 | Energy1 26.02.2023 15:33
|
| Ne rezonance nemá s figuerou nic společného. Psal jsem o spojitosti rezonance s nízkým odporem. Figuera má nízký odpor v základu bez rezonance, kdežto zařízení využívající rezonanci vytváří nízký odpor potlačením indukční reaktance.
Z mého pohledu není rezonance v indukčních obvodech nějaká tajemná záhada zvláštních efektů, ale pouze fázové srovnání elektrických složek. To způsobí pokles impedance a vzrůst proudu v obvodu, čímž není potřeba zařízení budit tak velkým příkonem a pokud výrazně klesne potřebné napětí a zbyde jen proudová složka, tak klesne i potřebný příkon |
|