 | Pafixa 18.06.2020 21:07 Bydliště: Masada
|
| E_man napsal(a): A Jak dostaneš elektrony ze zbytku přívodů do vakua?
Jedině snad enormním napětím.
V té žárovce se ti o to stará vysoká teplota vlákna. |
Jo tomu rozumím, ale pak při nabíjení po dobu 8 hodin proudem 10 mA a napětí 310V to ještě spotřebuje něco na to žhavení. Pak ta ekonomika nevypadá výhodně.
Enormní napětí - no z flybacku tam mohu poslat pulzně tolik kV na kolik si nastavím jiskřiště. A pokud baňka nepraskne, tak tam za relativně krátkou dobu dostanu hodně elektronů. Napadlo mne použít nějaký návod na plasma kouli ze žárovky. To by se tam nasypalo do vákua hodně elektronů. Třeba je jen obalit žárovku folií jako budoucí anoda. No a ten flyback musí obvodově být obráceně - kostru na žárovku a jiskřiště na minus napájení. Regulace pomocí délky jiskry/oblouku.
http://danyk.cz/plazma.html
To by mohlo zafungovat, nebo je v tom nějaká vada? |
|