Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Příroda, klima, ekologie   (str. 7)
 
milda    Uživatel podléhá schvalovacímu režimu
31.03.2020 11:33
Bydliště: Milky Way
1830 18 1264 
Nad severní polokoulí se překvapivě otevřela ozonová díra

Na obloze nad Arktidou se otevřela obrovská ozonová díra. Vědci v této oblasti zaznamenali největší úbytek ozonu za několik posledních desetiletí.

Ozonová díra kolem severního pólu svými rozměry soupeří se známější ozonovou dírou, která se tvoří rok, co rok na jižní polokouli nad Antarktidou.

Časopis Nature píše, že rekordně nízké hladiny ozonu se teď rozprostírají nad většinou území centrální Arktidy a pokrývají oblast třikrát větší, než plocha Grónska. Časopis to dokládá to měřeními z atmosférických stanic.

"Z mého pohledu to je vůbec poprvé, co se dá mluvit o skutečné ozonové díře v Arktidě," cituje časopis Martina Damerise, který analyzuje stav ozonu nad Arktidou v německém leteckém centru v Oberpfaffenhofenu.


více:
https://nedd.tiscali.cz/nad-severni-polokouli-se-prekvapive-otevrela-ozonova-dira-342231
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2025 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License