 | Energy1 10.06.2024 14:45
|
| Antena napsal(a): U cívek je ještě zpoždění proudu vůči napětí o 90 stupňů. Cívka jako dívka, nejdříve napětí pak proud...Říkám to dobře, ne ? ( https://www.poradte.cz/skola/6589-vysvetleni-poucky-civka-jako-divka.html ) Tak možná myslíš... |
Raději se vykašli na femm, protože tě jen mate a počítá v praxi nepoužitelné blbosti. Řeknu ti, jak jsem stavěl já, použil jsem průřez sloupku I jádra mag. obvodu 1kw trafa, koupil tři průměry drátu, z každého 3kg, sklotextitové 2mm destičky na míru na kostřičky, teslametr. Elektromagnet jsem vinul po jednotlivých vrstvách, abych mohl zapojit libovolný počet vrstev a zjistit vhodný počet závitů a také hloubku vinutí. Dále jsem měřil a zapisoval hodnoty odporu, indukčnosti, mag. pole a příkonu. Z těchto tří levných pokusů jsem vybral nejúčinnější variantu a po té jsem objednal velké množství mědi (80kg) a železa ( 65kg) na zbytek generátoru tj. 8 sad. Žádný program jsem nepoužil a nikdy nebyl potřeba, je to úplná zbytečnost, která stavitele pouze klame, s programy se musí umět a jejich výhody se uplatní jen ve výjimečných případech. Těch tvých 80kg je také blbost, moje elektromagnety sice zvládají 100kg, ale plochou jsou mnohem větší než tvých 7,5cm2. Radím ti dobře, zanechej počítání a pusť se do práce, jinak se nikam neposuneš a skončíš u počítání a simulování. |
|