Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Generátor Figuera - Základní zmínky od Energy1   (str. 20)
 
Energy1   
25.02.2023 16:16

1955 112 2046 
Pozor na Marathonmana co se praktických návrhů a výpočtů týče. Uvádí, že na vygenerování 1kw výkonu je zapotřebí mag. síla cca 15lb/7,5kg na čverecní palec. Tento údaj jsem si ověřil z konstrukcí generátorů a sedí. Nicméně neuvedl, jestli s mezerou nebo bez a to je zcela zásadní věc. Takže já doplňuju, že se jedná o nulovou mezeru mezi indukčním a indukovaným členem. V případě Figuery musí být mezera mezi jádry ze dvou důvodů, jednak zamezuje přenosu výřivých proudů ze sekundáru a jednak zamezuje přenosu Lenzu na primární jádra elektromagnetů. Ten, kdo mezeru neprovede, tak se bude potýkat s výše zmíněnými neduhy. A právě ta mezera, která mezi jádry musí být hodně oslabí mag. pole dipolů. Tím musí mít elektromagnety mnohem větší sílu než 7,5kg , aby se vykompenzovala vzduchová mezera. Sám jsem si vylámal zuby, protože jsem s tak velkým poklesem nepočítal a proto musím předělávat sycení, abych dostal plný výkon 8kw, pro který je generátor navržený. Zatímco Marathonman je spokojený se sílou elektromagnetu 5,5lb bez mezery, tak já jsem spokojený se sílou 260lb, což je brutální rozdíl a těch 260lb/kus by mělo vygenerovat zmíněnou kW výkonu. Se sílou 5,5lb bez mezery se nic nevygeneruje, to můžu Marathonmana ujistit
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License