Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Generátor Figuera - Koncepční detaily, odborná diskuze   (str. 49)
 
Energy1   
10.06.2024 14:45

1955 112 2046 
  Antena napsal(a):    U cívek je ještě zpoždění proudu vůči napětí o 90 stupňů. Cívka jako dívka, nejdříve napětí pak proud...Říkám to dobře, ne ? ( https://www.poradte.cz/skola/6589-vysvetleni-poucky-civka-jako-divka.html ) Tak možná myslíš...

Raději se vykašli na femm, protože tě jen mate a počítá v praxi nepoužitelné blbosti. Řeknu ti, jak jsem stavěl já, použil jsem průřez sloupku I jádra mag. obvodu 1kw trafa, koupil tři průměry drátu, z každého 3kg, sklotextitové 2mm destičky na míru na kostřičky, teslametr. Elektromagnet jsem vinul po jednotlivých vrstvách, abych mohl zapojit libovolný počet vrstev a zjistit vhodný počet závitů a také hloubku vinutí. Dále jsem měřil a zapisoval hodnoty odporu, indukčnosti, mag. pole a příkonu. Z těchto tří levných pokusů jsem vybral nejúčinnější variantu a po té jsem objednal velké množství mědi (80kg) a železa ( 65kg) na zbytek generátoru tj. 8 sad. Žádný program jsem nepoužil a nikdy nebyl potřeba, je to úplná zbytečnost, která stavitele pouze klame, s programy se musí umět a jejich výhody se uplatní jen ve výjimečných případech. Těch tvých 80kg je také blbost, moje elektromagnety sice zvládají 100kg, ale plochou jsou mnohem větší než tvých 7,5cm2. Radím ti dobře, zanechej počítání a pusť se do práce, jinak se nikam neposuneš a skončíš u počítání a simulování.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License