Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Úvahy směrem k Hadovi   (str. 2)
 
Crabat   
10.09.2024 18:08
Bydliště: Krušné hory
73 10 51 
Ano, říkáš to naprosto přesně: V prvé řadě záleží na tom, jakou máme morální podstatu. Takže odtud se potom odvíjí, jaké egregory nás v posledku ovlivní. Háček je v tom, že nejsme konstatní a naše pocity se v nás střídají podle nálady a emocionálního zabarvení co chvíli. Tudíž spoléhat se jen sami na sebe opravdu nemůžeme. Je v nás ego a toto ego touží po jediném - potvrdit samo sebe. Takže duchovně směřující člověk chápe, že odtud nám hrozí největší nebezpečí, ne od těch ostatních. Což je ovšem na mnoho diskusí, jáství není jednoduchá otázka. A proto jsem Tě i zval do skupiny "Vědomí" na Facu. Tam o tom proběhlo nesčetně úvah a k těmto elementárním principům se každou chvíli někdo vyjadřuje.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License