 | buky 11.11.2019 20:28 Bydliště: Slovensko
|
| | Využiju volnou chvilku (kým dorazí součástky na MM) abych zareagoval i na matematickou tému, resp. jestli je matematika konzistetní s popisem fyzikálního děje. Nejsem matematik, ale nepotřebuji vědet ani malou násobilku abych jsem zaprotestoval - zaprudil. To je aj důvod proč se snažím sestrojit MM. Jde o triviální záležitosti, tak např. pokojovej stav na povrchu je prej zdůvodu, že na položené závaží na stole působí z vrchu tíhová síla a se spodu rovnáká opačně orientovaná síla stolu. Tahle soustava je ale v rozporu s 1.NZ, kde na těleso působí dvě rovnaké opačně orientované síly, protože na povrchu se projevuje setrvační účinek (akceler ukazuje zrychlení) Je to soustava nerozoznatelná (rozeznat to ale jde) od zrychlující rakety (9,8m/s2) No skuste narušit silovou rovnováhu závaží v zrychlujíci raketě. Proto ani diviak nevie o jakou soustavu jde, ak je těleso v pokoji na povrchu (inerciání - neinerciální ?) |
|