 | Poota 24.10.2017 23:47 Bydliště: Praha
|
| "Nejrozšířenějším způsobem výroby vodíku je dnes parní reformace. Surovinou je metan CH4. Pro uskutečnění procesu je nutné metan smísit s vodní párou. Reakce probíhá pouze za zvýšené teploty. Směs je nutno zahřát na 850 °C při tlaku 25 atmosfér."
Zdroj: https://danatenzler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=564901
Ta "surovina" neboli metan je prakticky zemní plyn, který se dá pro pohon použít rovnou a taky že se tak i běžně používá jako LPG i CNG. V obou formách se už běžně tankuje, takže je možné celou tu komplikaci s vodíkem klidně vynechat. |
|