Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Investování   (str. 2)
 
Adam   
11.10.2018 11:27
Bydliště: Praha
5906 567 5889 
  Adam napsal(a):    ... v jednom z dalších příspěvků uvedu jednu aktuálně velmi zajímavou příležitost, o které se však chci trochu více rozepsat.

Investování do kryptoměn
 
Zřejmě jste slyšeli o kryptoměně jménem Bitcoin, a to hlavně s souvislosti s tím, že během roku 2017 zažívala raketový nárůst své hodnoty. Během onoho roku to bylo zhruba na desetinásobek. Kdo platil pomocí Bitcoinů třeba v roce 2013, v kryptoměnové peněžence mu něco zbylo a na konci roku 2017 si vzpomněl, že se mu možná ta malá hrstka Bitcoinů zajímavě zhodnotila, zjistil, že se znásobila více jak 1000x. Takže třeba zapomenutá Boženka v hodnotě 500 Kč mohla v tomto případě nakynout na krásných 500.000 Kč.
Ať to ale zní jakkoli nádherně, svojí totální explozi a extázi tato měna již prožila a její následný vývoj je v posledních letech docela poklidný a z hlediska případných dalších raketových nárůstů je poměrně dost nejasný. To ale vůbec nemusí vadit, k čemuž se dostaneme později.

Níže můžete sledovat graf vývoje hodnoty 1 BTC (1 Bitcoinu) v Kč od začátku roku 2013 po současnost.

Kromě Bitcoinu existují stovky dalších kryptoměn. Některé z nich zažily také svůj monstrózní nárůst,
ale to vždy mohl předem tušit jen málokdo. Osobně mi přišly jako velmi zajímavé kryptoměny ještě Ethereum a Litecoin, které se měly po různých stránkách stát do budocuna "lepším Bitcoinem", a to hlavně po stránce technického řešení, dobré rychlosti transakcí, nízkých poplatků atd. Nicméně, Bitcoin se v tomto také hodně snaží a lze pozorovat, že se postupně stále rozšiřuje.

Když se na kryptoměny zeptáte několika různých investorů, kteří se obchodu a investování věnují denně, zjistíte, že se rozdělují na dva - přibližně stejně velké - tábory. Jeden tábor tvrdí, že kryptoměny jsou neřízená střela a investování do nich není až tak daleko od klasického hazardu (s čímž osobně nesouhlasím) a druhý tábor v tom vidí velký potenciál, a to i pro případ, že gigantické gejzíry jejich hodnoty se třeba už konat nebudou.

Proč se vůbec o kryptoměnách zmiňuji, když sám osobně nejsem žádný investor z povolání a když ani nemám žádné větší peníze, kterými bych mohl alespoň trochu slušně investovat? Kryptoměny se mi kromě jiného líbí v tom, že oproti klasickým měnám docela zajímavě krátkodobě kolísají, tedy že se dá něco přivydělat
i s poměrně malými částkami. Zkrátka se to dost hýbe a navíc je díky popularizaci kryptoměn i docela snadné v praxi s kryptoměnami obchodovat/investovat přes internet. Osobně se snažím využívat kryptoměnovou burzu Coinbase, do které se pošlou peníze z běžného účtu třeba pomocí internetového
bankovnictví - ideálně nějakou částku, která člověku nebude chybět - pak se jen vyčká na ideální kurz měny,
několika kliknutím myší se připravený obolus převede do kryptoměny a po vyčkání na vhodný nárůst ceny se zase kryptoměna jednoduše převede zpět na peníze (€) s možností nechat si to vyplatit zpět na klasický bankovní účet.

Coinbase v současné době nabízí k investování tyto kryptoměny:
Bitcoin
Bitcoin Cash
Ethereum
Ethereum Classic
Litecoin

Coinbase:
https://www.coinbase.com/join/5af414674e62370d99d438c6

Pro případné zainvestování mohou existovat minimálně tyto dva přístupy:

1) Pokusit se využít nápovědy, že se do vývoje cen kryptoměn do velké míry promítá i celkový pohyb
na burze a zkoušet investovat jen krátkodobě

2) Vnímat kryptoměny tak, že je to něco, co je do velké míry stále ještě na začátku a do budoucna se to může zajímavě vyvíjet. Třeba už ne raketově, ale zajímavě ano. Takže tam něco poslat (třeba ideálně v momentě, kdy je cena kryptoměny spíš níže než výše) a nechat to třeba na několik let ladem. Což může být (obzvlášť pro nás neinvestory) docela pohodlná záležitost.


Celkově při jakémkoli investování by pro nás neinvestory mělo vždy platit, že investujeme jen takovou částku, kterou pravděpodobně během několika následujících let nebudeme potřebovat na živobytí a člověk musí mít nějakou tu psychickou disciplínu, že nebude křečovitě sledovat, jestli hodnota zainvestované kryptoměny náhodou nepadá moc dolů. Jen ji nechte na chvíli spadnout, ona se pak zase časem vyšplhá
o to víc nahoru.
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele fóra) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2024 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License