Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Jak to je - Diskuze   (str. 2)
 
Pafixa    Uživatel podléhá schvalovacímu režimu
24.08.2021 18:32
Bydliště: Masada
2464 138 2268 
V pojednání o lásce:
https://www.omforum.cz/p.php?idx=27344
bych přidaljednu velmi subtilní a skoro již zapomenutou:
Lásku bezpodmínečnou.

Skoro bych řekl, že v tom Jak to je, je tím zásadním elementem.
Bezpodmínečnou lásku je nutno hledat a jde o lásku "otcovskou" či "mateřskou". Tedy v té pravé a čisté formě,kdy otec miluje své děti bezpodmínečně, ať udělají cokoli. Jsou to přeci jen "jeho děti", on chce pro ně to nejlepší a také jim to v hojné míře dopřává. Jen je to přirozeně to nejvyšší dobro a je velmi subtilní. Né všechny děti si tohoto "citu" jsou vědomy, natož za něj i vděčny a vděk odplácí "dobrotou" a následováním "otcovského příkladu".
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License