 | Energy1 17.02.2023 07:53
|
| Asi jsou lidi, které zajímají výhody/nevýhody této technologie včetně energetických zisků, příp. provozní hranice zařízení. Uvedu výhody, pokud je celý generátor bezpohybový s elektronickým regulátorem: 1) žádné vstupní palivo ani medium, 2) žádný odpad, 3) žádný hluk ani kouř 4) žádné opotřebení a údržba, 5) vysoký dosažený výkon 6) životnost cca 40let 7) stabilní energie za každých podmínek, 8)výkonová škálovatelnost 9) jednoduchá a levná výroba (relativně)
Nevýhody: Jelikož se jedná o zcela bezpohybový (statický) zdroj, tak napětí dle indukce Faradaye vzniká až se zátěží, ne naprázdno, jako u klasiky. Pro trvalé stabilní napětí na výstupu je potřeba zapojit převodník, kterým je motorgenerátor. Tím se z bezpohybového a bez udržbového generátoru stává opět pohybový. Napajení odporových zátěží je bez problému, ale nelze napájet bez převodníku elektroniku a jiné spotřebiče s vyžadovaným přesným napětím.
Figuera může dosahovat výkonu řádově kW až Mw, dle dimenzování. Složitost je omezena pouze na množství železa, mědi a schopnosti spínacích prvků. Elektronická verze se dá snadno modifikovat a synchronizovat, několik menších generátorů může pracovat v synchronizaci a dosahovat velmi vysokých výkonů. Jedná se o zdroj, který má potenciál nahradit všechny současné zdroje potřebou spalování paliv i těch nejvyšších výkonů - lodě, letadla, lokomotivy, kamiony atd. |
|