Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Magnetizmus - Diskuze   (str. 14)
 
E_man   
16.10.2019 12:16
Bydliště: Kde lišky dávají dobrou noc
1375 59 1125 
  buky napsal(a):    ....... Ak sa vrátim k vláknu MM, tak ide o triviálnu záležitosť. Magnety sa k sebe pritiahnu a vykonajú prácu. Cez deformáciu mag. poľa sa snažím aby na odtiahnutie magnetov bola použitá menšia práca. Po vlastných...

Tak, tak.
Magnet po přitáhnuti k feromagnetickému materiálu vykoná dvojí práci. Jednak způsobí zvýšení kinetické energie rotoru a jednak předá na chvíli část své magnetické energie do feromagnetického materiálu jádra.
Pokud do toho nezasáhneme, pak pokračující pohyb rotoru je opět zbrzděn zpětným působením přitažlivé síly magnetu a feromagnetického materiálu při současném zániku magnetického pole ve feromagnetickém materiálu.
Zabývám se a pracuji na realizaci myšlenky jak na krátkou chvíli odstínit (oddělit) namagnetovaný feromagnetický materiál od vzdalujícího se permanentního magnetu a současně uchovat magnetické pole v namagnetovaném feromagnetickém materiálu, abych jeho kolabující magnetické pole za malý okamžik využil (zneužil) právě pro vytvoření elektrické energie pomocí které provedu odstínění vzdalujícího se magnetu v příštím cyklu.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte nás   |   Vytvořil: 2015-2020 Adam Benda
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License