Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Katastrofické hrozby, kataklyzmata   (str. 2)
 
Adam   
01.09.2022 01:26
Bydliště: Praha
6425 584 6134 
Já si teda dovolím k tomu velmi jednoznačnému tónu přidat jen takovou zmínku, možná dvě,
že sice vcelku je do nějaké míry téma předvídání katastrof zbytečné - pro někoho dokonce úchylné,
nicméně už tu zase člověk lítá od extrému k extrému, buďto verze "Vymření a onen svět", nebo verze "Katastrofa se nekoná".
Tak snad jen připomenout, že v celém tom divadle umělého tvoření strachu plus mainstreamového
lákání lidí na děsivé články a videa, ještě klidně může nastat situace, že výjimečně půjde o reálnou hrozbu, která navíc a "překvapivě" nebude o hop nebo trop, ale bude to nějaký reálný masivní problém určitého "rozměru" a zrovna, nějakou náhodu, třeba i bude možná nějaká forma "přípravy" nebo cokoli člověk
bude chtít, než xxx. Absolutní zbytečnost celého tématu je jen jednotlivá individualita někoho.
Navíc, při tomto všem co zmiňuji, může klidně krásně fungovat třeba ta Hadova pasáž
o přítomném okamžiku a štěstí atp. Proč ne. Prostě dokud se lidstvo nenaučí místo těch černo-bílých
a silně polarizovaných konstruktů a způsobů myšlení nějaké ty středové a komplexnější cesty,
bude to všechno k prdu. Budou pořád ty stejné dohady o nic. A můžete žít všichni
štěstím a láskou a neúchylně a přítomným okamžikem a já nevím čím vším ještě.
Také existuje taková dobrá věc, že se všichni věnujeme jen takovému tématu, které nám dává
nějaký smysl a na ostatní témata, na ta zcela nesmyslná, můžeme klidně sejřit!
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License