 | buky 31.07.2022 10:14 Bydliště: Slovensko
|
| Na závěr chci poukázat, že na jedné straně si držím k akademikum úctu a rešpekt, no na druhé straně jsem si jist, že se mýlí v některých fyzikálních popisech. Např. těleso položené v pokoji na stole, kde zvrchu působí gravitační síla a zdruhé stejná reakční síla stola. Všechno se zdá být v souladu s 1.NZ až do momentu, kdy postávíte k tělesu akcelerometr, který ukáže zrychlení 9,8m/s2. Závaží je síce v pokoji na povrchu, ale projevuje se takzv. gravitační resp. setrvační hmotnost. A to už je v rozporu s 1.NZ.
Když se mýlí tak v triviálních záležitostech, co nasleduje dál v složitejších případech ? (VTR, STR) Taky mne neoslovuje Zákon zachování energie. Tu ale jednoznačne rozhodne výsledek experimentu. Zatím je ale pro mne platnej. |
|