 | Hana 28.05.2023 20:09
|
| qigongdayan napsal(a): Příběh o jednotě je krásný,ale jak sleduji žití lidstva covid atd. jaksi neskutečný. |
Dnes je v kurzu mluvit o tom, že se musíme všichni sjednotit, kdekdo (hlavně různé „celebrity“ ze sociálních sítí) chce všechny spojovat…
Ale to jsou takové podle mě násilné snahy zvenčí.
Určitě nelze rozporovat, že jednotný postup pro prosazení nějakého zájmu je více než na místě, ale může fungovat právě jen pro prosazení daného zájmu.
Opravdové žití lidí v jednotě je něco jiného a dopracujeme se k němu zevnitř.
Když člověk na sobě pracuje, jde blíž a blíž k sobě až k samé podstatě, tak zjišťuje, že tam je propojen se všemi a vším, že tam je ta jednota.
Pak už nemá potřebu se nějak zvenčí propojovat, nebo se nechat někým s ostatními sjednocovat, protože on v té jednotě žije, je to pro něj přirozené.
Vnější rozdílnost a rozmanitost není s vnímáním jednoty v rozporu, naopak je žádoucí. |
|