 | Energy1 12.02.2023 09:22
|
| buky napsal(a): Při použití jezdce dochází k jiskření a aby se zamezilo spétnému napětí, tak se používá reverzní dioda. A možná jsem to zle pochopil |
Tak to jsi opravdu špatně pochopil. Jezdec překrývá 2 kontakty současně a dříve než vypne poslední tak zapne další, tím nedochazí k jiskření, protože se nepřerušuje proud a nevzniká zpětné emf. To samé musí napodobovat elektronika, jakýkoliv zpětný puls zabije veškerý uložený potenciál v železných jádrech, což jsem si ověřil. Generátor se nepulzuje, jak si většina lidí myslí, proud během oscilování neprochází nulou a je pouze lineárně zvyšován a snižován, čímž dochází ke změně mag. toku v obvodu a je splněn indukční zákon Faradaye. Zpětná dioda (antiparalelní) pouze odvádí zpětné emf, u Figuery žádné zpětné emf nesmí nastat, jinak se obrovská energie uložená v železných jádrech vybije ve zlomku vteřiny a generátor selže. |
|