 | Energy1 03.04.2023 09:25
|
| lajos napsal(a): Vypadá to tak že první teoretický krok by mělo začít od zjištění staré klasiky, poměru návrhu nejeefektivnější elektromagnetické cívky co se týká max. magnetického pole generované cívkou.Neznám tento poměr, počet,... |
Figuera ne náhodou použil 7 a 8 systémů (trojic) cívek. Vícero systémů není jen kvůli dimenzování a dosažení výkonu, ale hlavně kvůli vzájemné kompatibilitě. Myslím, že jsem tu hodněkrát naznačil, proč malý stolní model nemusí přesáhnout cop 1, zvlášť pokud se použije obyčejný ocelokřemík.
U Figuery se musí dosáhnout trvalé komprese mezi elektromagnety bez snížení tlaku během rozmitání proudu. A právě udržet tuto kompresi dělá lidem největší problém. Ztráta tlaku (mag. intenzity) způsobí drastický pokles indukce proudu. Stejně tak drastický dopad má špatné snížení proudu a to buď malým snížením, nebo velkým.
To, co dělá konvenční generátor je, že během rotování a buzení, udržuje vysokou intenzitu mag. pole - tlak. A Figuera je přesnou napodobeninou, během pohybu proudu a oscilace mag. pole se musí udržovat stále stejná intenzita a stále vysoká. S větším množstvím železa toho lze snadněji dosáhnout, proto odrazuju od malých stolních modelů. Bez vzniku komprese a nepřetržitého mag. tlaku nelze pozorovat žádné efekty, to je častý problém malých modelů, které kazí reputaci tomuto geniálnímu generátoru |
|