 | Energy1 15.07.2024 17:28
|
| | Základní a podstatný rozdíl mezi generátorem a transformátorem je ten, že trafo je buzené (napájené) již hotovým sinusovým průběhem proudu vytvořeným generátorem, kdežto v generátoru se sinusový průběh moduluje (vzniká). U již hotového průběhu nelze nic měnit a vstupní vs výstupní proudy jsou ve fázi včetně interakce lenzu. U generátoru při derivaci modulace sinusu z primárních polí vzniká fázový posuv 90st, což umožňuje provoz budícího proudu na zlomku sekundárního. Mechanickou sílu zde nebrat v potaz, protože pouze zprostředkovává odběr proudu z cívky. Veřejnost pak kvůli konečnému indexu menší jak 1 háže generátor mezi stroje transformační práce, což ve skutečnosti není. |
|