 | minsc 30.03.2022 00:10 Bydliště: Příbram
|
| Uzemnění Tahle věc mi už vrtá hlavou pěkně dlouho, respektive od doby co jsem o tom na učňáku od mistra slyšel. Uzemnění, jak to funguje ? To co se obvykle měří, je pouze odpor styku se zemí, protože Země jako taková má nulový odpor ("obrovskej průřez a tak"-WTF???). Což je něco jiného než co se píše třeba tady: https://cs.wikipedia.org/wiki/Uzemněn%C3%AD
Ale dává mi to tak nějak větší smysl, drtivá většina sítí je pokud vím uzemněná, nevím jak to je třeba s generátory, ale "střed" transformátoru by být uzemněný měl.
Cestuje teda elektřina Zemí s minimálním odporem ?
Tak se mi tady hezky přiznejte, co o tom víte
Trochu mi to připomíná ten "teslovský" fenomén přenosu energie vzduchem... |
|