 | Crabat 10.09.2024 18:08 Bydliště: Krušné hory
|
| Ano, říkáš to naprosto přesně: V prvé řadě záleží na tom, jakou máme morální podstatu. Takže odtud se potom odvíjí, jaké egregory nás v posledku ovlivní. Háček je v tom, že nejsme konstatní a naše pocity se v nás střídají podle nálady a emocionálního zabarvení co chvíli. Tudíž spoléhat se jen sami na sebe opravdu nemůžeme. Je v nás ego a toto ego touží po jediném - potvrdit samo sebe. Takže duchovně směřující člověk chápe, že odtud nám hrozí největší nebezpečí, ne od těch ostatních. Což je ovšem na mnoho diskusí, jáství není jednoduchá otázka. A proto jsem Tě i zval do skupiny "Vědomí" na Facu. Tam o tom proběhlo nesčetně úvah a k těmto elementárním principům se každou chvíli někdo vyjadřuje. |
|