Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Generátor Figuera - Koncepční detaily, odborná diskuze   (str. 51)
 
Energy1   
15.07.2024 17:28

1955 112 2046 
Základní a podstatný rozdíl mezi generátorem a transformátorem je ten, že trafo je buzené (napájené) již hotovým sinusovým průběhem proudu vytvořeným generátorem, kdežto v generátoru se sinusový průběh moduluje (vzniká). U již hotového průběhu nelze nic měnit a vstupní vs výstupní proudy jsou ve fázi včetně interakce lenzu. U generátoru při derivaci modulace sinusu z primárních polí vzniká fázový posuv 90st, což umožňuje provoz budícího proudu na zlomku sekundárního. Mechanickou sílu zde nebrat v potaz, protože pouze zprostředkovává odběr proudu z cívky. Veřejnost pak kvůli konečnému indexu menší jak 1 háže generátor mezi stroje transformační práce, což ve skutečnosti není.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License