Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Věci fyzikální - Různé   (str. 15)
 
minsc   
30.03.2022 00:10
Bydliště: Příbram
668 51 719 
Uzemnění
 
Tahle věc mi už vrtá hlavou pěkně dlouho, respektive od doby co jsem o tom na učňáku od mistra slyšel. Uzemnění, jak to funguje ? To co se obvykle měří, je pouze odpor styku se zemí, protože Země jako taková má nulový odpor ("obrovskej průřez a tak"-WTF???). Což je něco jiného než co se píše třeba tady: https://cs.wikipedia.org/wiki/Uzemněn%C3%AD
Ale dává mi to tak nějak větší smysl, drtivá většina sítí je pokud vím uzemněná, nevím jak to je třeba s generátory, ale "střed" transformátoru by být uzemněný měl.
Cestuje teda elektřina Zemí s minimálním odporem ?
Tak se mi tady hezky přiznejte, co o tom víte
Trochu mi to připomíná ten "teslovský" fenomén přenosu energie vzduchem...
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License