 | Píďalka 25.08.2020 20:20 Bydliště: ČR
|
| buky napsal(a): A zase nic. Stačí odpovědet proč závaží kyvadla škrtne o podlahu v dolní úvrati. Pak se můžeme přes matematiku bavit o dostředivé síle a dostředivém zrychlení, které je mimo realitu a přírodu. Nejde o bezhlavé prudění,... |
Ach jo Buky. Už se mi to ani nechce číst.. Ale.
Máš naveskrze pravdu. Kyvadlo působí na pružinu, tenzák a s tím i na jeho zavěšení v dolní úvrati nejsilněji, a to směrem přímo dolů. Ve skutečnosti v kterémkoliv jiném směru na něj působí síla menší. Nejen, že přesně v dolní úvrati momentálně ani nezrychluje, ani nezpomaluje směrem byť i jen částečně svislým, čímž působí na "tenzák" největší silou, svou plnou váhou dolů, ale navíc se k jeho momentálně plné váze přičítá právě ta tebou propagovaná odstředivá síla, a to v momentě, kdy je orbitální pohyb kyvadla právě nejrychlejší.
Pokud ti někdo bude lámat klíny do hlavy, že je to jinak, pošli hňupa na houpačku, ať si to prožije.
Jen mi není jasné, proč se snažíš dokazovat učivo ze základky, ať již komukoliv.
Ahoj, Píďalka. |
|