Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Generátor Figuera - Základní zmínky od Energy1   (str. 11)
 
Energy1   
12.02.2023 09:22

1955 112 2046 
  buky napsal(a):    Při použití jezdce dochází k jiskření a aby se zamezilo spétnému napětí, tak se používá reverzní dioda. A možná jsem to zle pochopil

Tak to jsi opravdu špatně pochopil. Jezdec překrývá 2 kontakty současně a dříve než vypne poslední tak zapne další, tím nedochazí k jiskření, protože se nepřerušuje proud a nevzniká zpětné emf. To samé musí napodobovat elektronika, jakýkoliv zpětný puls zabije veškerý uložený potenciál v železných jádrech, což jsem si ověřil. Generátor se nepulzuje, jak si většina lidí myslí, proud během oscilování neprochází nulou a je pouze lineárně zvyšován a snižován, čímž dochází ke změně mag. toku v obvodu a je splněn indukční zákon Faradaye. Zpětná dioda (antiparalelní) pouze odvádí zpětné emf, u Figuery žádné zpětné emf nesmí nastat, jinak se obrovská energie uložená v železných jádrech vybije ve zlomku vteřiny a generátor selže.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License