Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Záblesk na Měsíci při zatmění 21. 1. 2019   (str. 1)
 
Píďalka   
29.01.2019 21:44
Bydliště: ČR
1379 446 1788 
  Adam napsal(a):    Světlo může nárazem dvou těles vzniknout prakticky pouze: - odhalením světelného jádra jednoho nebo obou těles (malý meteor žhavé jádro nemá a úder malým meteorem neodkryje případně žhavé jádro Měsíce) ...

Hmm, a co takhle elektrická indukce opačného náboje v tělese zatra rychle protínajícím siločáry elektromagnetického pole jiného, daleko mohutnějšího tělesa, kdy eventuelně dojde v kritické vzdálenosti k elektrickému výboji mezi těmito dvěma tělesy, meteorem a povrchem Měsíce? 9 třída ZDŠ - Faradayovy zákony.

Tunguzka nebyla o ničem jiném, i když v podstatně větším měřítku a za poněkud jiných podmínek, především za přítomnosti atmosféry, stejně jako nebyl o ničem příliš jiném výsledek projektu NASA, "Deep Impact" (Hluboký Zásah) v roce 2005, kdy umělá, měděná střela (cca 400 kg) vyslaná z průzkumné sondy, zasáhla jádro komety Temple 1. S touto střelou byla nejdříve těsně před dopadem na povrch jádra komety ztracena komunikace a v zápětí pak následoval intenzivní záblesk. Teprve další sonda, která byla krátce poté odkloněna z jiného projektu, aby nafotila místo dopadu projektilu Deep Impact a očekávaný kráter v "dirty snowball" (špinavé sněhové kouli), nafotila místo očekávaného, relativně velikého kráteru, sotva viditelné stopy (stěží rozeznatený okraj jakési mělké misky) v místě "dopadu" umělého projektilu.

S tím, co je zde popisováno, by byl jedinným adekvátním zdrojem takové krátkodobé intenzity a trvání světelného záblesku elektrický výboj. A co je vlastně tou záhadou? Proč se nejdříve nepodívat na základy fyziky, než se pustíme do záhadologických spekulácí?

Ahoj, Píďalka
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2024 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License