 | Adam 12.10.2023 22:26 Bydliště: Praha
|
| Píďalka napsal(a): Víš Adame, s tou supervodivostí ... |
Inu Slávku, když já zase nevím, do jaké hloubky a šířky umíš pracovat
s tou (použitelnou) fyzikou - spíš jsem si u Tebe všiml vybudování vlastního
a velmi jistého alternativního světa, jak to má kolem nás všechno vlastně být,
často se spoustu velmi vrtkavých míst a tvrzení, podle mého, a to všechno jako kdyby
hlavně z pouhé hořkosti ke školství. A mám takový dojem, jako kdyby stačila jen zmínka
a Ty se do toho hned umíš pořádně pustit a dáš to do latě, jenom právě nevím, jestli
jsi s to to opravdu vzít v celé té potřebné šířce, jestli by ty supravodiče (dlouhodobě stabilní
při pokojové teplotě) přeci jen k něčemu zajímavému mohly být. A jak je to vlastně s tím
obcházením Lenzu a jestli sis spíš nepřeinterpretoval jiný děj nějakým způsobem...
Protože u vás - zatvrzelých a sebejistých alternativců - člověk nikdy neví!
Já jsem na tohle všechno trochu opatrnější a než abych si s Tebou šel s takovou sebejistotou
šermovat o tom všem, včetně supravodičů, musel bych se zahrabat do docela dost souvisejících věcí,
vyhledat si pár detailů, oprášit si, uvidět to správně jakousi vnitřní vizualizací,
ale přiznávám, že na tohle je moje ego už krapet podvyživené a ani není čas se teď nořit
právě do tohoto tématu, za mě.
Třeba je to zcela tak, jak píšeš. Co já vim. Chtěl jsem to hlavně zmínit a napojit na to
v obecném duchu jisté věci o otevřeném lidském přístupu, oproti uzavřenému
sisyfosáckému přístupu. Řekněme.
Tak když tak někdo jinej, kdo se tématem zabývá častěji a má to čerstvě všechno v hlavě.
Ode mě to byla spíš jen zmínka.
|
|