 | Adam 25.12.2015 12:06 Bydliště: Praha
|
| | V případě, že by to "zastavení slunce" skutečně neznamenalo přímo změnu chování slunce na obloze a tedy prodloužení noci/dne a pokud by šlo spíše o nějaké symbolické vyjádření a nebo pokud by šlo třeba o špatné pochopení oných historických záznamů, pak je docela zajímavé, že je uvedeno 20 hodin, když zrovna číslo 20 je pro kultury Střední a Jižní Ameriky poměrně zásadní - třeba Mayové mají dvacítkovou číselnou soustavu. Peruánci jsou od nich "co by kamenem dohodil" a můžeme mezi nimi najít některé shodné kulturní či náboženské prvky, ale přiznám se, že si teď nejsem jistý tím, zda třeba Peruánci používali i dvacítkovou soustavu podobně jako dávní obyvatelé Střední Ameriky. |
|