 | Adam 13.03.2022 13:45 Bydliště: Praha
|
| martin11 napsal(a): ... ale co s takovou informací mám dělat???...když stojím u pumpy a ze stojanu na mě civí cifra 55.- za litr... |
Lissajousovy obrazce pro nákup rohlíků Když jsem učil fyziku a probírali jsme třeba Lissajousovy obrazce, jeden chytrolín se mě zeptal,
jestli mu to k něčemu bude, až si půjde do sámošky koupit rohlíky...
Samozřejmě, že pro nákup rohlíků ani toto video k ničemu nebude. Ale všechny takovéto informace
"k ničemu" jsou o podpoře širšího a hlubšího pohledu lidí na to, jak věci kolem nás fungují.
Které "částečně skryté" věci hýbou světem a vším kolem nás.
Protože činnost lidí není jen nakupovat rohlíky. Dnes lidé volí ve volbách, horlivě se pouští do názorů
a závěrů ohledně politiky, ohledně mezinárodních vztahů, konfliktů a "šachových partií". Většinou řízeni
jen emocemi a mělkým a krátkozrakým pohledem na věc. A potom tato masa lidí různě křičí, masíruje, agituje a napomáhá pohybu světa nějakým směrem. S plnou svou vnitřní vírou a s upřímným odhodláním,
v čemž tkví neuvěřitelná síla. Neuvědomujíc si spoustu věcí v pozadí, které by jinak klidně mohly tyto jejich masové urputné agitace o dost přesměrovat, pokud by do nich měli trochu lepší náhled... |
|