 | Pafixa 24.08.2021 18:32 Bydliště: Masada
|
| V pojednání o lásce:
https://www.omforum.cz/p.php?idx=27344
bych přidaljednu velmi subtilní a skoro již zapomenutou:
Lásku bezpodmínečnou.
Skoro bych řekl, že v tom Jak to je, je tím zásadním elementem.
Bezpodmínečnou lásku je nutno hledat a jde o lásku "otcovskou" či "mateřskou". Tedy v té pravé a čisté formě,kdy otec miluje své děti bezpodmínečně, ať udělají cokoli. Jsou to přeci jen "jeho děti", on chce pro ně to nejlepší a také jim to v hojné míře dopřává. Jen je to přirozeně to nejvyšší dobro a je velmi subtilní. Né všechny děti si tohoto "citu" jsou vědomy, natož za něj i vděčny a vděk odplácí "dobrotou" a následováním "otcovského příkladu". |
|