 | Crabat 10.09.2024 13:18 Bydliště: Krušné hory
|
| Ahoj Hade. O té temnotě, alias negativitě jsme již hovořili předtím. Jde o to, že když na ní myslíš, tak jí vlastně vytváříš, projektuješ do prostoru. A na co myslíš, to se potom začne projevovat v Tvém životě. Svým soustředěním do onoho bodu to vlastně přivoláváš do své reality. Tak nevím, přál by sis jí více poznat?.. Aby vstoupila do Tvého života a začala ho přetvářet?.. Ne, určitě ne, to by přece byla absurdita, myslíš na ní proto, že se jí obáváš, cítíš podvědomý strach, aby do Tvého života ani ostatních lidí nevstupovala. Víš, že existuje, znáš její prameny a právě proto před ní varuješ, aby nad námi nezískala převahu. Jenomže v takovém případě jednáš přesně opačně. Protože ovlivnit nemůžeš ty druhé, jen sebe sama. Když změníš svoje vlastní postoje, bude to mít vliv i na okolí, neboť Ty jsi do něj zasazen a ostatní Tě vnímají, jak jednáš, co ze sebe vyzařuješ. Takže ano, tímto způsobem můžeš positivně ovlivnit i ty druhé, avšak nikdy ne přímo svým chtěním, jen skrze transformaci sebe sama. Ovšem pokud se strachuješ před negativitou, aniž bys jí sám v sobě přesáhl, pak jí vlastně do prostoru emituješ svým soustředěním na ni. Je to tzv. medvědí služba. Ty druhé poukazováním na neblahé procesy ovlivníš jen tolik, že i oni se na ně soustředí. A sám vlastním soustředěním do onoho bodu, je v sobě probouzíš. Tedy ačkoli celou svou bytostí tíhneš k tomu dobrému, přesto skrze Tebe povstává jenom to špatné, jelikož to svým úsilím neustále vyvoláváš. --- Už si začínáme lépe rozumět?..
Vždycky jde o to, rozkódovat sebe sama. Své podprahové inklinování a co skrze něj povstává, vzniká. Odtud se můžeme poučit a přestat dělat chyby. Nechceme přece nic špatného, naše srdce je čisté, to, co procesu překáží, je jen nepochopení sebe sama. A v tom je celé tajemství. |
|