Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Záhadné fragmenty historie   (str. 1)
 
Adam   
25.12.2015 12:06
Bydliště: Praha
6425 584 6134 
V případě, že by to "zastavení slunce" skutečně neznamenalo přímo změnu chování slunce na obloze a tedy prodloužení noci/dne a pokud by šlo spíše o nějaké symbolické vyjádření a nebo pokud by šlo třeba o špatné pochopení oných historických záznamů, pak je docela zajímavé, že je uvedeno 20 hodin, když zrovna číslo 20 je pro kultury Střední a Jižní Ameriky poměrně zásadní - třeba Mayové mají dvacítkovou číselnou soustavu. Peruánci jsou od nich "co by kamenem dohodil" a můžeme mezi nimi najít některé shodné kulturní či náboženské prvky, ale přiznám se, že si teď nejsem jistý tím, zda třeba Peruánci používali i dvacítkovou soustavu podobně jako dávní obyvatelé Střední Ameriky.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License