 | buky 26.07.2022 20:34 Bydliště: Slovensko
|
| O moc moudrý co se děje v hrnku nejsem. Jen jsem dospěl k tomu, že může jít o různě velikej dynamickej hydrostatickej tlak. Je to jiné jak v trubce, ale co dál
Pokud nemá kto tomu co říct, tak skusím kyvadlo. Další rušné diskuze, kde se dokazuje při krivočarém pohybu přítomnost odstředivé síly. Zavěsil jsem na strop lanko, kde na druhém koci byl zavěšenej siloměr se závažím. Závaží bylo v klidu asi 10 cm nad podlahou. Závaží ze siloměrem jsem zhoupl a závaží šouchlo o podlahu. Kua ani za toho svatého presvedčiť akademickou sféru, že šouchnutí závaží znamená věčší sílu jako tíhovou a že je to zapříčineno odstředivou sílou. Prej jsem experiment provedl zle a má to na svědomí dostředivá síla Každému jasné, že by k šouchnutí o podlahu nedošlo. |
|