Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Věci fyzikální - Různé   (str. 10)
 
buky    Uživatel podléhá schvalovacímu režimu
07.01.2021 20:19
Bydliště: Slovensko
427 110 
  martin11 napsal(a):    p.s. ...se zeptám, k čemu to potřebuješ vědět

Trefně poznamenal Had na rozdíl v chápaní energie a Newtonovej fyziky. Já jako laik se sostředím na výsledek pokůsu. Mohou být i reálně predpokladané. Ak se pokouším sestrojit MM, tak jsem pre vysokoškolsky vzdelaných blbec a nerozumím fyzice. Pokud jde o matematiku, tak mám před ní respekt a bez ní se s pragmatických důvodu fyzika dělat nedá. Ovšem nebudu respektovat některé bludy, které se přes matematiku popisují.Tak si Martine představ, že když budeš měřit čas přes přesípací hodiny na planétě Jupiter, tak bude z důvodu větší gravitace čas plynout rychleji. AMEN

Zákon zachování energie. Na dlhší debatu
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License