí nikoho přece o ničem přesvědčovat, takže "kázání" asi není na místě. Jediné co můžeme je rozdělit se se svými zkušenostmi - i když jak říká Poota, jsou nepřenosné, takže alespoň do té míry do jaké to jde...
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Karel 124   
22.09.2023 15:48
Bydliště: Praha a okolí
462 39 650 
  minsc napsal(a):    , takže "kázání" asi není na místě.

Ó nikoli na odkazu není kázání, je tam pouze vysvětleno co znamená slovo " Ámen " a proč a jak je toto slovo schopno nás propojit se smysly nepostřehnutelmými. oblastmi
Velmi staré slovo používané k propojení v mnoha světových naukách.
Překladač to bere dost dobře.

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Had   
23.09.2023 08:37
Bydliště: Tam kde hřmí stihačky
1227 85 1341 
  Karel 124 napsal(a):    Amen, amen pravím Vám ---

Jedno slovo
Názorná ukázka toho, jak nepochopení a neznalost může lehce způsobit nedorozumění. Pro nevěřícího a neznalého toto slovo má význam konec - konečná (Je s tebou amen).
Pro ty co něco již něco vědí o duchovnu, to to slovo již nabývá na významu, podle toho jak to cítí a tak se i manifestuje.
Proto buďme k sobě tolerantnější při komunikaci mezi sebou a přemýšlejme co nám druhý skutečně chtěl sdělit, místo svých domněnek, mnohdy právě zavádějících.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

minsc   
24.09.2023 08:13
Bydliště: Příbram
619 51 667 
  Had napsal(a):    Proto buďme k sobě tolerantnější při komunikaci mezi sebou a přemýšlejme co nám druhý skutečně chtěl sdělit, místo svých domněnek, mnohdy právě zavádějících.

Svatá pravda, velebnosti.
Karle s tím kázáním jsem neměl na mysli tvůj ámen, myslel jsem to obecně.
Ale pořád nevím co to je, óm.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Had   
24.09.2023 08:49
Bydliště: Tam kde hřmí stihačky
1227 85 1341 
  minsc napsal(a):    Ale pořád nevím co to je, óm.

Z toho co jsem vypozoroval k óm.
Nejde o písmena, ale zvuk kterým tím vytváříš. Ten ovlivňuje tebe a mění tvoji vlastní frekvenci a vyzařování. Bohužel jen dočasně. Proto se taky někde používá výraz na vibrovat.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědětPsát příspěvky můžete po přihlášení

 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte nás   |   Vytvořil: 2015-2023 Adam Benda
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License