 | Adam 19.09.2024 16:27 Bydliště: Praha
|
| gromit napsal(a): Podle mě to bude tím provázkem, co drží oba magnety pohromadě
Funguje to i pro gravitaci: https://cz.pinterest.com/pin/68741690479/ |
Tensegrita Mimochodem, tohle je super věcička, která některým nefyzikům občas vytírá zrak.
Když jsem před časem poslal lidem pár fotek na toto téma, ptali se mě, jestli ty fotky jsou fake.
Pro češtinu jsme pojmenování takové "struktury" převzali poměrně nahrubo
z anglického výrazu tensegrity (tension + integrity).
 | 
(Dostupné jen pro přihlášené uživatele fóra) Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
|
|
|