Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Oregonská anomálie   (str. 1)
 
Adam   
13.09.2015 01:59
Bydliště: Praha
4410 499 4481 
Oregon Vortex - Úvod a základní úvahy
 
V americkém Oregonu se nachází místo zvané "Oregon Vortex", jehož centrem je dřevěná bouda zvaná "The House of Mystery". Vyskytují se zde zcela nepochopitelné jevy.

Míček, který zde na vybraných místech necháte kutálet z kopce, se najednou začne vracet zase k vám - do kopce. Na jiných místech pro změnu bez opory stojí lehké tyčové předměty (například koště) a o kus dál zjistíte, že vaše postava je v prostoru jaksi deformována a že jste najednou menší než váš kamarád, kterého jste již dávno přerostli.

Jedná se o skutečně velice jedinečné místo, kde jakoby fyzikální zákony zcela ztrácely hlavu a patu. Když se zaměříme na míček kutálející se směrem vhůru do svahu, je to skutečně "nemožné" a odborně nevysvětlitelné, tedy alespoň podle konvenčních fyzikálních věd. Ve světě existuje mnoho míst, kde se zdá, že se předměty také pohybují směrem do kopce, ale v drtivé většině případů to bývá rázem krajiny, který k této představě pouze svádí a ve skutečnosti se jedná o jakýsi optický klam. Případ oregonské anomálie se ovšem lidských klamů netýká - zmiňované jevy nespočívají v ošálení lidských smyslů, jsou skutečné.

I když má běžná fyzika stále značný problém hloubkově pochopit, proč vlastně gravitační síly existují a jak vznikají, přesto umíme se zákony gravitace velice dobře pracovat a na výpočty a závěry se v této oblasti vždy můžeme poměrně dobře spolehnout. Vcelku platí, že gravitační síly na Zemi a v těsné blízkosti Země vždy musí směřovat do středu Země, kde se nachází její těžiště. Proto kdekoliv na Zemi - na kterémkoliv kontinentu - nás gravitační síly "tlačí" k zemi. Tyto síly by nás chtěly dostat prakticky až do středu Země, ale půda pod našima nohama je naštěstí dost pevná na to, aby tomu bylo zabráněno.

Potom je ale kutálení míčku směrem do kopce zcela v rozporu se známou fyzikou a buďto nám to naznačuje, že o gravitaci víme mnohem méně, než si myslíme a nebo je částečné vysvětlení ukryté ještě v něčem trochu jiném. Vzpomeňme si, že jsem zmínil optickou deformaci lidské postavy, konkrétně zmenšení nebo zvětšení výšky člověka. Výskyt tohoto jevu může značně podpořit částečné vysvětlení, že toto záhadné místo v Oregonu obsahuje nějaké prostorové zakřivení. Prostor je zde zřejmě nějak pokroucen a díky tomu by mohly být společně s prostorem pokrouceny i směry působení gravitace. Závěr je to bohužel velice obecný a abstraktní, ale vzhledem k možnostem dnes uznávaných fyzikálních zákonů je to zřejmě nejpravděpodobnější cesta k pochopení podstaty tohoto místa.

Oregon Vortex může být pro někoho atrakcí, pro jiného může být podstatným střípkem při hledání skutečné podstaty všech věcí kolem nás.
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele fóra)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele fóra)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele fóra) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 

 
07.05.2017 15:11 Editace moderátorem. Drobná úprava textu
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte nás   |   Vytvořil: 2015-2022 Adam Benda
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License