Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Věci fyzikální - Různé   (str. 9)
 
Píďalka   
25.08.2020 20:20
Bydliště: ČR
1379 447 1792 
  buky napsal(a):    A zase nic. Stačí odpovědet proč závaží kyvadla škrtne o podlahu v dolní úvrati. Pak se můžeme přes matematiku bavit o dostředivé síle a dostředivém zrychlení, které je mimo realitu a přírodu. Nejde o bezhlavé prudění,...

Ach jo Buky. Už se mi to ani nechce číst.. Ale.

Máš naveskrze pravdu. Kyvadlo působí na pružinu, tenzák a s tím i na jeho zavěšení v dolní úvrati nejsilněji, a to směrem přímo dolů. Ve skutečnosti v kterémkoliv jiném směru na něj působí síla menší. Nejen, že přesně v dolní úvrati momentálně ani nezrychluje, ani nezpomaluje směrem byť i jen částečně svislým, čímž působí na "tenzák" největší silou, svou plnou váhou dolů, ale navíc se k jeho momentálně plné váze přičítá právě ta tebou propagovaná odstředivá síla, a to v momentě, kdy je orbitální pohyb kyvadla právě nejrychlejší.

Pokud ti někdo bude lámat klíny do hlavy, že je to jinak, pošli hňupa na houpačku, ať si to prožije.

Jen mi není jasné, proč se snažíš dokazovat učivo ze základky, ať již komukoliv.

Ahoj, Píďalka.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License