Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Bakteriofágy a fagoterapie   (str. 1)
 
Poota   
28.11.2015 11:49
Bydliště: Praha
9089 603 7593 
Pokusím se ještě několik věcí uvést na pravou míru.
Ne že by zrovna nám nějak zvlášť záleželo na tom, jak bakteriofázi vypadají - ale vědové to kupodivu opravdu docela nejen vědí, ale díky elektronovým mikroskopům je už i přímo viděli, takže v tomhle jim nekřivděmež.
Ne že bych jim věřil úplně všechno, ale zrovna tohle mají kupodivu docela důkladně rozpitvané, k čemuž se míním vrátit.

Ještě bych chtěl upřesnit to, že "temperovaní" bakteriofázi nevznikají třeba z těch virulentních nějakým temperováním, ale že je to pouze jejich pojmenování - protože se u nich jedná o odlišný způsob replikace, při kterém u nich dochází k rekombinaci, tedy ke změnám jejich DNA či spíše RNA - dalo by se říct, že jejich "potomci" mají vždycky jiné vlastnosti, než měl jejich "rodič".

U virulentních bakteriofágů jsou "potomci" přesnou kopií svého "rodiče" a k nějakým odchylkám dochází spíš jenom výjimečně a pouze díky nějaké chybě při replikaci, takže by se dalo říci, že to jsou jenom "nepodarky".

Kvůli tomuhle rozdílu v replikaci považuji za důležité používat pro léčení/uzdravování pouze a jedině bakteriofágy virulentní, od kterých "víme, co můžeme očekávat".
Právě proto navrhuji počkat určitou dobu než proběhne replikace a teprve potom extrahovat ze "surového základu" jenom ty virulentní.
Přitom není důležité, co pro nás bude tím "surovým základem", jestli to budou lidské či zvířecí fekálie, "výluh" z mršin a nebo kalná zahnívající voda. Dá se předpokládat, že čím různorodější bude výchozí materiál, tím širší spektrum bakteriofágů z něj dostaneme, takže nejlepší by bylo slučování extraktů z různých "surových základů".

Ještě ke směru, kterým se chystají bakteriofágů využít vědové.
Mezi virulentními bakteriofágy vyhledávají ty, které jsou polyvalentní, to znamená že jsou schopné se replikovat na více druzích bakterií, byť nějak spřízněných. Z těchto bakteriofágů je zajímají látky, kterými nahlodávají obal bakterií a látky, kterými bakterii rozrušují. Předpokládám, že se jim jedná o nějakou asi průmyslovou výrobu těchto a nebo podobných látek, kterými by bakterie ničili i bez těch bakteriofágů.

Jestli se jim to povede, tak pak teda Pánbůh s námi a "zlatá blbá antibiotika"
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2024 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License