Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Internet v obecném pojetí   (str. 1)
 
Adam   
28.03.2019 08:54
Bydliště: Praha
6425 584 6134 
O koncovku domény nejde.
Nevím, jak přesně to mají v té směrnici vyřešené, ale předpokládám, že se to týká provozovatelů webů
na území EU. Těžko říct, podle čeho se to území evropské/neevropské řídí. Jestli podle země poskytovatele domény/webhostingu, nebo podle státní příslušnosti objednatele domény, nebo podle něčeho jiného. Hlavně v tuto chvíli český zákon není hotový, takže spousta otazníků zatím zůstává a uvidí se.

No a archivační program, který se dá použít třeba pro nahrávání souborů na Ulož.to, ten nic neřeší, protože ty filtry (které by nakonec uměly pracovat i s tím prográmkem) nejsou nějaká policejní nadvláda, ale samo Ulož.to si bude chtít ty filtry zapnout přímo u sebe (a tedy, aby hlídaly i soubory nahrávané přes prográmky), protože ta nová směrnice přenáší plnou zodpovědnost za obsah na webu přímo na provozovatele toho webu. Ty filtry si nainstalují a zapnou zcela dobrovolně. Ale protože by to asi zmrzačilo jejich současný smysl, tipuji, že Ulož.to spíš sdílení souborů pro veřejnost zcela přestane poskytovat a transformuje se třeba do nějaké internetové televize, na které se budou vysílat jen věci jejich zasmluvněných partnerů.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License