 | martin11 24.07.2022 15:19 Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
|
| Torix napsal(a): .... a no ja som nad tou odpoveďou uvažoval a pravda je že môže mať viac významov. .... a skúsil som si aj v tomto zhrnúť určité danosti aj fakt že Sherlock Holmes sa vo svojich dedukciách po získaní všetkých iformácii... |
...no vida, kterak Torix pochopil E-mannovu myšlenku...."jak prosté"
...Torixe toto povzbudilo a dodalo další odvahy do konstrukce MM, a my ostatní, co jsme out...a vidíme za tím to co vlastně E-mann maznačil...můžeme jen dále nevěřícně zírat na Torixovy smělé plány do budoucna. Plány, které jdou až za horizont dnešních znalostí o energiích...
...a také ještě k Torix motoru....Torixi, ložisko houpačky můj motor má má osu střední otvor 10mm, t.j, že osa má tentýž průměr....impozantní a udivuje mě ta mohutnost...vidím že počítáš s opravdu velkými tlaky...jestli můžeš zdělit, jaký bude mít průměr v milimetrech rotor - rotující díl motoru...??? a na jakém bude ložisku, či ložiscích???
...můj motor má průměc cca 30cm...není to kruh ale v podstatě "odmocňovací vačka"
...tento výraz ti asi nic neříká, je to specifická součástka, kterou jsem okoukal z jistého přístroje...historie tohoto je na dlouhé povídání...ale píšu to proto, že jste se rozhodli pro vzdálenost magnetů 1,7 mm....máte možnost v konstrukci tuto vzdálenost nějak měnit, či seřizovat....je to něco jako seřizovat předstih u motorů spalovacích...u mého motoru jsem měl také tento problém, počítal jsem s tím...a...výsledek...dostal jsem se až na 0,9 mm, pak byly tlaky mezi magnety neúnosné pro danou pevnost konstrukce....takž je dobře, že již nyní počítáš s těmito možnostmi a děláš stěžejní namáhané díly raději předimenzované....později zjistíš, že to je tak dobře...
...tak...držíme palce..."vždyť je to tak prosté milý Watsone"..... |
|