Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Matematika   (str. 3)
 
buky    Uživatel podléhá schvalovacímu režimu
11.11.2019 20:28
Bydliště: Slovensko
427 110 
Využiju volnou chvilku (kým dorazí součástky na MM) abych zareagoval i na matematickou tému, resp. jestli je matematika konzistetní s popisem fyzikálního děje. Nejsem matematik, ale nepotřebuji vědet ani malou násobilku abych jsem zaprotestoval - zaprudil. To je aj důvod proč se snažím sestrojit MM. Jde o triviální záležitosti, tak např. pokojovej stav na povrchu je prej zdůvodu, že na položené závaží na stole působí z vrchu tíhová síla a se spodu rovnáká opačně orientovaná síla stolu. Tahle soustava je ale v rozporu s 1.NZ, kde na těleso působí dvě rovnaké opačně orientované síly, protože na povrchu se projevuje setrvační účinek (akceler ukazuje zrychlení) Je to soustava nerozoznatelná (rozeznat to ale jde) od zrychlující rakety (9,8m/s2) No skuste narušit silovou rovnováhu závaží v zrychlujíci raketě. Proto ani diviak nevie o jakou soustavu jde, ak je těleso v pokoji na povrchu (inerciání - neinerciální ?)
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License