 | Energy1 11.02.2023 10:36
|
| Macintosh napsal(a): V podstate ide dostať dva elektromagnety do stavu nútenej rezonancie, čo samozrejme neni problém, stačí použiť kremíkový pulzný generátor a
výkonové spínacie polovodiče. |
Pozor! Možná se vás tu někdo snaží vykolejit Figuera nepoužívá žádnou rezonanci a žádný křemíkový pulzní generátor. Jde čistě o pohyb proudu primárním systémem bez přerušení.
Figuera používal jezdec překrývající odbočky, aby zamezil jiskření a přerušování proudu, tím nevzniká back emf neboli zpětné elektromotorické napětí opačné polarity. Protože proud cirkuluje primárním systémem bez přerušení a pouze osciluje nahoru a dolů, většina potenciálu v železných jádrech zůstává uchovaná. Aby bylo jasno, tak jádra nepracují v rezonanci ani saturaci. Využívá se lineární magnetizační křivky bez počáteční magnetizace a vyhýbá se saturaci. Žádné z jader generátoru se nesmí dostat do saturace, jinak zařízení přestane pracovat, proto taky nedoporučuju malé modely, protože malé množství železa se dostane snadno do saturace a musí mít velmi přesně navržené sycení. Aby se využila efektivní lineární oblast železných jader, tak oscilující proud během rozmitání nesmí klesnout pod polovinu, jednak si dipóly zachovají většinu potenciálu a jednak dokáží velmi rychle reagovat na změnu proudu. Správný poměr indukčnosti jednotlivých částí způsobí zavedení remanence, která umožní dipólům pracovat v těch nejlepších provozních podmínkách. Potenciál elektromagnetů se v tomto indukčním systému doslova a do písmene přelévá z jednoho elektromagnetu do druhého a to téměř bezeztrát, přičemž v sekundáru se v reálném čase generuje mnohem větší proud, snadno pokrývající ztráty. |
|