Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Omamné látky jako klíč k jiným světům   (str. 1)
 
Adam   
27.10.2017 00:20
Bydliště: Praha
2967 355 2835 
Upozornění: Veřejně nelze prostřednictvím fóra nabádat k užívání omamných nebo návykových látek, nelze sdělovat návody na jejich výrobu a nelze takové látky nabízet k odběru.


Při užívání některých omamných látek se nějakým způsobem mění vnímání a dostavují se zvláštní optické vjemy. Pochopitelně, ty vjemy nemusí být omezeny jen na zrakové smysly. Celkově se vjemy způsobené takovými látkami nazývají jako halucinace. Takové slovo se definuje jako něco iluzorního, klamného a zcela nereálného. Je však podivuhodné, nakolik "skutečné" a komplikované některé ty "halucinace" jsou a jak jsou celkově popisovány zážitky po požití některých omamných látek. Mohou se dostavovat obrazy velmi složitých grafických vzorů. To však nepovažuji za přirozený klamný výsledek dočasně pomatené mysli. Domnívám se, že přirozený klam by měl vypadat chaoticky a především jaksi rozmlženě, bez jasných kontur, bez složitých geometrických vzorů a bez dalších zcela zřetelných prvků. To je pro mě jedním z důvodů se domnívat, že některé halucinace skutečně nemusejí být pouhým iluzorním výplodem omámené mysli. Některé zkušenosti dokonce nesou zmínky o velmi živé a zřetelné komunikaci s nějakými inteligentními entitami. Nutno spravedlivě podotknout, že halucinogeny působí na vnímání přímo, a tak nemusí být příliš silným argumentem to, že některé zážitky jsou vnímány jako velmi živé. Přesto však vidím podstatně velký prostor k úvahám, zda některé takové látky skutečně poskytují dočasný klíč do "jiných světů". Nechci specifikovat, co přesně myslím tím pojmem "jiné světy". Nemyslím tím nutně cizí obydlený svět v jiné části vesmíru a ani nechci házet pojmy jako "jiná dimenze", protože dostatečně dobře nevím, co vlastně dimenze jsou. Chápejte pojem "jiné světy" jakkoliv po svém.

Skutečná realita je považována za jedinou správnou, protože (kromě představivosti a snů) se v ní neustále nacházíme. To jsou ale dost chatrné základy pro tak rezolutní tvrzení.

Mnoho lidí, kteří se pokusili do těch "jiných světů" nahlédnout, pak doporučují ostatním lidem (nebo jen těm "více připraveným"), aby to zkusili také, že pak u nich také dojde k prozření, že budou vše vnímat najednou zcela jinak. Zde bych však rád vsunul malé varování. Možná takový zážitek dokáže člověku natolik "otevřít oči", že ho to skutečně změní. A třeba jde v mnohém o pozitivní změnu. Možná však existují hlediska, v jejichž světle to už tak pozitivní změna nebude. Mnozí z nás nežijí na volné noze a bez závazků. Mnozí z nás musí alespoň do nějaké míry akceptovat syntetický systém, chodit do práce, denně v práci hledat zápal do úplných nepodstatných blbostí, na kterých však z podstatné části stojí rodinné příjmy. A nebo, když se pak změníme do takové míry, že budeme najednou někým jiným i pro naše partnery... Zkrátka, ta "změna k lepšímu" může mít svá úskalí. Nechť to každý zodpovědně zváží, třeba před případným prvním pokusem.

Vzhledem k tomu, že pravidelné užívání silnějších omamných látek dost huntuje náš organizmus, domnívám se, že opakovaně takové látky užívat by bylo jaksi proti přírodě a posláním člověka to tedy zřejmě není. Třeba je klíč ke komunikaci s těmi "jinými světy" celou dobu v nás bez nutnosti užívat halucinogeny. Třeba nám takové schopnosti jen ještě nejsou zpřístupněny.

Využijte toto vlákno pro své úvahy a pro případné teoretické i praktické informace a zkušenosti z této oblasti. Nechť co nejlépe pochopíme, před čím vlastně stojíme.
 
Grafické ztvárnění entity zobrazené po požití DMT - Roger Essig (RogDog)
Grafické ztvárnění entity zobrazené po požití DMT - Roger Essig (RogDog)
Příloha je dostupná pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte nás   |   Vytvořil: 2015-2019 Adam Benda
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License