Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Úvahy směrem k Hadovi   (str. 1)
 
Adam   
18.09.2023 09:21
Bydliště: Praha
6424 584 6134 
  Had napsal(a):    ... Svět (universum, vesmír) je složen s + a - . To jsou jedny ze základních kamenů. ...

Nikoliv, není tomu tak.
Dílčí duální principy vesmíru se nepovedlo pochopit a všude se rozšířilo hyperduální účení,
zřejmě kvůli tomu, že takhle to pro lidi zní jednodušeji, které je našroubované nerozumem
na celou kompletní podstatu vesmíru, viz zde to "+ a -", našroubované na další záležitosti,
jako je konstrukt "dobra a zla" nebo např. vytvoření pojmu dvojplamen etc.
Mít všechno duální, mít někde svůj jeden jediný dvouplamínek, coby krásnou
psychickou oporu a naději a všechno takhle hezky zjednodušené a příjemné, nematoucí,
aby se to všechno především líbilo lidské mysli, o což tady jde především(!),
ale přitom to bylo klidně dost daleko od skutečné reality.
Tak to ale chodí. I ve zcela obyčejnějších každodenních záležitostech lidé podvědomě
chtějí spíše věřit příjemným klamům, ve kterých se najdou a získávají tím pocit jistoty
a ukotvení, než aby čelili většinou mnohem složitější, matoucí realitě,
která je v mnohém i velmi náročná na přijetí. Není snadné být na to připraven, to zcela uznávám.
Poslední zmínka, dobří lidé. Jakmile se budete stavět do výraznější opozice
vůči kterékoli hlubší podstatě vesmíru, kterékoli(!), a že opravdu nejsou jen dvě,
nakonec budete stát i sami proti sobě a tím si ublížíte daleko víc než tím,
z čeho máte strachy nebo co jste si zakategorizovali jako "špatné".
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License