 | Adam 30.09.2024 21:13 Bydliště: Praha
|
| Adam napsal(a): Jeden jev odstartoval již nyní a má potenciál pro zásadní zdegenerování lidstva ... ... ... v tomto
se nyní odnaučujeme pracovat s informacemi. Odnaučujeme se
samostatně myslet. A toto je něco, co už... |
A právně je tu z toho znát, že daleko větší problém bude sám o sobě člověk, než ukazovat
prstem na nějakou technologii. Vlastně sama o sobě je to úžasná technologie. V ryzím
slova smyslu je to jen nástroj, který by měl úžasně sloužit a jen pro "dobro".
Než se dostane do rukou lidí.
Tohle si prosím, přečtěte. Téma toho, co tu mám v citaci, jsem nadhodil jinde na sociálních
sítích a čekal, jestli budu pouze umlácen lidmi nadšenými z AI, nebo zda se objeví
někdo zajímavý. Jeden docela zajímavý člověk se objevil. Evidentně šlo o "vzácný
druh", protože vykazoval něco, co mezi lidmi dnes nacházím skutečně docela málo,
a sice to vypadalo na hodně vyvážené, komplexní myšlení. Nebyl fanouška ani
tábora A, ani tábora B, ale snažil se ve své reakci zpracovávat spoustu hledisek
a za nic z toho se nebil. Bylo to zajímavé. Čím mě pak poněkud vyšokoval,
bylo to, že v návaznosti na toto téma, že už nyní nás chatboti vlastně odnaučují
samostatně zpracovávat informace a samostatně myslet, mi napsal v poslední
větě: ,,Otázka je, jestli lidstvo vůbec bude potřebovat myslet."
Zřejmě kdyby to mi napsal někdo, kdo už od začátku vypadá jako člověk
vidící věci jen černobíle a byl by to jen slepý bijec jednoho z táborů,
to by mě asi nijak nepřekvapilo a nepokládal bych to za podstatné.
Vezte si ale, jak moc je to vlastně "závažná situace", pokud tuto úvahu
o tom, zda se vlastně klidně můžeme pohodlně odevzdat (dokonce na bázi
vlastního samostatného myšlení) něčemu tak ošemetnému, jako je AI,
když to padlo od člověka, který zároveň vykazuje nějakou rozvážnost
a určitý druh intelektu... Tak to považuji za docela velký malér. |
|