Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Svíčky a jejich domácí znovutvorba   (str. 1)
 
Adam   
21.01.2023 12:24
Bydliště: Praha
6425 584 6134 
  Adam napsal(a):    ... nejběžnější kuchyňský materiál, a tedy o polypropylen (PP). ... ... Ani nemusí mít nějaký otevřený kónický tvar, může jít klidně o vyloženě "přímý" válcovitý tvar. ...

Vyjímání hotové svíčky z nádoby
 
Ještě posílám obrázek jako vizuální doplnění toho, že můžeme svíčky skutečně odlévat
do plastových nádobek a nemusíme se obávat toho, že bychom je pak nedostali ven.

Pokud použijeme klasický - v kuchyni všudypřítomný - polypropylen (PP), tak to je druh
plastu, který se při těchto teplotách nijak výrazně neroztahuje či nesmršťuje.
Vosk však oproti tomu pracuje skrze teplotní roztažnost úplně jinak a když vychladne
úplně, hezky se od plastových stěn nádobky oddělí. Snad je to na fotce trošku vidět.

Většinou mi hotová (a zcela vychladlá) svíčka nikdy nešla vyklepnout nějak snadno,
ale dejte tomu vždy pár minut trpělivého vyndávání. Když je svíčka v nádobce zaseklá,
zkuste různé triky; nádobku zvenku po obvodu něčím oťukat, poklepat na ní něčím tvrdým,
nebo nádobku zvenku různě v dlaních "pomačkat", celou svíčku pak zkuste rychlým cuknutím
ruky vyklepnout atp. Zkrátka zkoušejte takové věci a do tří minut máte každou takovou svíčku venku.
Případně můžete zkusit i takový trik, nechat svíčku ještě trochu smrsknout v chladničce...
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele fóra) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License