Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Věci fyzikální - Různé   (str. 17)
 
buky    Uživatel podléhá schvalovacímu režimu
31.07.2022 10:14
Bydliště: Slovensko
427 110 
Na závěr chci poukázat, že na jedné straně si držím k akademikum úctu a rešpekt, no na druhé straně jsem si jist, že se mýlí v některých fyzikálních popisech. Např. těleso položené v pokoji na stole, kde zvrchu působí gravitační síla a zdruhé stejná reakční síla stola. Všechno se zdá být v souladu s 1.NZ až do momentu, kdy postávíte k tělesu akcelerometr, který ukáže zrychlení 9,8m/s2. Závaží je síce v pokoji na povrchu, ale projevuje se takzv. gravitační resp. setrvační hmotnost. A to už je v rozporu s 1.NZ.
Když se mýlí tak v triviálních záležitostech, co nasleduje dál v složitejších případech ? (VTR, STR) Taky mne neoslovuje Zákon zachování energie. Tu ale jednoznačne rozhodne výsledek experimentu. Zatím je ale pro mne platnej.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License