Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Energie - Neviditelné souvislosti   (str. 4)
 
Adam   
13.03.2022 13:45
Bydliště: Praha
6424 584 6133 
  martin11 napsal(a):    ... ale co s takovou informací mám dělat???...když stojím u pumpy a ze stojanu na mě civí cifra 55.- za litr...

Lissajousovy obrazce pro nákup rohlíků
 
Když jsem učil fyziku a probírali jsme třeba Lissajousovy obrazce, jeden chytrolín se mě zeptal,
jestli mu to k něčemu bude, až si půjde do sámošky koupit rohlíky...

Samozřejmě, že pro nákup rohlíků ani toto video k ničemu nebude. Ale všechny takovéto informace
"k ničemu" jsou o podpoře širšího a hlubšího pohledu lidí na to, jak věci kolem nás fungují.
Které "částečně skryté" věci hýbou světem a vším kolem nás.

Protože činnost lidí není jen nakupovat rohlíky. Dnes lidé volí ve volbách, horlivě se pouští do názorů
a závěrů ohledně politiky, ohledně mezinárodních vztahů, konfliktů a "šachových partií". Většinou řízeni
jen emocemi a mělkým a krátkozrakým pohledem na věc. A potom tato masa lidí různě křičí, masíruje, agituje a napomáhá pohybu světa nějakým směrem. S plnou svou vnitřní vírou a s upřímným odhodláním,
v čemž tkví neuvěřitelná síla. Neuvědomujíc si spoustu věcí v pozadí, které by jinak klidně mohly tyto jejich masové urputné agitace o dost přesměrovat, pokud by do nich měli trochu lepší náhled...
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License