 | minsc 06.08.2020 11:00 Bydliště: Příbram
|
| CERN Tak se nám připravuje nový urychlovač, ještě větší než ten minulý. A to už ten minulý byl největší a nejdražší stavbou v historii.
https://www.technickytydenik.cz/rubriky/veda-vyzkum-inovace/tunel-pro-budoucnost-fyziky_50676.html
Nějak se mi tam nechce líbit to slovo “tunel”, když to má být za víc než dvacet miliard ojro. S tunelama máme tady v ČR nějaké zkušenosti
Jak je vidět tak i v současné situaci se plánují projekty, o kterých není moc jasné komu pomůžou a jak ? Předpokládám že z peněz daňových poplatníků EU, když cenu uváděli v eurech ? |
|