Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Generátor Figuera - Základní zmínky od Energy1   (str. 21)
 
Energy1   
26.02.2023 15:33

1955 112 2046 
Ne rezonance nemá s figuerou nic společného. Psal jsem o spojitosti rezonance s nízkým odporem. Figuera má nízký odpor v základu bez rezonance, kdežto zařízení využívající rezonanci vytváří nízký odpor potlačením indukční reaktance.

Z mého pohledu není rezonance v indukčních obvodech nějaká tajemná záhada zvláštních efektů, ale pouze fázové srovnání elektrických složek. To způsobí pokles impedance a vzrůst proudu v obvodu, čímž není potřeba zařízení budit tak velkým příkonem a pokud výrazně klesne potřebné napětí a zbyde jen proudová složka, tak klesne i potřebný příkon
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License