 | Adam 28.03.2019 08:54 Bydliště: Praha
|
| O koncovku domény nejde.
Nevím, jak přesně to mají v té směrnici vyřešené, ale předpokládám, že se to týká provozovatelů webů
na území EU. Těžko říct, podle čeho se to území evropské/neevropské řídí. Jestli podle země poskytovatele domény/webhostingu, nebo podle státní příslušnosti objednatele domény, nebo podle něčeho jiného. Hlavně v tuto chvíli český zákon není hotový, takže spousta otazníků zatím zůstává a uvidí se.
No a archivační program, který se dá použít třeba pro nahrávání souborů na Ulož.to, ten nic neřeší, protože ty filtry (které by nakonec uměly pracovat i s tím prográmkem) nejsou nějaká policejní nadvláda, ale samo Ulož.to si bude chtít ty filtry zapnout přímo u sebe (a tedy, aby hlídaly i soubory nahrávané přes prográmky), protože ta nová směrnice přenáší plnou zodpovědnost za obsah na webu přímo na provozovatele toho webu. Ty filtry si nainstalují a zapnou zcela dobrovolně. Ale protože by to asi zmrzačilo jejich současný smysl, tipuji, že Ulož.to spíš sdílení souborů pro veřejnost zcela přestane poskytovat a transformuje se třeba do nějaké internetové televize, na které se budou vysílat jen věci jejich zasmluvněných partnerů. |
|