Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Gravitace   (str. 4)
 
Píďalka   
24.01.2016 10:35
Bydliště: ČR
1379 446 1788 
  Brbla napsal(a):    ...shows that Earth’s own magnetic field is accelerating the oxygen away. ... jsem porozumela trosku jinak: ukazuje, ze magneticke pole Zeme zrychluje kyslik smerem ven (away), cili vlastne vypuzuje kyslik z atmosfery.

Však ano.

Ony se v těch zprávách vyskytují vysvětlování a to s tím "magnetickým" vypuzováním je jedním z nich. To je právě problém se všemi ofiko publikovanými zvěstmi a s vědeckými je to naprosto stejné jako s publikováním politických zpráv novinama, nebo televizí. Pokud se už vůbec zmíní co se stalo, hned Ti aj "vytmaví", co si o tom máš myslet. Jinak je to skoro samý komentář. Za fakt lze brát pouze uvedený výsledek neuvedených náměrů a ten říká, že čím je kyslík dál od země, tím rychleji putuje do prostoru, takže pryč z ionosféry. No a ionosféra začíná cca na 60 km od povrchu země, což znamená, že už někde odsud dochází k odlivu atmosféry do meziplanetárního prostoru.

Magnetický mechanismus urychlování kyslíkových jontů je pro mne buďto nesmyslný dohad, nebo úmyslně zavádějící "vysvětlení". Naprostá většina látek je paramagnetická, což znamená, že jsou lehoulince magnetizovatelné, a platí to i pro kyslík, přesně jak se zmiňuje Martin.
http://147.33.74.135/knihy/uid_ekniha-001/pdf/282.pdf viz přiložená tabulka.

Stálé magnetické pole, a to je i geomagnetické, má schopnost magnetické a paramagnetické látky vést a případně přitahovat, ale ne je vypuzovat. Magneticky je lze akcelerovat pokud vím jen tím, že se řada magnetů postupně zapíná a vypíná (rail gun a některé typy částicových urychlovačů) a tím lze nějaký projektil , popř částici(e) urychlovat. Pohybující se částice, která je elektricky nabitá, si sice prý vytváří magnetické pole opačné polarity ke stálému, v tomto případě geomagnetickému poli, což by ji vypuzovalo, ale zároveň ji to pole velice silně brzdí, takže ani tento jev nemůže stát za akcelerací kyslíkových jontů pryč od Země. Dusík je na druhé straně diamagnetický, takže ho stálé magetické pole vypuzuje. To už pak zase nahrává tomu, že současná měsíční dusíková atmosféra má nejspíše zemský původ. Měsíc podle výzkumů nemá své stálé, celkové magnetické pole, ale má prý alespoň sem tam nějaký zjistitelně magmetický flíček v některých kráterech.

Uvedená tabulka může být zavádějící, protože hodnoty jsou uvedené při 300°K, což je pokojová teplota. Ionosféra, tedy spíše její částice, jsou prý velice horké, ale jak horké a jaký to má vliv na magnetické vlastnosti jontů nemám tuchu. To už se na netu zjišťuje velice těžko. Spíš tak v universitních knihovnách.
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele fóra) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2024 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License