 | Adam 18.09.2023 09:21 Bydliště: Praha
|
| Had napsal(a): ... Svět (universum, vesmír) je složen s + a - . To jsou jedny ze základních kamenů. ... |
Nikoliv, není tomu tak.
Dílčí duální principy vesmíru se nepovedlo pochopit a všude se rozšířilo hyperduální účení,
zřejmě kvůli tomu, že takhle to pro lidi zní jednodušeji, které je našroubované nerozumem
na celou kompletní podstatu vesmíru, viz zde to "+ a -", našroubované na další záležitosti,
jako je konstrukt "dobra a zla" nebo např. vytvoření pojmu dvojplamen etc.
Mít všechno duální, mít někde svůj jeden jediný dvouplamínek, coby krásnou
psychickou oporu a naději a všechno takhle hezky zjednodušené a příjemné, nematoucí,
aby se to všechno především líbilo lidské mysli, o což tady jde především(!),
ale přitom to bylo klidně dost daleko od skutečné reality.
Tak to ale chodí. I ve zcela obyčejnějších každodenních záležitostech lidé podvědomě
chtějí spíše věřit příjemným klamům, ve kterých se najdou a získávají tím pocit jistoty
a ukotvení, než aby čelili většinou mnohem složitější, matoucí realitě,
která je v mnohém i velmi náročná na přijetí. Není snadné být na to připraven, to zcela uznávám.
Poslední zmínka, dobří lidé. Jakmile se budete stavět do výraznější opozice
vůči kterékoli hlubší podstatě vesmíru, kterékoli(!), a že opravdu nejsou jen dvě,
nakonec budete stát i sami proti sobě a tím si ublížíte daleko víc než tím,
z čeho máte strachy nebo co jste si zakategorizovali jako "špatné". |
|