Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Generátor Figuera - Základní zmínky od Energy1   (str. 19)
 
Energy1   
23.02.2023 22:25

1955 112 2046 
Otázky ohledně lenzu jsou od mých blízkých velmi časté. Tak vidím, že je nutné i tady znovu připomenout o co jde. Nejprve uvedu případ konvence, aby se mělo s čím porovnávat.

Rotační generátor vytváří pohybové mag. pole ve statorových cívkách pohybem rotorových dipolů (rotorem), vychází se čistě ze vztahu pro indukované emf E = b.v.l Odběrem proudu ze statoru se statorové cívky stávají elektromagnety, které mají odpudivé a přitažlivé účinky na rotor (brzdné síly). Tyto síly jsou projevem lenzu, který působí proti indukci která jej vyvolala a tyto síly jsou v přímé úměře k odebranému proudu, proto nikdy nemůže být index vyšší než 1 a vždy bude mechanická síla převládat nad generovaným proudem. Celá akce brzdných sil a interakcí je způsobena severojižním generováním proudu, kdy mag. tok dipolů se uzavírá přes statorové cívky a vytváří uzavřený mag. obvod. Uzavřený mag. obvod má charakteristiku čistě transformačního zařízení s přímou vazbou na primár

Figuera vytváří pohybové pole v sekundáru virtuálně součinností dvou elektromagnetů, které pracují na vztahu db/dt, ale v sekundáru se promítá pohybové pole b.v.l. Kombinací stejně orientovaných polů proti sobě a eliminace skutečného pohybu jsou zcela zrušené brzdné síly. Také propojení mag. toků a tím přímé vazby na primár je zcela zrušeno souhlasnými poly a otevřeným mag. obvodem. Vznik a projev lenzu při odběru proudu je pouze proti mag. tlaku elektromagnetů, lenz nevstupuje do primárních elektromagnetů, protože celá akce se odehrává mimo primární jádra. Pokud není uzavřený mag. obvod, tak lenz nemůže mag. svázat celé zařízení, tím sekundár nemá vazbu na primár. Tohle si nikdo nedokáže uvědomit, protože žádná škola na světě podrobnosti lenzu nevyučuje. Bez přímé vazby na primár lze využívat výhod primárních mag. polí, kdy mag. pole je vytvořeno nepoměrem ke vstupnímu příkonu. To umožní přes figuerův generátor/měnič provést efektivně konverzi mag. pole na elektrický proud. Celým zabijákem přebytku je lenz a ten u figuery zůstává pouze v sekundáru, kde neškodí.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License